Muz Sesleri

6,7/10  (45 Oy) · 
210 okunma  · 
23 beğeni  · 
1.502 gösterim
Bir insan bir insanda başka bir hayatın kapısını görünce âşık olur. Ne mutluluktur öte yandaki ne de tadıyla meraklandıran bir acı. Aşk diye buna denir: Bir insan bir insanda tekinsiz bir ev görür…
...
İnsan, yarası yarasına denk geleni seviyor demek ki…
Ece Temelkuran, kalplerin en çok yağmalandığı, neşenin ve kederin ayırt edilemeyecek kadar birbirine karıştığı bir coğrafyadan anlatıyor hikâyeyi: aşkın ve savaşın başkenti Beyrut’tan…
Muz Sesleri, en büyük gürültülerin içinde hayatı ayakta tutan küçük ama inatçı seslerin romanı…
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2016
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9789750733154
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Erhan 
04 Haz 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bu kitaba haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Beyrut'ta geçen farklı bir hikaye, biraz da şehrin etnik gruplarını ve kültürünü anlatıyor. Ece Temelkuran Beyrut'a hakim ve bence etkili bir yazar. Onun tarzı biraz farklı herkese hitap etmeyebilir ama bu kadar da olumsuz olmamalıydı yorumlar. Ben rahatlıkla bu kitabı beğendiğimi söyleyebilirim...

Yağmur 
30 Oca 17:14 · Kitabı okudu · 11 günde · 10/10 puan

Spoi içerirdir.Beyrutta geçiyor.Beyrutun yaşam tarzı,yaşanmışlıkları anlatılıyor.Etkileyici idi ama bana karakterlerin ruhları tam geçemedi.Ya da ben alamadım.Ama tekrar tekrar okuyabileceğim bir kitap.Tavsiye ederim.Keyifli okumalar.

Burak Denizli 
26 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Biraz iteleye kakalaya bitirebildiğim bir roman sonuçata karar size ait. Yazarın ilk kitabı kitapta daha çok Beyruttan bahsediyor ve Beyrutu çok güzel tasvir etmiş. Beyrutun yakın tarihi bir ders kitabı gibi paylaşılmış bizlerle

Ben bu kitabın daha ilk sayfalarında heyecanlanmaya başladım. Dr.Hamza'nın hikayesi kızına yazdığı mektup du beni en çok etkileyen. Yüreğim dayanmadı bir ara çok duygulandım, bazen çocukluk ve yoksulluk beni taaaaa içerimde bir yerlere götürdü. eskilerden sahneler koydu ekrana ve izletti. Ece Abla hep bunu yapıyor bana zaten. hep eskileri hatırlatıyor bana. anlattığı her hikayede benden birşeyer mutlaka serpiyor aralara. Hepimizin hikayeleri bunlar. Sonrası benim istediğim gibi değildi (pek güzel değildi benim için demek de Ece Abla'ya haksızlık olur) ama genel itibariyle güzel bir kitaptı.

Arzu Bozdemir 
16 May 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Ece Temelkuran'ın diğer kitaplarından sonra oluşan beklentiyi karşılamadığını düşünüyorum. Kişisel olarak iyi bir roman diyemem ama konusu itibariyle fikir edinmek isteyenler için bir başlangıç olabilir.

Sarı Sıcak 
29 Nis 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

kitap okurken edebi zevkten mahrum kalmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat. (yanlış okumadınız)
kesinlikle popüler kültür ürünü bir yazar ve kısır kaleminden çıkmış bir roman. vaktinizi değerli görüyorsanız okumaya değecek bir roman olduğunu sanmıyorum.

Irem 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Ece Temelkuran'ın kendine has üslubuyla anlattığı dağılan, yeniden kurulmaya çalışılan hayatlara dair hüzünlü,düşündürücü bir hikaye... Geçmişle gelecek arasındaki git geller biraz okuru yorsa da severek okuduğum bir Ece Temelkuran romanı daha.

Mert Demiröz 
01 Oca 19:24 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 8/10 puan

İlk başlarda olaylar arası bağlantı kurmak biraz güç ve anlatımda ufak karışıklıklar var, ancak bu zorluğu bir tepenin ardında sizi bekleyen güzel bir manzara olarak düşünebilirsiniz.(Yokuşu tırmanıp tırmanmamak size kalmış). Yazarın ortadoğu toplumları hakkındaki bilgisi kitap boyunca yaptığı tespitlerde kendisini gösteriyor. Çok kalın bir kitap olmasa da sakin bir kafa ile sindirerek okumanızı tavsiye ederim.

blgn 
07 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ece temelkuran'ın ilk aşk romanı. oxford, paris, beyrut üçgeninde geçen romanını yazmak için, 9 ay beyrut'ta kaldı.
İlk defa elimde kalemimle, her yerini çize çize okuduğum roman. betimlemelerine, benim beş bin cümlede anlatabileceğim bi duyguyu, tek bir satırda anlatabilmesine bayıldığım..

Git Allah Aşkına, Ne biçim bi kitaptı, neydi bu?? Acaip çekici bi kapak, extra bi iç kapak (o da ayrı bi güzel) veeee berbat bi anlatım, bi dolu basım hatası, karışan isimler, sürekli atlayan olaylar; nihayetinde kandırılan okurlar...Tüm okuyanlara geçmiş olsun :))

Kitaptan 70 Alıntı

“Dilini bilmediğin bir yerde ağlamak fenadır. Çünkü seni, senin dilinde susturacak kimse yoktur.”

Muz Sesleri, Ece TemelkuranMuz Sesleri, Ece Temelkuran

Etimden et koparıyorum seni gönderirken. Yalnız seni değil, bu savaşın ortasında sığındığım tüm hatıraları da gönderiyorum denizlerin ötesine. Çünkü burada insanlar bir yanlışlık gibi ölüveriyor. Sen bir yanlışlık olamayacak kadar güzelsin.

Muz Sesleri, Ece TemelkuranMuz Sesleri, Ece Temelkuran
elif dinç 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"İnsan çok yalnızken, bir tane daha kendinden doğuruyordu içinde, "korkma" desin diye..."

Muz Sesleri, Ece Temelkuran (Sayfa 8)Muz Sesleri, Ece Temelkuran (Sayfa 8)
Tuncay YILDIRIM 
15 Şub 19:06 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Büyüklere yalan söyleyebilirim, ama çocuklara... Bilmem, günah gibi geliyor.

Muz Sesleri, Ece Temelkuran (Sayfa 90 - everest)Muz Sesleri, Ece Temelkuran (Sayfa 90 - everest)

Birlikte yaşamak, birlikte susmayı öğretir. Susup sonra acı bir şaka yapmayı.

Muz Sesleri, Ece Temelkuran (Sayfa 109 - Everest yayınları)Muz Sesleri, Ece Temelkuran (Sayfa 109 - Everest yayınları)
Irem 
18 Kas 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Kadınlara öyle şeyler yapıyoruz ki niye hala bizi koyunlarına aldıklarına her gün şaşırıyorum…

Muz Sesleri, Ece TemelkuranMuz Sesleri, Ece Temelkuran
habibe basma 
 17 Kas 2016 · 8/10 puan

Çok sigara içiyor bırakamadı bir türlü.Ölümle ilgili hiçbir şeyi ciddiye almadığı için diyorlar, ama değil. Aslında sadece ellerini nereye koyacağını bilmiyor.Ellerini bıraksa, dinlense biraz, dursa yani, düşer. O yüzden hareket ediyor. Durmadan dizlerini sallıyor otururken, yürüse karmakarışık saçlarıyla oynuyor, parmaklarına doluyor durmadan, karıştırıyor.Çünkü çözülse, kopar.Çok tanıyanı var, ama kimsesi yok, bakma. Fena halde öksüz o. Belki çok iyi biri olabilirdi başka bir yerde olsaydı, başka bir zamanda. Öyle bir hayali vardı sanki herkesin.Ama böyle oldu.Sanki herkes biraz o ihtimali seviyor. Bir gün durulacağı ihtimalini, bunun onu öldüreceğini bile bile.. Herkes onda kendi yaşadığını seviyor. Sor, herkes söyleyecektir. Hayatlarının en önemli dönemecini onunla aldıklarını anlatırlar. Çünkü herkesten ve her şeyden koparır seni. Kendinle bırakır. Ne istediğini bir tek o zaman bilirsin, sana kendini itiraf ettirir.
Aramızda bir yerde oturuyor. Bizimle yaşıyor gibi ama.. Sorsan kimse gösteremez yerini. Efkarlı bir yerimiz var. Ne zaman ansak onun adını, ne zaman “beyrut” desek, oramız sızlıyor. Şimdi dön başa yeniden oku onu. Çünkü o biri bile değil ama aramızda en çok o yaşıyor.

Muz Sesleri, Ece TemelkuranMuz Sesleri, Ece Temelkuran
Burak Denizli 
25 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

“Sakın,” dedi kendine, “korkma.” Bir hafta önceydi, anlamıştı. İnsan çok yalnızken, bir tane daha kendinden doğuruyordu içinde, “Korkma,” desin diye..

Muz Sesleri, Ece TemelkuranMuz Sesleri, Ece Temelkuran
Burak Denizli 
24 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Ne bu eski , sarı kazak oluyor üzerime , ne de bu siyah pantolon..Büsbütün başkasının hikayesini giyinmişim üzerime.Ben de artık rüzgarla alabora olan çakıl taşlarından biriyim .Şimdi bir hikaye anlatabilirim.
Toza dönebilirim

Muz Sesleri, Ece TemelkuranMuz Sesleri, Ece Temelkuran

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız