Mutlu Bir Toplum İçin Peygamberimizin Tavsiyeleri

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
1 beğeni  · 
9 gösterim
Hz. Peygamberin tavsiyeleri kapsamlı ve çeşitlidir. Bu küçük kitapçık, sevgili Peygamberimizin babalar, çocuklar, ana-babaya iyilik etmek; selamlaşmak, hasta ziyareti, cenazeye katılmak, komşu hakları, yolda takınılacak edep gibi müslüman'ın müslüman üzerindeki hakları konularındaki tavsiyelerini içermektedir.

Ayrıca bir Müslüman'ın bir gününü ve hayatını kapsayacak şekilde Allah'a ibadet ve tâat içerisinde geçirmesine yol açacak zikir ve dualarla ilgili olarak Hz. Peygamberin tavsiyelerini de bu kitapçığın sonuna ekledim.

Hz. Peygamberin tavsiyeleri, zamanın değişken ortamında ve hayatın kışkırtıcı şartlarında yüz yüze geleceği durumlara karşı en iyi hazırlık ve en iyi silahtır.

Kudret sahibi yüce Allah'tan bu çalışmamın Müslüman kardeşlerime faydalı olmasını ve sırf Allah rızasını elde etmek için olmasını dilerim.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2011
 • Sayfa Sayısı:
  112
 • ISBN:
  9789758911721
 • Çeviri:
  Mustafa Özcan
 • Yayınevi:
  Özgü Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Ah-i Zer 
14 Şub 22:18 · Kitabı okuyor · Beğendi

Müslüman'ın Müslüman Üzerindeki Hakları
Ebu Hureyre'den rivayet olunduğuna göre Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur:

Sİzden biriniz aksırdığı zaman ''Elhamdülillah'' desin (Din) kardeşi veya arkadaşı da ona ''Yerhamükellah'' deyince aksıran da ona ''Yehdiykümüllahü ve yusliha baleküm'' diyerek karşılık versin.

Mutlu Bir Toplum İçin Peygamberimizin Tavsiyeleri, Ahmet Ali Hamit (Sayfa 19 - Özgü Yayınevi (Hadisi Buhari rivayet etmiştir.)Mutlu Bir Toplum İçin Peygamberimizin Tavsiyeleri, Ahmet Ali Hamit (Sayfa 19 - Özgü Yayınevi (Hadisi Buhari rivayet etmiştir.)
Ah-i Zer 
 14 Şub 22:22 · Kitabı okuyor · Beğendi

Müslüman'ın Müslüman Üzerindeki Hakları
Enes'ten radiyallahu anha rivayet olunduğuna göre Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur:

''(Din) kardeşine zalim de olsa, mazlum da olsa yardım et.''

Bİr adam: ''Ey Allah'ın Rasulü! Kişi mazlum olduğu zamana ona yardım ederim. Kişi zalim olduğu zaman nasıl yardım ederim?'' dedi. Bunun üzerine Allah Rasulü:

''Onun yapacağına engel olursun. Böyle yapman, ona yardım etmektir.'' buyurdu.

Mutlu Bir Toplum İçin Peygamberimizin Tavsiyeleri, Ahmet Ali Hamit (Sayfa 17 - Özgü Yayınevi (Hadisi Ahmed b. Hanbel rivayet etmiştir.)Mutlu Bir Toplum İçin Peygamberimizin Tavsiyeleri, Ahmet Ali Hamit (Sayfa 17 - Özgü Yayınevi (Hadisi Ahmed b. Hanbel rivayet etmiştir.)