Namaz Irmağında Arınmak

8,0/10  (2 Oy) · 
6 okunma  · 
1 beğeni  · 
339 gösterim
Namaz hakkında ne yapılsa ne edilse yine de az... Çünkü namaz, imandan sonra en büyük hakikat... İmanla ikiz kardeş, vücuttaki baş... Sınırlarına ulaşılması mümkün olmayan manevi bir okyanus... Mü'minin değişmeyen, sürekli gündemi...

Kirli bir çağda yaşıyoruz..

İnsanı Rabbinden ve kendi fıtratından koparan "Modern Cahiliye", önce zihinleri ve gönülleri, sonra da tüm insani ilişkileri ve hayatın bütün alanlarını kirletti ve kirletmeye de devam ediyor.

Ekranların haram kustuğu, sokakların günah batağına dönüştüğü bir dünyada insanların "arınma" ihtiyacı daha bir önem ve anlam kazanmış, hatta "hayat-memat meselesi" hâline gelmiş bulunuyor.

Son yıllarda ülkemizde hız kazanan namaz şuuru çalışmalarına küçük bir katkı olması temennisiyle, elinizdeki bu çalışmayı hazırlamaya karar verdik.

Bunu yaparken de daha önce namaz konusunda yayınlanan kitapların bir tekrarı olmayıp, katma değeri olacak bir çalışma olmasını arzuladık.

Bu yüzden, namazı hakkıyla kılamayan bizler susup, bu çalışmada sözü, hayatını İslam davasına adamış kutlu şahsiyetlerin kalemine bıraktık.

İstedik ki artık piyasada bulunmayan kitapların sayfaları arasında, namaz ile doğrudan alakalı olmayan çalışmaların satırları arasında ya da tekrar baskısı yapılmayan geçmiş yıllardaki süreli yayınların yaprakları arasında yer alan bu değerli yazılar kaybolup gitmesin.

Kirliliğin eski ve yeni biçimlerinden arınıp temizlenmenin yolunu Kur'ân-ı Kerim tek şarta bağladı: Tevhid; Allah'ı birlemek ve Tevhid akidesinin eyleme dönüşmüş biçimleri olan ibadetleri yerine getirmek.

Allah'tan başka ilah ve rab tanımamak yani gönülleri ve zihinleri bütün sahte ilahların egemenliğinden arındırmak ilk adım; bu arınma işlemini amele/eyleme dökmek ise ikinci adımdır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  291
 • ISBN:
  9786055365301
 • Yayınevi:
  Hayat Yayıncılık
 • Kitabın Türü: