Mutlu Olmak İsteyen Adam

7,6/10  (66 Oy) · 
198 okunma  · 
44 beğeni  · 
1.446 gösterim
İNANDIKLARIMIZ GERÇEKLİĞİMİZ OLABİLİR

Bir düşünün...
Balide tatildesiniz. Eve dönmeden önce bir şifacıya görünüyorsunuz. Aslında bir şikâyetiniz yok. Sadece onun ününü duymuş olduğunuz için görüşmek istiyorsunuz.
Şifacının teşhisi kesin: Sağlığınız gayet yerinde ama... mutlu değilsiniz.
Sonsuz bir bilgeliğin taşıyıcısı olan bu yaşlı adam sizi sizden daha iyi biliyor gibi gözükmekte. Yaşamınıza tuttuğu çok özel ışık, sizi olabilecek en büyüleyici maceraya sürükleyecek: Kendini keşfetmek! Size yaşattığı deneyimler yaşamınızı altüst edecek ve düşlerinizdeki yaşamın anahtarını size sunacak.

Dünya çapında insanların dilinden düşmeyen Mutlu Olmak İsteyen Adam, gerçekten mutlu olmaktan bizi alıkoyan şeylerden kurtulmayı öğrendiğimiz an, elde edebileceğimiz yeni imkânlar dünyasıyla bizi tanıştırıyor.

Kulaktan kulağa yayılarak büyük bir başarı kazanan, insanların hayata bakış açılarını değiştiren eşsiz bir roman.
-Psychologies Magazine
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9786053430117
 • Çeviri:
  İşık Ergüden
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
elif akkoca 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Çok fazla kişisel gelişim kitapları okuyan ya da okumaktan hoşlanan bir okur değilim.Bu tarzı ve bu tarzda yazılan kitaplardan çok hoşlandığım da söylenemez.Buna rağmen okuyabildiğim ve de başarılı bulduğum bir kitaptı.Özellikle canınızın sıkkın olduğu bir zamanda okursanız daha faydalı olabileceğini düşünüyorum.Roman tadında, dili akıcı, okuru sıkmayan bir kitap.

yağmur 
05 Eki 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Çok fazla gelişim kitabı okuyan biriyimdir. Bu turü genellikle tercih ederim. Kitap kesinlikle güzeldi ve okunmaya değer. Bu türde kitap okumadiysaniz eğer tavsiye ederim. Fakat ben bu tür kitaplardan çok okuduğum için bu kitapı orta seviyede bir kitap olarak düşünüyorum.Tanrı Tedbil-i Kıyafet Gezer kitabını daha çok beğenmiştim yazarın. Keyifli okumalar :)

instgrmkahvecisi 
01 May 22:48 · Kitabı okudu · 2 günde

Pegasus yayınlarından çıkan kitap kapak tasarımı ve kitap adıyla öncelikle size alakasız gelebiliyor. Kitabın yazı puntoları her yaş grubuna hitap edecek büyüklükte. Bu da tabi yaş aralığını genişletiyor bence. Benim nazarımda da göz yorgunluğuna birebirdir.

Neye inanırsanız o olur mantığını birebir yaşyatan kitap.

Rumeysa Demirel 
18 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 3/10 puan

Yazarın okuduğum ikinci kitabı. İlk kitabı çok beğenmeme rağmen bunu o kadar beğenmedim. Sanki yazar kendini tekrar ediyor gibi, hep aynı hayat felsefesi etrafında dönüyor, aynı mesajları veriyor. Romanda pek bir canlılık da yok, yani olay açısından zayıf. Daha çok felsefi düşünce üzerinde durarak olaya azıcık hareket katabilmiş ama ben felsefeyi pek sevmediğim için kitap bence sınıfta kaldı.

Peter McKENNITT HARPER 
04 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Romansı bir kişisel gelişim, kişisel gelişimsi bir roman, artık kim ne derse. Okumaya değer, bilgilendirici, eğitici, insanın kendisini sorgulamasını sağlayan az biraz da mutluluğu aratan güzel bir kitaptır. Bana birkaç şey kattığına inanıyorum.

Yunus Ahmet 
14 May 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bugünlerde agresif, sinirli, ve çevrenize karşı soğuksanız ve kendinizi zor işlerin içinde bulup hayattan sıkılmaya başlamışsanız bu kitabı okumalısınız. Kendinize mutlu olmanız için bir çok neden sunan kişisel gelişim romanı. Gounelle nin diğer kitapları gibi akıcılığından şüphe etmenize gerek yok.. İyi eğlenceler :)

İsmail Çiydem 
11 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ben çok beğendim. Doğrusu Laurent Gounelle'den habersizdim. Daha önce denk gelmemiştim. Çok değer verdiğim biri bana Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer'i tavsiye etmiş, ben de okumuştum. Çok ama çok beğenmiştim. Sonra Laurent Gounelle'nin başka kitaplarını da okumaya karar verdim ve akabinde Mutlu Olmak İsteyen Adam'a başladım. Gerçekten harikaydı. Bu kitap sadece şifacının gizemli hallerinin çekiciliği için bile okunabilir. Çok yararlı, göz açıcı bi' kitap. Mutluluğun aslında hep yanımızda, içimizde olduğunu görmemizi sağlıyor. Bunun beynimizde olup biten bi' mesele olduğunu anlamak çok geç olmuyor böylece. Anlamakla kalmıyor hayatımıza da nakşediyoruz resmen. Kesinlikle okunmalı.

Pitho 
21 Haz 10:03 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 10/10 puan

yazarın daha önce iki kitabını okudum bu kitabının en üç katı uzunlukta olmasına rağmen bir solukta bitirdim. ancak bu roman bi süründü elimde , bi ilerlemedi sayfalar .. beğenmedim demek üzüyor beni , özellikle sevdiğim yazarların kitaplarında ama çok içime sindiremedim. belki ilerleyen zamanlarda tekrar okurum ..

Sedef Kartal 
19 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

tanrı daima tebdil-i kıyafet gezer ve seni her şeyin mümkün olduğu bir yere götüreceğim kitaplarından sonra biraz hayal kırıklığına uğradığım bir kitaptı kötü değil fakat diğer iki kitabı kadar güzel değildi

Sibel Özgan 
31 Eki 2015 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · Puan vermedi

Kitap kısa sürede bitiyor.Dili akıcı, bulunduğum ortamdan uzaklaştıran, sakininlik veren bir okumaydi. Roman tadında kişisel gelişim kitabı. Okumanızı tavsiye ederim

2 /

Kitaptan 31 Alıntı

Peter McKENNITT HARPER 
29 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İnsan kendini olayların ya da başkalarının kurbanı olarak görürse mutlu olamaz. Yaşamınıza, nasıl olursa olsun, her zaman sizin karar verdiğinizi anlamak önemlidir. Çalıştığınız yerde en alt düzeyde olsanız da, yaşamınızın yöneticisi sizsiniz. Komuta sizdedir. Siz kendi yazgınızın hakimisiniz.

Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 165)Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 165)
Peter McKENNITT HARPER 
23 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Balililer kutsallık içinde yaşarlar. Dinleri belirli bir saat düzenine ya da haftanın belirli bir gününe bağlı ibadetler istemez. Hayır, onlar tanrılarla doğrudan ilişki içindedirler. İnançlarının içine gömülmüş gibi, sürekli onunla yaşarlar. Her zaman sakin, yumuşak ve güler yüzlü olan Balililer, hiç kuşkusuz, Mauritiuslularla birlikte, yeryüzünün en nazik halkıdır. Mizaçları hiç değişemez. Hiçbir şey onların istikrarını bozamaz gibidir. Başlarına gelen her şeyi aynı serinkanlılıkla karşılarlar.

Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 42)Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 42)
Peter McKENNITT HARPER 
23 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Serseri zihnim derhâl şifacıyla buluşmama geri döndü ve bana keşfettirdiği şeyleri yeniden düşündüm. Demek ki, biz insanlar çevremizdekilerin etkisiyle ya da farkında olmadan yaşadıklarımızdan çıkardığımız sonuçlarla kendimize dair inançlar geliştiriyorduk. Bunu kabul edebilirdim, ama bu durumda, bu inançlar nereye kadar uzanıyordu? İnsanın kendini güzel ya da çirkin, zeki ya da aptal, ilginç ya da sıkıcı bulabileceğini görmüştük. Kişi kendi etki gücüne inanabilirdi ya da tersine, başkalarından hiçbir şey elde edemeyeceğini sanabilirdi. Başka hangi alanda inanç geliştirebilirdi? Bazı şeylere inanabileceğimizi ve sonra da bu inançların bizim yaşamımız üzerinde etkili olabileceğini anlıyordum. Ama nereye kadar? Benim kendi inançlarımın yaşamımın akışını ne ölçüde etkilediğini düşünüyordum ve karşılaşmaların, deneyimlerimin tesadüfüne bağlı olarak, başka şeylerin yaşamına sonradan farklı bir yön verebileceğine ne ölçüde inanabilirdim?

Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 45)Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 45)
Tuncay YILDIRIM 
 18 May 22:18 · Kitabı okudu · Puan vermedi

" Bebeklerden öğrenecek çok şeyimiz vardır. Yürümeyi öğrenen
bir çocuğa bakın: İlk seferde başardığını mı sanıyorsunuz?
Tam ayakta durmaya çalışırken, hop, düşüverir. Acı bir yenilgidir
bu, ama yine de derhal yeniden başlar. Yeniden doğrulur, yeniden
düşer! Bir bebek yürümeyi öğrenmeden önce ortalama iki bin kez
düşecektir. 'Bütün bebekler sizin gibi (hemen vazgeçmiş) olsalardı
şehirler dört ayak üzerinde sürünen insanlarla dolu olurdu' ''

Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent GounelleMutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle
Peter McKENNITT HARPER 
29 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İhtiyaç duyulan şeyi istemek için başkalarına yönelmeyi öğrendiğimizde, bütün bir evren açılır önümüzde. Hayat, başkalarına açılmaktadır, kendi içimize kapanmak değil. Başkalarıyla bağ kurmayı sağlayan her şey olumludur.

Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 134)Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 134)
Peter McKENNITT HARPER 
29 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İnsanları yalnızca bizim ideallerimize uygun davradıklarında sevmek, sevgi değildir... Bu yüzden, sizi sevenler açısından bir şeyden çekinmemeniz gerektiğini düşünüyorum. Sevgi dolu bir ailede bile herkes kendi hayatını yaşamalıdır. Onlara zarar vermemek için, yaptıklarımızın onlar üzerindeki etkilerini dikkate almak iyi bir şeydir; buna karşılık, her zaman onların arzularını göz önünde bulunduramayız. Sizin yaptıklarınızı nasıl değerlendiklerini ise hiç dikkate almamalısınız. Herkes kendi değerlendirmesinden sorumludur. Siz başkalarının görüşlerinden sorumlu olamazsınız.

Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 137)Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 137)
Gözde Akyol 
07 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayat tuhaf bir şey! Kimi zaman küçücük kararların yaşamınızın üzerinde inanılmaz sonuçları olur. Ve yıllar geçtikçe, o dönemde bu küçük karar değilde bir başkası alınsaydı hayat nasıl akardı diye insan sorar kendine.

Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent GounelleMutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle
Peter McKENNITT HARPER 
29 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Yaşamda ne kadar gelişme gösterirsek bizi sınırlandıran inançlarından da o kadar uzaklaşırız ve daha çok tercih şansımız olur.Tercih özgürlüktür.

Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 165)Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 165)
4 /