Namaz Gözaydınlığım

9,6/10  (8 Oy) · 
12 okunma  · 
6 beğeni  · 
879 gösterim
Kendi kendimize şöyle bir düşünüp soralım ve samimi olarak cevap verelim; Bir müslüman olarak namazı seviyor muyuz? Her zaman için namaz kılmayı seven bir insan mıyız? "Namaz vakti gelse, ezan okunsa, namaz kılsam, canım namaz kılmak istiyor..." diyor muyuz hiç?

Midemizin açlık hissettiği ve bir şeyler yemek istediği gibi günün belirli vakitlerinde namazın açlığını hissedip namaz kılma arzusu geliyor mu içinizden? Karnımız iyice acıktığı zaman yanımızdakilerin konuştuklarını anlamaz duruma gelerek, aklımızı yemeğe taktığımız gibi, namaza olan açlığımızdan dolayı da aynı durum meydana geliyor mu? Kafamızı namaza takdığımız oluyor mu? Bazen canımız bir şey istediğinden dolayı belirli bir öğün olmadığı halde mutfağa girip birşeyler atıştırdığımız gibi, farz olan vakitlerin dışında gönlümüz namaz kılmak istiyor mu? Durup dururken iki rekat namaz kıldığımız oluyor mu? Sözü uzatmadan söyleyelim; Allah teala ile beraber olmayı arzuluyor muyuz?
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  116
 • ISBN:
  9759804077
 • Yayınevi:
  İstişare Yayınları
 • Kitabın Türü:
Baki Coşkun 
02 May 2016 · Kitabı okudu · 29 günde · 10/10 puan

Namaz ibadetinin ruhunu ve bir Müslüman için su gibi hava gibi nasıl gerekli olduğunu çok güzel anlatmış. Kendimi ciddi anlamda gözden geçirmeme vesile oldu. Mutlaka okunmalı