Namazı Dosdoğru Kılmak

10,0/10  (3 Oy) · 
18 okunma  · 
2 beğeni  · 
586 gösterim
Biz insanlara namazı anlatıyoruz, önemine vurgu yapıyoruz, dosdoğru kılınması gerektiğini söylüyoruz ama bunları bizler de hakkıyla bilmiş değiliz. İşte bu çalışma aslında bildiğimi zannettiğim, ama tam olarak bilmediğimi böylece anladığım bir konuyu bana önemli ölçüde öğretti. Şimdi ihtiyatlı davranıyor ve yine de tam olarak öğrendiğimi iddia etmiyorum.

Ne var ki, bu işin sonu zaten yok. Önemli olan dosdoğru namaz kılmanın ne olduğunu anlama ve uygulama yolunda ve bilincinde olmaktır. Çünkü kılarken maddî ve manevî şartlarına riayet, ihlas ve huşu sebebiyle bir namazla diğeri arasında binlerce derece fark olabilir. Yeter ki sürekli daha iyisini yakalama yolunda olalım.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9789944491761
 • Yayınevi:
  Paradoks Yayınları
 • Kitabın Türü:
Adbaa 
09 Ağu 01:52 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bir müslüman güzel bir abdest aldıktan sonra , hem bedeniyle hem kalbiyle Allah 'a yöneldiği iki rekat namaz kılarsa cennet onun için şart olur." ( Müslim )

Kitaptan 6 Alıntı

Abdullah SAFİDEMİR 
04 Haz 02:53 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Peygamber Efendimiz şöyle buyurur:
"İslâm dinini kabul etmiş biri, herhangi bir şahsa zenginliği için saygı gösterirse dininin üçte ikisi gider."

Namazı Dosdoğru Kılmak, Faruk Beşer (Sayfa 94 - Paradoks Yayınları)Namazı Dosdoğru Kılmak, Faruk Beşer (Sayfa 94 - Paradoks Yayınları)
Abdullah SAFİDEMİR 
02 Haz 15:28 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eğer sadece namaz kılmakta olanlar, dosdoğru namaz kılmış olsalardı bu ülkede dürüstlük hakim olurdu.

Namazı Dosdoğru Kılmak, Faruk Beşer (Sayfa 13 - Paradoks Yayınları)Namazı Dosdoğru Kılmak, Faruk Beşer (Sayfa 13 - Paradoks Yayınları)
Abdullah SAFİDEMİR 
 02 Haz 15:52 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hz. Ömer
"Kişinin namazı ya da orucu sizi aldatmasın, siz onun dinarlarına ve dirhemlerine, yani parasal ilişkilerine bakın"

Namazı Dosdoğru Kılmak, Faruk Beşer (Sayfa 19 - Paradoks Yayınları)Namazı Dosdoğru Kılmak, Faruk Beşer (Sayfa 19 - Paradoks Yayınları)
Burak Şahin 
29 May 19:08 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kişinin islam'dan nasibi namazdan nasibi kadardır. kişi namaza ne kadar istekli ise islam'a da o kadar isteklidir. o halde ey Allah'ın kulu kendini tanı ve islamsız olarak Allah'a kavuşmaktan sakın. Çünkü sen namaza kalbinde ne kadar yer veriyorsan, senin islam'ın da o kadardır.

Namazı Dosdoğru Kılmak, Faruk BeşerNamazı Dosdoğru Kılmak, Faruk Beşer
Abdullah SAFİDEMİR 
02 Haz 15:22 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir müslüman düşünün ki, beş vakit namaz kılıyor, bununla birlikte insanları aldatıyor, sözünde durmuyor, kul hakkı yiyor...
Yani dosdoğru/dürüst bir müslüman değil...

Namazı Dosdoğru Kılmak, Faruk Beşer (Sayfa 12 - Paradoks Yayınları)Namazı Dosdoğru Kılmak, Faruk Beşer (Sayfa 12 - Paradoks Yayınları)
Abdullah SAFİDEMİR 
02 Haz 15:25 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Türkiye'de namaz kılma oranı diğer islam ülkelerinden geri değildir. Hatta çoğundan ileridir. Araştırmalar bunu gösteriyor. Ama ahlak problemimiz da halen devam ediyor.

Namazı Dosdoğru Kılmak, Faruk Beşer (Sayfa 13 - Paradoks Yayınları)Namazı Dosdoğru Kılmak, Faruk Beşer (Sayfa 13 - Paradoks Yayınları)