Nasıl " Pop-Yazar " Olunur?

7,5/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
442 gösterim
Öyküleri, romanları dil üzerine yazılan ve eleştirileriyle tanınan, sevilen ve pok okunan Feyza Hepçilingirler, bu kez eleştiri oklarını edebiyat ve kitap üzerinden para ve şöhret kazanmaya kalkışanlara yöneltiyor. Edebiyatın emek gerektiren bir uğraş olduğunu unutup kısa yoldan ünlü olmaya çalışanlar ve bunu başaranlarla ince ince dalga geçiyor. Mizah amacıyla yazılmış olan bu kitap, buradaki önerileri uygulamaya kalkanları ne yazık ki gerçekten de popüler yapabilir. Kitabın en tehlikeli yanı da işte burası!

'"Kimse üstüne alınmasın' demeyeceğim. Gerçek edebiyatçılar, gerçek yazarlar eleştiri oklarının hedefi değildir. Onlar zaten alınmazlar; ama onların dışında kalanlardan isteyen herkes üstüne alınabilir."
(...)
"Bir yazar diline, sanatına gereken saygıyı gösteriyor ve çok okunuyorsa bu, olsa olsa alkışlanacak bir durumdur Ama çok satmak, çok kazanmak uğruna..."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  255
 • ISBN:
  9786051416007
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
silaes 
14 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

O kadar çok beğendim ve okurken eğlenip, gülümsedim ki... Mutlaka önereceğim kitaplar arasında olacak. İroniler kitabı. İnceden inceye dalga geçmeler; bunu ustalıkla yapmak... Çok duru ve düzgün anlatımı var. "Sen gittin, ben bittim" temalı olan be benim iğrendiğim kitaplarla iyi alay etmiş. Söylediklerinin icinde burda yanlış düşünüyor dediğim bir cümle yok. Bence okuyun dediklerini uygularsanız en kötü ihtimal popüler bir yazar olursunuz.

Oktay Y. 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bir kitaba sahip olmadan önce okuyunuz. Biliyoruz ki şuan çoğu kitaplar sadece ticari amaçla yazılıyor ve basılıyor. Feyza Hepçilingirler ise bu kitabı aslında sizin bir 'pop-yazar' olmanız için değil günümüz ticari kitaplarını okumak için yazmış. Kitap içerisinde aslında sizin de 'pop-yazar' olmanıza yardımcı olabilecek tüyolar var ama asıl anlatılmak istenen bu kitapların ne kadar basit olduğu ile ilgili.

Kitaptan 3 Alıntı

silaes 
13 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Hayatımın öyle bir dönemindeyim ki taç da taht da umrumda değil.

Nasıl " Pop-Yazar " Olunur?, Feyza Hepçilingirler (Everest)Nasıl " Pop-Yazar " Olunur?, Feyza Hepçilingirler (Everest)
silaes 
14 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Akdenizliyiz, duygularımız coşkun. Sevince ölesiye, öldüresiye severiz; nefret edersek zaten öldürürüz.

Nasıl " Pop-Yazar " Olunur?, Feyza Hepçilingirler (Sayfa 175 - Everest)Nasıl " Pop-Yazar " Olunur?, Feyza Hepçilingirler (Sayfa 175 - Everest)
silaes 
14 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Aslında edebiyat, yalnız yazmak değil, aynı zamanda susmaktır. Edebiyatın güzelliği asıl sessizliğinden gelir.

Nasıl " Pop-Yazar " Olunur?, Feyza Hepçilingirler (Sayfa 40 - Everest)Nasıl " Pop-Yazar " Olunur?, Feyza Hepçilingirler (Sayfa 40 - Everest)