Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Müslümanların Tarihi (3. Cilt)

Müslümanların Tarihi (3. Cilt)

Hicri 49. Senenin Rebi'ul-evvel ayında hz. Hasan'ın hanımı Ca'de onu zehirleyerek öldürdü.
İstanbul'da kuraklık olunca, orada yaşayanlar Ebu Eyyup el Ensari'nin mezarının yanına gelip yağmur duasında bulunurlardı. Bu duayı yapanların Hristiyan olmaları ve bir müslüman büyüğünün mezarında dua yapmaları oldukça ilginçtir. Oysaki o dönemde, Hristiyanların İstanbul'da tebcil ettikleri pek çok azizleri vardı.
İhsan Süreyya Sırma
Sayfa 299 - İbn Sad tabakat- dipnot
Seni en çok hayrete düşüren şey nedir? diye soran arkadaşına şu cevabı verdi : - Beni en çok şaşırtan şey, bir kimsenin, Allah’ı bilip O’na isyan etmesi; şeytanı bilip ona itaat etmesi ve dünyayı bilip ona meyletmesidir. •Ömer b. Abdülaziz
Ömer b. Abdulaziz
Bu ümmet, Allah'ı, kitabı ve peygamberi hususunda ihtilafa düşmedi. Onlar dünya menfaatleri ve nimetleri hususunda ihtilafa düştüler. Onun için de, devlet ve izzetlerini kaybettiler.
Hz. Ali'nin oğluna öğütü
Zenginliklerin en büyüğü akıldır Fakirliklerin en büyüğü ahmaklıktır Vahşetin en büyüğü kibirdir Meziyetlerin en büyüğü de güzel ahlaktır.
23415
145 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.