Kitap
Nasıl Hoşunuza Giderse

Nasıl Hoşunuza Giderse

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.4
189 Kişi
648
Okunma
163
Beğeni
6,7bin
Gösterim
118 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 3 sa. 21 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi · 1943 · Karton kapak
Diğer baskılar
Nasıl Hoşunuza Giderse
Size Nasıl Geliyorsa
Nasıl Hoşunuza Giderse
As You Like It
As You Like It (Level 2)
Nasıl Hoşunuza Giderse
5 mağazanın 12 ürününün ortalama fiyatı: ₺16,74
8.4
10 üzerinden
189 Puan · 24 İnceleme
Suzan
Nasıl Hoşunuza Giderse'yi inceledi.
131 syf.
·
4 günde
·
10/10 puan
Öyle hoşuma gitti ki:)) Aşkı başrol tema olarak işleyen yazarın diyaloglarındaki şiirsel tat hoş ve etkileyiciydi. En çirkin olay bile öyle bir üslup ile anlatılıyor ki kusursuz diyebilirim. Nazik , kibar ve aşk dolu o konuşmalar beni çok etkiliyor açıkçası. Yani diyeceğim pek bir şey yok aslında dolu dolu bir aşk okumak istiyorsanız buyrun nasıl hoşunuza giderse :) Kitabın en sevdiğim sözünü de buraya iliştirmek istiyorum. “Bütün dünya bir sahnedir, Kadın, erkek bütün insanlar da oyuncular.”
Nasıl Hoşunuza Giderse
OKUYACAKLARIMA EKLE
13
Fatmanur
Nasıl Hoşunuza Giderse'yi inceledi.
131 syf.
·
2 günde
·
8/10 puan
Kitap, ismini Shakespeare’ın oyunu seyircinin kendi beğenisine bıraktığı: “Eğer beğenirseniz iyidir, beğenmezseniz iyi değildir.” sözünden alır. Benim hoşuma gitti ve yine çok keyif aldığım bir Shakespeare eseri oldu. Aşkı başrol tema olarak işleyen yazarın diyaloglarındaki şiirsel tat hoş ve etkileyiciydi. “Bütün dünya bir sahnedir, Kadın, erkek bütün insanlar da oyuncular.”
Nasıl Hoşunuza Giderse
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Oğuz Aktürk
Nasıl Hoşunuza Giderse'yi inceledi.
131 syf.
·
1 günde
·
8/10 puan
Hoşunuza Gitti mi?
YouTube kitap kanalımda Shakespeare'in hayatı, mutlaka okunması gereken kitapları ve kronolojik okuma sırası hakkında bilgi edinebilirsiniz: youtu.be/rGxh2RVjmNU Nasıl hoşunuza giderse valla ister öyle yazın isterseniz de hiçbir şey yazmayın ama eğer ki koronavirüsten dolayı sokağa çıkma yasağı cuma akşamı açıklandığında bütün ülke Pubg oyunu başlamadanki toplanma alanına dönüyorsa ve Shakespeare de bütün dünyanın bir tiyatro, bizim de oyuncular olduğumuzu düşünüyorsa bence Oğuz Atay'ın Oyunlarla Yaşayanlar kitabında oyunlarla yaşayan insanlar gibi kimimiz tiyatro oyunlarıyla kimimiz bilgisayar oyunlarıyla kimimiz çocuk oyunlarıyla kimimiz Türk halk oyunlarıyla kimimiz bir heykeltraş hocasının öğrencisine oymasını söylediği oyunlarıyla kimimiz sevgili boyunlarıyla kimimiz iktidar koyunlarıyla yaşarken bir Lego oyunu hoşunuza gitmediği sırada artık Limbo ya da Portal 2 oynamanız gerektiğinin farkına varmışsanız ya da bir Tanrı'yla konuşuyorsanız ve günlük hareketlerinizin bol dekorlu bir tiyatro sahnesi içerisinde bulunduğunu düşünüyorsanız bence siz de artık nasıl hoşunuza giderse öyle davranma çağına gelmişsinizdir; yine de her zaman nasıl hoşunuza gitmezse farkındalıkları gerekir ki nasıl hoşunuza giderse bilinç düzeyine erişebilelim ve böylece dünya hayatının eğlence ve oyundan ibaret oluşunu da kişileştirip hoş adlı içimizin yegane jürisine görücü usulüyle götürelim ama yanımıza çikolata değil de belki Shakespeare'in doğayla, büyülü gerçekçilikle ve mistiklikle karışmış pastoral komedyası olan Nasıl Hoşunuza Giderse'yi de alarak.
Nasıl Hoşunuza Giderse
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
81