Mutlu Evliliklerin 7 Özelliği

0,0/10  (0 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
66 gösterim
Prof. Dr. Medaim Yanık’ın yeni kitabı Mutlu Evliliklerin 7 Özelliği Hayykitap tarafından yayımlandı. Yazarın daha önce yine Hayykitap tarafından yayımlanmış Dest-i İzdivaç başlıklı bir kitabı daha bulunuyor.Yazar bu kitabı, iyi/mutlu evliliklere yakından bakmak için yaptığı bir araştırmanın sonuçları üzerinden yazmış. Psikiyatri alanında hizmet veren yazarın ana çalışma alanlarından biri eş terapileridir. Bu anlamda, yazar bir psikiyatrist olarak yolunda gitmeyen çok sayıda eş ilişkisinin yakın tanığıdır. Bu araştırma da, en az 10 yıllık evli olan ve evliliklerini mutlu olarak tanımlayan çiftlerle yapılan görüşmelerin içeriğini özel bir sınıflama ile sunma açısından hem orijinal hem de Türkiye için ilk olma niteliği taşıyor.

Sonuçlar şöyle:

-Eşler birbirlerine ve evliliklerine olumlu bakıyorlar.

-Birbirlerinin farklılıklarını kabul ediyorlar.

-Yıkıcı kavgalar etmiyorlar.

-Küs kalmıyorlar.

-Cinsel hayatlarını devam ettiriyorlar.

-Ortak yaşamdan kaynaklanan sorunları idare etmeyi beceriyorlar.

-İki iyi arkadaşlar.Mutlu çiftlerle derinlemesine yapılmış görüşmeler sonucu birinci elden elde edilmiş veriler, analizler, tavsiyeler ve egzersizler. İşte mutlu evliliklerin 7 özelliği!

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2017
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9789752477193
 • Yayınevi:
  Hayykitap
 • Kitabın Türü:
Yağmur 
17 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Blogumdan alıntılama yapıyorum.Spoi içerir.Bilgilerinize.

Yazarı bu kitapla tanıdım.Kitapta bolca örnek ve alıştırmalar mevcut ve verilen bilgiler açık,net,kısa ve anlaşılır.Ölçeklerde kullanılmış.Her bir madde ayrı ayrı ele alınmış ve bölümler arasındaki geçiş başarılı idi.Akılda kalıcı,çözüm bulucu,nasıl davranmalı,nasıl bir tepki verilmeli,sözcükleri seçerken nelere dikkat etmeli ve daha fazlası yer alınmakta.


Yazarımız bu kitabı yazarken İstanbul Şehir Üniversitesinden 'Çevrenizde mutlu bir çift var mı?' sorusuyla yardım alınmış ve yazılmış.Hepsi gerçek örnekler,sadece isimleri değiştirilmiş ya da sadece isimsiz örneklerle verilmiş,örneklerimiz.