Kitap
Müslüman Gence

Müslüman Gence

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.4
72 Kişi
215
Okunma
91
Beğeni
923
Gösterim
290 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 8 sa. 13 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Hüküm Kitap · Temmuz 2019 · Karton kapak · 9786056917028
Kardeşim! Allah Teâlâ Hz. Musa’ya “Evlerinizi kıblegâh yapın ve namazı kılın.” buyurmuştu. Hz. Musa, ümmetini o evlerde kılınan namazlar ve yapılan dualarla Kızıldeniz’i geçmeye hazırladı. Denizleri yaracak, Medine’yi kuracak, Mekke’yi fethedecek kadrolar gökten gelmeyecek; Müslümanların evinde yetişecek. Bu yüzden aklın ve ruhun, evindeki mobilyanın boyaya, perdenin halıya ne kadar uyduğuna değil, namaz ve cihad programının Erkam bin Ebi Erkam’ın evine ne kadar benzediğine yoğunlaşsın. Günahlar, Allah Azze ve Celle ile kullar arasında perdedir. Nasıl perdeler görmeye mani olursa günahlar da Allah Teâlâ ile irtibat kurmaya engel olur. Gözü, dili, kulağı, eli haramdan korunmuş kullarla Allah arasında perde kalmaz. Allah-u Ekber dediklerinde Cennet’e girer gibi namazın dünyasına girerler. Suyla maddî, günahlardan uzak durarak da manevî abdestini al! İşin, eşin, meşguliyetin, akşam yolunu gözleyen çocukların var ya da bir gün olacak. Eve, toprağa, makama değil davana bağlan. Hicretse hicret, sürgünse sürgün… Başına geleceklerden korkma! Tebliğe çağrıldığında “bahanelere”, mazeret deme. Fildişi kulesine çekilme, milletten ayrı yaşama! Zâhirde halk, hakikatte Hakk’la ol. Rabbinden gafil yaşama. Dağa, taşa hep O’nun kudretini temaşa eden bir nazarla bak. Taşlanan Peygamber’in ayakta kaldığını ya da her defasında ayağa kalktığını anlatmak kolaydır. Mühim olan aynı şey sana da yapıldığında ayakta kalabilmendir. Sebep planında yapman gerekenleri îfa ettikten sonra Rabbine itimat et ve Hz. İbrahim gibi ateşlere atılsan da umutsuz olma!
3 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺24,65

Alıntılar

Bu millet İslamın hakimiyet yıllarında siyasette YAVUZ SELİM,mimaride Sinan,Hendesede Cezeri,Tıpta Biruni,Matematikte Ali Kuşçuyu yetiştirdi.Batıdan taklit edilen cari sistem dünya çapında bir ilim adamı yetiştirebildi mi? BATIYI taklide çağıran siz İLERİCİ,biz GERİCİYİZ ÖYLEMİ?!
2
42
Zpyn
bir alıntı ekledi.
hilafet ümmetin can damarıydı, kestiler
Hilafetin kaldırılma dönemi... tartışmalar ayyuka çıkmış... ihanet her tarafta kol geziyor ve at izi it izine karışmış vaziyeti. Ümmete en ağır darbe vuruluyor. kendini kaybetmiş makam, mevki, rütbe gözünü Bürümüş birkaç tane adam... biri Urfa'dan bir şeyh, Diğeri ise Balıkesir'den, Saffet ve servet efendiler. Mecliste Hilafet konuşuluyor. hilafeti kaldıracaklar. Trabzonlu Binbaşı Ali Şükrü Bey kürsüye çıkıyor ve Bu çerçevede bir konuşma yapıyor " Allah Resûlü (sav) on dört Asır önce insanların ruhuna, mânâsına baktı. bir millet yapısını kurdu. hilafeti kaldırırsanız o millet yapısını paramparça Yaparsınız. bir daha ayağa kalkamaz. Bundan sonra bu Ümmet ebediyen mağlup olur, mahkum olur. Allah rızası için yapmayınız" Ali Şükrü Bey kürsüye bir çıkıyor bir iniyor. Rauf Orbay önde ceketine yapışıyor "Aliciğim" yapma bu kadar kürsiye çıkma seni idam edecekler. "diyor. Hocaların, alimlerin sustuğu mecliste Trabzonlu Binbaşı kürsüye tekrar geliyor ve şu çerçevede bir konuşma yapıyor; biliniz ki Ali Şükrü, Hz. Muhammed'in(sav) yolunun fedaisidir. Allah Resûlüne (sav) de, Gazze'ye de, mısıra da, arakana da, Doğu türkistan'a da, ali şükürler feda olsun." Ve Ali Şükrü Bey konuşmasının akabinde akşamleyin şehitler safında yerini alıyor.
1
14