Müslüman Şahsiyeti Kur'an ve Sünnete Göre

10,0/10  (3 Oy) · 
14 okunma  · 
5 beğeni  · 
711 gösterim
Kur'an ve Sünnet'e Göre Müslüman Kadının Şahsiyeti Prof. Dr. M. Ali Haşimi RİSALE Bu eserde müslüman kadının kendisine, ailesine ve toplumuna karşı olan sorumlulukları ele alınmakta, diğer insanlarla ne tür bir ilişkide olması gerektiği ayet ve hadislerle anlatılmaktadır. Eser müslüman kadının hayatın çeşitli alanlarındaki rolünü ortaya koymaktadır. Çocuklarının eğitimi konusunda sorumluluğunu bilen şefkatli bir anne, eşinin yanında onunla birlikte mutluluk dolu bir hayat inşa eden iyi bir eş, anne babasının değerini bilen hayırlı bir evlat, akrabalarıyla, komşularıyla, arkadaşlarıyla iyi ilişki içerisinde olan, bunun yanısıra bilinçli ve kişilik sahibi bir fert olarak toplumun şekillenmesinde rol oynayan müslüman kadının üstlendiği sorumluluklar bu kitabın işlediği konulardır.
ZEYNEP ŞAŞKAN 
Dün 11:22 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Beğenerek okuduğum bir kitap. her yaşa hitap ediyor. Bir Müslümanın komşusuyla arkadaşlarıyla eşiyle nefsiyle kardeşiyle nasıl olması gerektiği konusunda güzel bilgiler veriyor.

^^SERGEÇ~TÎ & RÂNÂ ^^ 
25 Ara 2016 · Kitabı okudu · 26 günde

Bir müslümanın sahip olması gereken ahlakı Kur'an ve sünnet ışığında anlatmaya çalışmış yazarımız. Kitabın en güzel yanı daha önce hiç okumadığım ve okuduğumda şaşırdığım sahih hadisleri içermesi

mukavvadan adam 
18 Kas 2015 · Kitabı okudu · 23 günde · Beğendi · 10/10 puan

yazar kuran ve sünnet ışığında bir müslümanın hayatını nasıl yönlendirmesi gerektiğini ve islami bir toplumun temel taşlarının nasıl olması gerektiğini çok güzel bir şekilde anlatmış kitapta. yüce dinimizin koyduğu kurallara günümüzün bozulmuş toplumlarında ne kadar ihtiyacımız olduğu çok açık. tabi huzurlu bir toplum için öncellikle kendimize çeki düzen vermemiz lazım. bu kitap ise bize bu konuda çok yardımcı oluyor. herkese faydalı olması dileğiyle.