Namaz Aşıkları Asr-ı Saadet'ten Günümüze

8,2/10  (9 Oy) · 
28 okunma  · 
9 beğeni  · 
725 gösterim
Namaz Cennet'ten yeryüzüne gönderilen ve Ademoğlunu tekrar semaya çıkaran bir miraçtır.Namaz, dünyevi uğraşlar içinde boğulan insana, gökler ötesinden yapılan bir çağrı, bir arınma kurnası, bir yükselme rampasıdır aynı zamanda. İnsan günde en az beş defa sonsuz kudret sahibi ve her şeye hükmünü kabul ettiren Yüce Allah'ın huzuruna onunla yükselir. Manevi yolculuğunda insana en çok mesafe kat ettiren ibadetlerin başında gelen namaz, dünya ve ahirette insanı koruyup ona sahip çıkan bir dost gibidir. Namazı en güzel şekilde eda etmek ve namazla kanatlanmak salih bir dairenin kilidini açan sırlı bir anahtar gibidir ve bu yolda en büyük rehberimiz, her sözü, duruşu ve tavrıyla bizim için en güzel misal olan Peygamber Efendimiz (S.A.V)dir. Ali Balkan , Resulullah (S.A.V)'den başlayarak, dört büyük halife, tâbiin ve tebe-i tâbiinden günümüze kadar pek çok Allah Dostu'nun namaz hayatlarından misaller veriyor. Namaz Aşıkları ayakları şişene kadar namaz kılıp sonra da,"Şükreden bir kul olmayayım mı?" buyuran Efendimiz ( S.A.V)den, namaza duracağı zaman rengi değişen ve türlü hissiyatla iki büklüm olan Hz Ali'ye, sahabe efendilerimiz gibi namaz kılan Ömer İbn Abdülaziz'den, ibadetini tesbihat ve dua ile süsleyen Hz Mevlana'ya kadar birçok namaz kahramanlarının ibadetlerini görme ve ibret alma imkanı sunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  166
 • ISBN:
  9789752783249
 • Yayınevi:
  İşık Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Kemal EFE 
08 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Dünyada ne kadar kalacaksan o kadar çalış. Ahirette ne kadar kalacaksan o kadar amelde bulun.

Namaz Aşıkları, Ali Balkan (Sayfa 110)Namaz Aşıkları, Ali Balkan (Sayfa 110)
Kemal EFE 
08 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Onlar namaza durduklarında Kabe'yi iki kaşlarının arasına, Sırat'ı ayaklarının altına, Cennet'i sağ taraflarına, Cehennem'i sol taraflarına alır, ölüm meleği arkalarında hazır bekliyor ve az sonra emaneti alacak şuuru ile dururlardı.

Namaz Aşıkları, Ali Balkan (Sayfa 59)Namaz Aşıkları, Ali Balkan (Sayfa 59)
özlem dnzhn 
16 Kas 2014 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Şuara süresi' Ne dersin: Onları yıllarca yaşatsak da sonra tehdit edildikleri o azap başlarına gelse, onca seneler yaşayıp zevklenmeleri kendilerini kurtarabilir mi?

Namaz Aşıkları, Ali BalkanNamaz Aşıkları, Ali Balkan