Mustafa Kemal Atatürk Hayatı ve Eseri

10,0/10  (2 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
107 gösterim
Türk milletinin Tanzimat’tan itibaren görmeyi arzuladığı yeni insan tipini Atatürk’ün şahsında bulması, onun gerçekleştirdiği Türk aydınlanmasıyla da yakından ilgilidir. O hâlde bu büyük değişimi anlayabilmek öncelikle onun kısa ancak olağanüstü olaylarla dolu hayat hikâyesini öğrenmekle mümkündür.
Mustafa Kemal Atatürk, bütün bu özellikleriyle yirminci yüzyılı olağanüstü kişiliği ile etkilemiş büyük bir asker ve devlet adamıdır. Onun olağanüstü kişisel meziyetleri Türk milletini hapsolduğu karanlıklardan ve belki de yok olmak tehlikesinden kurtarmış, Türk milletini istiklale kavuşturarak çağdaş dünyanın medenî ülkeleri arasına dâhil etmiştir.
Şüphesizdir ki, Atatürk'ü iyi anlamak onun çağdaş Türkiye'nin temellerini atarken hangi dinamikler ile hareket ettiğini ve cumhuriyetin hangi temel esaslar üzerine bina edildiğini de ortaya koymak bakımından büyük önem taşımaktadır. Cumhuriyet tarihimizin hangi döneminde olursa olsun, Atatürk’ün hayatı, cumhuriyetin kuruluşunu, bugününü ve yarınını anlamak isteyen herkesin vakıf olması zarurî olan bir süreç olacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2011
 • Sayfa Sayısı:
  520
 • ISBN:
  9789752675414
 • Yayınevi:
  Berikan Yayınları
 • Kitabın Türü:
Bürkem Saraç 
19 Şub 09:40 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Mustafa Kemal Atatürk ün hayatını çok başarılı bir şekilde anlatmış herkesin okumasını tavsiye ederim ..Bir Mustafa Kemal Aşığı olarak bu kitabı severek okudum ... Onun döneminde hissettim kendimi bir an...