Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Müstesna Güzeller

8.710 üzerinden
51 Puan · 7 İnceleme
323 syf.
8/10
·
Beğendi
İskender Pala divan şiiri ile tarihi ve şimdiki hayatımızı buluşturmuş.
Bu müstesna güzellikleri bizlerle paylaşmış. Kitabı çok sevdim. Öz kültürümüzü bize hatırlatan güzelliklerin manzumesi… usta tarihçi İskender Pala’nın kaleminden yine tadına doyulmaz bir eser..
İskender Pala
İskender Pala
323 syf.
·
Puan vermedi
Bu kitap, bilimsel bir gayretin ürünü olmaktan çok, öz kültürümüze karşı hissedilen bir vefa borcunun yerine getirilmesi için düzenlenmiştir ve yazdığımız makaleler arasından seçilen 50 adet yazıyı içerir. Divan şiiriyle tarihi ve şimdiki hayatımızı buluşturma gayesiyle kaleme...
323 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
6 günde okudu
İskender Pala, divan edebiyatı ile şu anın bir sentezini çıkartmış ortaya. İçerisinde 50 tane yazı bulunmakta. Ben açıkçası arka arkaya değilde bir şiir kitabı misali okudum. Böyle daha zevkli ve akılda kalıcı olduğunu düşünüyorum.
323 syf.
9/10
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Divan siirinin inci gibi beyitleriyle süslü kadim bir yolculuğa çıktım. Aklınıza gelebilecek her türlü konuda yazılan mükemmel beyitleri okudum, büyük şairlerle tanıştım. Gönlümü ve dimagimi edebi zevk ile doldurdum. Divan Edebiyatinin peşini bırakmam zor görünüyor artık.