Müzik Şeytanı

10,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
344 gösterim
İtalya'da Como Gölü kıyısında, sislerle kaplı bir villada, İtalyan bir soylu beyefendi, genç bir İngiliz tenoru eğiterek sahnelerle hazırlamaktadır. Villadaki kısa birliktelikleri, içlerinen birinin vahşiçe öldürülmesi, ötekisinin de ortadan kaybolmasıyla sona erer.
Ve sahneye, Kate Ross'un ünlü dedektif karakteri Julian Kestrel girer. Eskiden kapkaççılık yapan yardımcmısı Dipper ile bir Avrupa turu yapan Julian Kestrel, bu cinayet olayı ile yakından ilgilenir. Şüpheliler arasında eşini aşığıyla terk etmiş bir kadın, İtalya'daki Avusturya yanlısı yetkililere tepki duyan liberal bir soylu, alaycı bir Fransız beyefendi ve Kestrel'in düşlerini de süsyelen güzel bir çekici bir kadın bulunmaktadır. Kestrel kednisini kısa bir sürede, Avusturya karşıtı gizli Carbonari ajanları ve onların karşısında duran Avusturya polislerinin arasında bulur. Fakat tüm bu anlaşılmaz olayların ortasında, yalnızca 'Orfeo' olarak bilinen gizemli bir tenor bulunmaktadrır. Orfeo gizli bir ajan mıydı? Gözüpek bir serüven tutkunu muydu? Yoksa kırkanç bir aşık mı?
Katil yeniden ortaya çıktığında, bu sorular ayrı bir önem kazanıyor. Ve Kestrel gerçeği ortaya çıkartmaya giriştiğinde, kendisini de bir sonraki kurbanın yerine koyuyor.
"Kate Ross'ın olağanüstü bir tarihi ve dedektif romanı yazarı olmasının nedeni, yazdığı dönemi çok iyi bilmesi ve hissedebilmesidir."
- Publishers Weekly-
"Müzik Şeytanı, yazarın en iyi romanı! Dedektif romanı okurlarının aradığı her şey burada; romantik bir gizem, gerilim, baş döndürücü bir bilmece ve Julian Kestrel'de hayat bulan derinlikli bir dedektif karakteri."
- Sarah Smith-
"Karmaşık ve zekice örülmüş bir cinayet gizemi. Sürprizlerle dolu. 1820'li yıllar, çarpıcı bir biçimde betimlenmiş."
- The New York Times Book Review-
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  545
 • ISBN:
  9789758509676
 • Çeviri:
  Burcu Güner
 • Yayınevi:
  Bilge Kültür Sanat Yayınları
 • Kitabın Türü: