Mutsuzluk Kılavuzu

8,4/10  (5 Oy) · 
12 okunma  · 
5 beğeni  · 
538 gösterim
Mutsuzluk Kılavuzu ağlayan ya da gülen bir gözle okunabilir. Her okur kendinden bir şeyler bulabilir. Pireyi deve yaparak gündelik hayatımızı nasıl katlanılmaz hale getirdiğimizi görebilir.
Ötekinin yenilgisinin benim zaferimi, onun yitirdiklerinin benim kazanımımı oluşturduğu bir oyun oynuyoruz bu dünyada. Yitirilenler ile kazanılanların toplamının sıfır olduğu bir oyun: Sıfır toplamlar oyunu..
Kendi yaşamımız kadar başkalarının da yaşamını cehenneme çevirmek için elimizden geleni hala yapamadığımız duygusunu taşıyorsak Watzlawick'e teşekkür etmemiz gerekir. Zira, mutsuz olmak için müthiş bir yöntem öneriyor bize. Sonuç da garantili!... Mutlu olma yolunu gösteren "saçma sapan" binlerce reçeteden bıktıysanız ve hayatınızda yeni bir Mutsuzluk Kılavuzu aradığınız kaynak.
 • Baskı Tarihi:
  1995
 • Sayfa Sayısı:
  110
 • ISBN:
  9789755390475
 • Orijinal Adı:
  Anleitung zum Unglücklichsein
 • Çeviri:
  Veysel Ataman
 • Yayınevi:
  Ayrıntı
 • Kitabın Türü:
insan_okur 
 01 Oca 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Merhaba arkadaşlar 2016’nın ilk kitap incelemesi olacak sanırım.
Mutsuzluk Kılavuzu felsefik bir eser. Size nasıl mutsuz olunacağını anlatan bir kitap. Yazarın okuduğum ilk kitabı. Kısa bir kitap bir dikişte bitireceksiniz ama :) içerisindeki ağırlığı bir günde bitirebilir misiniz bilemiyorum... Mutsuzluk Kılavuzu, kişinin gündelik hayatını nasıl da kendi elleriyle kabusa çevirdiğini felsefi bir altyapıya dayandırarak mizahi bir üslupla anlatıyor. 14 bölümden oluşuyor kitabımız.
Bu kitap neden mutsuz olduğunu bulamayanlara da bir cevap niteliğinde. İçerisinde çok güzel alıntılar ve mizahi üslup çok güzel. Bazen tebessüm bazen kahkahaya varacak kadar güldürüyor. Romanın içine sizi de sokuyor. Kitap aslında bir kişisel gelişim kitabı gibi yaşantımızla ilgili çok faydalı öğütler veriyor.
Kısa ve öz bir kitap. Size yeni düşünceler katacağından eminim. Çevirisi de çok iyi. İnsanın kendini ne kadar kolay mutsuzluğun eline verdiğini anlatıyor. Nasıl mutlu oluruzu; Nasıl mutsuz olarak anlatarak ters köşe yaparak anlatıyor. Hatalarımızı yüzümüze vurarak bunlardan ders almamızı sağlıyor.
Tavsiye ediyorum. Mutlu Yıllar 1000Kitap…