Namazı Anlayarak Kılmak

8,0/10  (8 Oy) · 
37 okunma  · 
4 beğeni  · 
830 gösterim
Namaz, İslâm'ın beş esasından biri ve çok önemli bir ibadettir. Kuran'da inanmaya ait meselelerin hemen ardından namazdan bahsedilir. Namaz, mümin'in günde en az beş defa içine girip temizlendiği, sonsuzluğa doğru akıp giden bir tövbe ve arınma ırmağıdır.' Dinin direği namaz', kendisine hususi bir vaktin ayrılması ve başlamadan önce de mutlaka özel bir hazırlık gerektiren mühim bir ibadettir.

Namaz kılan kimsenin, okuduğu duaların ve surelerin mânâsını bilmesi, ibadetin, huşu ve huzur içinde hissedilerek eda edilebilmesi için önemlidir. Namazda ve sonrasında okunan duaların anlam ve açıklamalarının verildiği Kuran'ın ihtiva ettiği esasları ana hatlarıyla barındıran ve namazlarda mutlaka okunan Fatiha suresinin de sadeleştirilerek tefsir edildiği eser Prof. Dr. Davut Aydüz imzası taşıyor.
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  112
 • ISBN:
  9789752782952
 • Yayınevi:
  Işık Yayınları
 • Kitabın Türü:
Necmiye 
22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 13 günde · 8/10 puan

Adı üzerinde zaten namazı anlayarak kılmak isteyenler için rehber niteliğinde bir kitap.
Icerisinde namazda ve namazdan sonra okunacak kısa duaların açıklamasınada yer verilmiş.

Salihsevindik 
20 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 139 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı bu kadar uzun süreye yayarak okumam, kitaba biraz haksızlık etmişim hissini verdi. Bu kitap çok basit ve sade bir dille bir o kadar da eğitici bir kitap. Okumak isteyen arkadaşlar bu kitaptan gerçekten çok değerli bilgiler edinecekler. Şimdiden keyifli okumalar iyi günler. :)

Kitaptan 3 Alıntı

Salihsevindik 
06 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İslam âlimleri, namaz rükûnleri arasında yer alan secdeyi, ''İnsanın ulaşabileceği en son zirve'' olarak kabul eder ve ''Diğer rükûnler, secdeye ulaşabilmek için birer basamak hükmündedir.'' derler.

Namazı Anlayarak Kılmak, Davut Aydüz (Sayfa 76 - Işık Yayınları)Namazı Anlayarak Kılmak, Davut Aydüz (Sayfa 76 - Işık Yayınları)
Salihsevindik 
 06 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Hz. Muhammed
''Kim namaz kılar da, o namaz kendisini hayasızlıktan ve kötülükten alıkoymazsa, o namaz olsa olsa onun Allah(c.c)'tan daha fazla uzaklaşmasını sağlar.''
Hz. Muhammed (s.a.v)

Namazı Anlayarak Kılmak, Davut Aydüz (Sayfa 33 - Işık Yayınları)Namazı Anlayarak Kılmak, Davut Aydüz (Sayfa 33 - Işık Yayınları)
Salihsevindik 
06 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Hz. Muhammed
Peygamber Efendimiz (s.a.v) birgün ashâbına: ''En kötü hırsız, namazından çalan kimsedir.'' demiş. Bunun üzerine ashâb: ''İnsan namazından nasıl çalar?'' demişler. Allah Resûlü de: ''Rûku ve secdelerini tam olarak yapmaz.'' buyurmuştur.

Namazı Anlayarak Kılmak, Davut Aydüz (Sayfa 71 - Işık Yayınları)Namazı Anlayarak Kılmak, Davut Aydüz (Sayfa 71 - Işık Yayınları)