Müthiş Dahiden Hazin Bir Eser

9,0/10  (1 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
466 gösterim
New York Times Best Seller Listesinde 1 Numara!
Yılın En İyi Kitabı - San Francisco Chronicle
Yılın En İyi Kitabı - Los Angeles Times
Yılın En İyi Kitabı - Time Dergisi
Eleştirmenlerin Favorisi - Washington Post Book World

Dergiciliği, senaristliği ve büyük ilgi gören kitaplarıyla tanınan Dave Eggers'dan popüler kültürün tüm putlarını deviren, çarpıcı ve alışılmadık bir kitap: Müthiş Dâhiden Hazin Bir Eser. Her şeyi ve daha fazlasını şimdi ve hemen isteyen, hayallerinden sorumlulukları adına vazgeçmeyi reddeden kayıp bir kuşağın tüm heyecan ve sayıklamalarını olanca samimiyetiyle haykıran Müthiş Dâhiden Hazin Bir Eser, şimdiden zamanımızın bir klasiği sayılıyor. Eggers; bu kitapta sınırsız coşkusunu sayfalardan okura bulaştırıyor, yaşamın büyüleyici karmaşasını oluk oluk akıtıyor. Uzun süre çoksatanlar listelerinin bir numarasında kalan ve Pulitzer Ödülü'ne de aday gösterilen Müthiş Dâhiden Hazin Bir Eser, yaşadığımız çağın karanlık ufuklarında pırıl pırıl ışıldıyor.

"Bu kitabın gücü ve enerjisi bir treni yerinden kaldırmaya yeter."
-Davis Sedaris-

"Elime aldım ve okumadan duramadım. Amansız bir Kitap."
-David Foster Wallace-

"Okur kırk yıldır J.D. Salinger'ın yeni bir kitap yazmasını bekliyordu. Bekleyiş sona erdi! Salinger yerine karşımızda çarpıcı, yeni bir yazar var. Adı: Dave Eggers."
-Tampa Tribune-

"Delicesine komik ve tek kelimeyle unutulmaz!"
-San Francisco Chronicle-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2010
 • Sayfa Sayısı:
  544
 • ISBN:
  9786055903152
 • Orijinal Adı:
  A Heartbreaking Work of Staggering Genius
 • Çeviri:
  Duygu Günkut
 • Yayınevi:
  Siren Yayınları
 • Kitabın Türü:
Freyja 
13 Nis 12:36 · Beğendi · 9/10 puan

Kitaba isminin ilgimi çok çekmesiyle başladım. (Orijinal adıyla A Heartbreaking Work of Staggering Genius) Kitap okumaya fazla vakit ayıramadığım bir dönemde beni kendine çok bağladı ve hikayesine hapsetti.
Kitabı elime almadan önce yazar Dave Eggers'ın adını hiç duymamış olan ben, yazarın sadece kalemini değil; sıkıntılı yaşantısını, ailesini, kişiliğini, başına gelen olayları, yaşadığı çevreyi hatta iç dünyasını bu kitapla beraber tanımıştım.
1 ay arayla iki ebeveynini de kaybedip küçük kardeşine ebeveyn olan 21 yaşındaki bir gencin yaşantısını kimi zaman esprili ve komik bir dille kimi zaman hüzünlü bir dille ama hep samimi bir şekilde anlatıyor. Kitaplaşmaya değecek bir hayatı başarılı betimleme ve ruh tahlilleriyle hakkını vererek aktarmış. Üslubu ise hiç sıkmıyor. Kesinlikle sıradan bir otobiyografik roman değil. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum!

Kitaptan 1 Alıntı

Freyja 
15 Nis 13:16 · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Önümüzde yürüyen bir çift var, siyah bir erkekle beyaz bir kadın ve dört-beş yaşlarındaki kestane renkli kızları. Kızın ten rengi anne ve babasınınkinden katbekat güzel ve anne babasının pigmentlerinin karışımı kızı son derece göz alıcı kılmış. Kahverengi ile beyaz karışınca sütlü kahve olmuş, demek ten rengi de aynı boya gibi karılabiliyor.

Müthiş Dahiden Hazin Bir Eser, Dave EggersMüthiş Dahiden Hazin Bir Eser, Dave Eggers