Mutlu Olmak İsteyen Adam

7,6/10  (84 Oy) · 
249 okunma  · 
59 beğeni  · 
1.845 gösterim
İNANDIKLARIMIZ GERÇEKLİĞİMİZ OLABİLİR

Bir düşünün...
Balide tatildesiniz. Eve dönmeden önce bir şifacıya görünüyorsunuz. Aslında bir şikâyetiniz yok. Sadece onun ününü duymuş olduğunuz için görüşmek istiyorsunuz.
Şifacının teşhisi kesin: Sağlığınız gayet yerinde ama... mutlu değilsiniz.
Sonsuz bir bilgeliğin taşıyıcısı olan bu yaşlı adam sizi sizden daha iyi biliyor gibi gözükmekte. Yaşamınıza tuttuğu çok özel ışık, sizi olabilecek en büyüleyici maceraya sürükleyecek: Kendini keşfetmek! Size yaşattığı deneyimler yaşamınızı altüst edecek ve düşlerinizdeki yaşamın anahtarını size sunacak.

Dünya çapında insanların dilinden düşmeyen Mutlu Olmak İsteyen Adam, gerçekten mutlu olmaktan bizi alıkoyan şeylerden kurtulmayı öğrendiğimiz an, elde edebileceğimiz yeni imkânlar dünyasıyla bizi tanıştırıyor.

Kulaktan kulağa yayılarak büyük bir başarı kazanan, insanların hayata bakış açılarını değiştiren eşsiz bir roman.
-Psychologies Magazine
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9786053430117
 • Çeviri:
  İşık Ergüden
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Pınar Yiğitcan 
 05 Oca 17:21 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Aslında içerik olarak felsefik bir kitap ve beni sürekli araştırmaya itti kitabı okuduğum süre zarfında 4 olayı araştırdım inceledim bana çok şey kattı herkes de aynı etkiyi yaratırmı bilemiyorum.

Tinsel algınızın derinliklerine indiriyor yazar sizi.Sağlıklı ama mutlu olmayan bir adam ama mutsuzluğunun bile farkında değil aslında mutsuzluk değil de iç huzursuzluğu çok ve bir şifacıya giderek kendi yolunu ideallerini,hedeflerine nasıl varacağını,ön yargılarını nasıl atabileceğini öğreniyor.
---------
Pollyannanın üstüne bu kitabı okumam çikolatanın üstüne şerbetli balkabağı tatlısı yemek gibi birşey oldu.Üst üste pozitif düşünce kitapları okumak insanı başka bir boyuta sokuyor, sürekli iyimser düşünmeye başladım :))

elif akkoca 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Çok fazla kişisel gelişim kitapları okuyan ya da okumaktan hoşlanan bir okur değilim.Bu tarzı ve bu tarzda yazılan kitaplardan çok hoşlandığım da söylenemez.Buna rağmen okuyabildiğim ve de başarılı bulduğum bir kitaptı.Özellikle canınızın sıkkın olduğu bir zamanda okursanız daha faydalı olabileceğini düşünüyorum.Roman tadında, dili akıcı, okuru sıkmayan bir kitap.

yağmur 
05 Eki 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Çok fazla gelişim kitabı okuyan biriyimdir. Bu turü genellikle tercih ederim. Kitap kesinlikle güzeldi ve okunmaya değer. Bu türde kitap okumadiysaniz eğer tavsiye ederim. Fakat ben bu tür kitaplardan çok okuduğum için bu kitapı orta seviyede bir kitap olarak düşünüyorum.Tanrı Tedbil-i Kıyafet Gezer kitabını daha çok beğenmiştim yazarın. Keyifli okumalar :)

instagrmkahvecisi 
01 May 2017 · Kitabı okudu · 2 günde

Pegasus yayınlarından çıkan kitap kapak tasarımı ve kitap adıyla öncelikle size alakasız gelebiliyor. Kitabın yazı puntoları her yaş grubuna hitap edecek büyüklükte. Bu da tabi yaş aralığını genişletiyor bence. Benim nazarımda da göz yorgunluğuna birebirdir.

Neye inanırsanız o olur mantığını birebir yaşyatan kitap.

Rumeysa Demirel 
18 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 3/10 puan

Yazarın okuduğum ikinci kitabı. İlk kitabı çok beğenmeme rağmen bunu o kadar beğenmedim. Sanki yazar kendini tekrar ediyor gibi, hep aynı hayat felsefesi etrafında dönüyor, aynı mesajları veriyor. Romanda pek bir canlılık da yok, yani olay açısından zayıf. Daha çok felsefi düşünce üzerinde durarak olaya azıcık hareket katabilmiş ama ben felsefeyi pek sevmediğim için kitap bence sınıfta kaldı.

Peter McKENNITT HARPER 
04 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Romansı bir kişisel gelişim, kişisel gelişimsi bir roman, artık kim ne derse. Okumaya değer, bilgilendirici, eğitici, insanın kendisini sorgulamasını sağlayan az biraz da mutluluğu aratan güzel bir kitaptır. Bana birkaç şey kattığına inanıyorum.

Yunus Ahmet 
14 May 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bugünlerde agresif, sinirli, ve çevrenize karşı soğuksanız ve kendinizi zor işlerin içinde bulup hayattan sıkılmaya başlamışsanız bu kitabı okumalısınız. Kendinize mutlu olmanız için bir çok neden sunan kişisel gelişim romanı. Gounelle nin diğer kitapları gibi akıcılığından şüphe etmenize gerek yok.. İyi eğlenceler :)

Bayram Ergün 
 12 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Yazar beklentimi karşıladı açıkçası. Okuduğum Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer ve Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim adlı kitapların yazarı olarak mükemmel bir eser daha ortaya koymayı başarmış yazar. Kişisel gelişim kitabı olmasiyla beraber bir olay örgüsüyle kahramanımızın gelişimine tanık oluyoruz.

Düşünce yapımızdaki değişimleri, şartlandırılmış inanışların farkına varmayı, tercih yapabilmeyi ve hayatımızın iplerini elimize alıp hayatımıza hayallerimiz ve isteklerimiz dogrultusunda yön verebileceğimize inandirmayı yaklaşık 200 sayfalik bir reçeteyle elimize tutuşturuyor yazar. Yazarı tebrik etmek istiyorum burda, yazarin okuduğum diğer iki kitabıyla beraber, günümüzün hastalıklı insanlarının neye ihtiyacı olduğunu bilen doğru tedaviyi uygulayan ve bize insanlar hakkında çok şey öğreten bir doktor.

( doktor kelimesi "öğreten, öğretmen ve hoca" anlamina gelen latince kökenli "docere" kelimesinden gelmektedir.)

Pitho 
 21 Haz 2017 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 10/10 puan

yazarın daha önce iki kitabını okudum , bu kitabının en az üç katı uzunlukta olmasına rağmen bir solukta bitirdim onları. ancak bu roman bi süründü elimde , bi ilerlemedi sayfalar .. beğenmedim demek üzüyor beni , özellikle sevdiğim yazarların kitaplarında ama çok içime sindiremedim. belki ilerleyen zamanlarda tekrar okurum ..

İsmail Çiydem 
11 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ben çok beğendim. Doğrusu Laurent Gounelle'den habersizdim. Daha önce denk gelmemiştim. Çok değer verdiğim biri bana Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer'i tavsiye etmiş, ben de okumuştum. Çok ama çok beğenmiştim. Sonra Laurent Gounelle'nin başka kitaplarını da okumaya karar verdim ve akabinde Mutlu Olmak İsteyen Adam'a başladım. Gerçekten harikaydı. Bu kitap sadece şifacının gizemli hallerinin çekiciliği için bile okunabilir. Çok yararlı, göz açıcı bi' kitap. Mutluluğun aslında hep yanımızda, içimizde olduğunu görmemizi sağlıyor. Bunun beynimizde olup biten bi' mesele olduğunu anlamak çok geç olmuyor böylece. Anlamakla kalmıyor hayatımıza da nakşediyoruz resmen. Kesinlikle okunmalı.

3 /

Kitaptan 42 Alıntı

Pınar Yiğitcan 
05 Oca 13:36 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Birinin konuşmasını dinleyerek gelişim gösterilmez.Hareket ederek ve deneyimler yaşayarak gelişim gösterilir...

//

Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 66)Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 66)
Pınar Yiğitcan 
05 Oca 14:13 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Babilliler reenkarnasyona inanır ve bu nedenle ölümden korkmazlar.Bu da onları, ister yaya olsunlar ister sürücü, çok ihtiyatsız kılar.Zavallı fani ben, iki kat dikkat kesilmeliydim."

Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 77)Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 77)

''Başarılı bir hayat nedir?'' diye sordum biraz safça.
''Başarılı bir hayat, kişilerin arzularına uygun sürdürdüğü, daima kendi değerleriyle uyum içinde hareket ettiği, yaptığı şeye elinden gelenin en iyisini kattığı, olduğu haliyle uyum içinde yaşadığı bir hayattır. Ve mümkünse, kendimizi aşma fırsatı elde ettiğimiz, kendimizden başka bir şeye kendimizi adadığımız ve insanlığa çok mütevazı da olsa, küçücük bir şey de olsa bir şey kattığımız bir hayattır.

Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 157)Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 157)
Pınar Yiğitcan 
 05 Oca 15:07 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Bu eylemin anlamı neydi?Cevapsız kalacak yığınla soru
Bu akşam yumurtlamaya gelen kaplumbağalar burada, bu plajda elli yılı aşkın bir süre önce doğmuştu.Bütün bu yıllar boyunca dolaşmışlar,on binlerce kilometre yol kat etmişler ve yarım yüzyıl önce kendilerinin doğduğu yere geri dönüp doğuruyorlardı. Bunun nedenini kimse bilmiyordu; hiçbir bilim insanı bunu açıklayamamıştı.Böyleydi.Çok heyecan vericiydi.

Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent GounelleMutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle
Peter McKENNITT HARPER 
29 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İnsan kendini olayların ya da başkalarının kurbanı olarak görürse mutlu olamaz. Yaşamınıza, nasıl olursa olsun, her zaman sizin karar verdiğinizi anlamak önemlidir. Çalıştığınız yerde en alt düzeyde olsanız da, yaşamınızın yöneticisi sizsiniz. Komuta sizdedir. Siz kendi yazgınızın hakimisiniz.

Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 165)Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 165)

''Kimi zaman benim yerime başkalarının seçim yaptığını düşünürüm.''
''O zaman, sizin yerinize seçim yapmalarına izin veren sizsiniz.''

Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 165)Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 165)
Peter McKENNITT HARPER 
23 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Balililer kutsallık içinde yaşarlar. Dinleri belirli bir saat düzenine ya da haftanın belirli bir gününe bağlı ibadetler istemez. Hayır, onlar tanrılarla doğrudan ilişki içindedirler. İnançlarının içine gömülmüş gibi, sürekli onunla yaşarlar. Her zaman sakin, yumuşak ve güler yüzlü olan Balililer, hiç kuşkusuz, Mauritiuslularla birlikte, yeryüzünün en nazik halkıdır. Mizaçları hiç değişemez. Hiçbir şey onların istikrarını bozamaz gibidir. Başlarına gelen her şeyi aynı serinkanlılıkla karşılarlar.

Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 42)Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 42)
Peter McKENNITT HARPER 
23 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Serseri zihnim derhâl şifacıyla buluşmama geri döndü ve bana keşfettirdiği şeyleri yeniden düşündüm. Demek ki, biz insanlar çevremizdekilerin etkisiyle ya da farkında olmadan yaşadıklarımızdan çıkardığımız sonuçlarla kendimize dair inançlar geliştiriyorduk. Bunu kabul edebilirdim, ama bu durumda, bu inançlar nereye kadar uzanıyordu? İnsanın kendini güzel ya da çirkin, zeki ya da aptal, ilginç ya da sıkıcı bulabileceğini görmüştük. Kişi kendi etki gücüne inanabilirdi ya da tersine, başkalarından hiçbir şey elde edemeyeceğini sanabilirdi. Başka hangi alanda inanç geliştirebilirdi? Bazı şeylere inanabileceğimizi ve sonra da bu inançların bizim yaşamımız üzerinde etkili olabileceğini anlıyordum. Ama nereye kadar? Benim kendi inançlarımın yaşamımın akışını ne ölçüde etkilediğini düşünüyordum ve karşılaşmaların, deneyimlerimin tesadüfüne bağlı olarak, başka şeylerin yaşamına sonradan farklı bir yön verebileceğine ne ölçüde inanabilirdim?

Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 45)Mutlu Olmak İsteyen Adam, Laurent Gounelle (Sayfa 45)
5 /