Mutlu İnsanlar Kitap Okur ve Kahve İçerler

5,6/10  (5 Oy) · 
19 okunma  · 
3 beğeni  · 
1.354 gösterim
Diane kocasını ve kızını ansızın bir araba kazasında kaybetmişti. Ruhu buz tutsa da kalbi atmaya devam ediyordu ama. İnatla. Acı vererek. Gereksiz yere…

Hatıraların arasında kaybolan Diane için artık hayat belirsizdi. Belki de kendi kendini sürgün ettiği İrlanda topraklarına ayak basmasıyla tünelin sonundaki ışığı görebilecekti. Her şeyini kaybeden ve hayata devam etmekten başka hiçbir seçeneği olmayan bu genç kadının bazen dramatik bazen eğlenceli yolculuğuna kayıtsız kalamayacaksınız.

"Bu kitap iyi bir espressonun aromasına sahip." L'Express
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  191
 • ISBN:
  9789944828864
 • Orijinal Adı:
  Les gens heureux lisent et boivent du café
 • Çeviri:
  Gökberk Çapraz
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
sibel murat 
21 Ara 2014 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Kitabın ilk sayfalarında oldukça hüzün hakim, sonrasında anlamsızca bir didişmeyle keyifli bir hikayeye dönüştü. Kitabın sonu geldiğinde bir şok.....
Askıda kalmış, yaşanılacak ve muhtemelen harikulade olacak bir aşk hikayesi.. Gerçi şok etkisi yaratmasaydı ismi yakışmayabilirdi de ;)

Kitabın adı; mesela bana cuk diye oturan ancak içeriğiyle uyumlu beklentimin havada kaldığı, kısa sürede bitecek bir kitap.

Sevil Özsoy 
11 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 1/10 puan

İsmi harika. Ama kitap? Aman Allahım çeviri korkunç! O nasıl bir dil öyle. Ayrıca sinir oldum. Kitap hakkında bilgi vermemek için aciklayamiyorum ancak Diane karakteri berbatti. Bu tarzdan bir suru kitap var ama bu kadar alallade yazılmış ki. Kitabın ismi resmen harcanmış, yazık olmuş. Tamam okunabilir ama asla ama asla büyük beklentiye girmeyin.

Kitaptan 3 Alıntı