0,0/10  (0 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
575 gösterim
Aşk hiç böyle anlatılmadı.

Nar, 21. yüzyılda yazılmış, bestesi Zeki Müren'e ait, bir kadınla bir adamın seslendirdiği tuhaf bir neşe ve keder hikâyesi.

Nar bir adamla bir kadının birlikte dillendirdikleri iki kişilik bir roman. İki eski sevgili Timur ve Deniz'in hikâyesi büyülü bir atmosfer içinde okura sunuluyor.

İstanbul'daki monoton hayatından sıkılan Timur hayatını değiştirmeye karar vererek kendisini nelerin beklediğini hiç bilmeden unutamadığı eski sevgilisi Deniz'in peşine düşer. Deniz ise Timur'un kendisini bulmak için geldiğinden habersiz, hayatına devam etmektedir. Ta ki Zeki Müren her ikisini bir rakı sofrasında buluşturana kadar...

Birbirine teğet geçen ve bir türlü kavuşamayan iki sevgilinin trajikomik hikâyesi beklenmedik bir olayla son buluyor.

Nar, Timur ve Deniz'i , Zeki Müren'nin şarkılarını, modern dünyanın kaosu ve çelişkilerini içinde barındıran, her insanın mutlaka kendinden bir şeyler bulacağı, kurgusu ve ezber bozan finaliyle okuru şaşırtacak bir ilk roman...

"Hoş geldin Timur," demesiyle Deniz'e sarıldığım yerden ayrılıp hızla yere çakıldım. Saçlarını kestirmişti, zayıflamıştı, avurtları çıkmıştı... Ama değişmemişti yine de. Sevdiğim kadının aynıydı. Gerçekti. Tam karşımdaydı."

"Hoş geldin Timur," dedim sanki onu bekliyormuş gibi. "Hoş bulduk Deniz," dedi sanki yıllardır kapıda aynı yüzle karşılanıyormuş gibi. Burada olmamdan hoşlanmadığını anladım."

''Keder Fena Halde Bulaşıcıdır...''
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2011
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786055514457
 • Yayınevi:
  Feniks Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 5 Alıntı

Aslında keder mi uykusuzluktan çıkmıştı uykusuzluk mu kederi başıma sarmıştı bilemiyordum.

Nar, Ece Gamze AtıcıNar, Ece Gamze Atıcı

İçimde tuhaf bir hevesle sakladığım heyecana rağmen farkındaydım: Kendimi bu dünyanın hiçbir yerine koyamıyordum.

Nar, Ece Gamze AtıcıNar, Ece Gamze Atıcı

Büyük bir özenle kafamda sakladığım son mantık parçasını da bu muhakemeyi yapmak üzere kullanmıştım utanmadan.

Nar, Ece Gamze AtıcıNar, Ece Gamze Atıcı
yasemin 
17 Kas 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Keder fena halde bulaşıcıdır. Tek başına rakı içilmiş bir masadan da kapabilirsiniz, yıllarca kullanılmayı beklemiş bir kurşunkalemden ya da pencere kenarında annesinin yolunu gözleyen küçük bir çocuktan da...uzun zamandır tanıdığınız, her haline alışkın olduğunuz bir dosttan beteri yoktur keder bulaştırma konusunda. Hiç olmadı kahkahasına sıkıştırır, siz de tatlı tatlı çekersiniz içinize. Kederin dillendirilemeyenidir en zehirlisi. O zaman ne girdiğiniz odaya sığarsınız, ne de giydiğiniz kazağa."

Nar, Ece Gamze AtıcıNar, Ece Gamze Atıcı