Ne Düşündüğünü Biliyorum

7,4/10  (41 Oy) · 
98 okunma  · 
34 beğeni  · 
5.126 gösterim
Bir sandalye, bir jilet ve bir göz bağı... Ne kadar profesyonel olursan ol, ne düşündüğünü biliyorum.

Neden mi buradasın? Onları konuşturamıyorsun. Neyi gizlediklerini öğrenemiyorsun. Bir profesyonele ihtiyacın var. Kimsenin tanımadığı ve her şeyin ardındaki gerçeği görebilen, kendine özgü teknikleri olan birine. Ona sadece gizli bir şifreyle ulaşabilirsin. Unutmaman gereken tek bir kuralı var. Unutursan tüm oyunu ne pahasına olursa olsun bozar.

Geiger bir sabah New York otobüsünde gözlerini açtığında geçmişine dair hiçbir şey hatırlamıyordu. Vücudunda nedenini anlayamadığı izler vardı. Duyduğu en ufak bir yalanı bile orkestrada yanlış çalan bir keman gibi ayırt edebiliyordu. Bu yeteneğini 'bilgi edinme' adını verdiği bir alanda kullanmaya başladı. Müşterileri onu gözlerini asla kırpmayan, gizemli ses tonuna sahip bir adam olarak tanıyor, daha fazlasını sorgulayamıyordu.

Ve işte o oyun, bir gün tek bir kuralın unutulmasıyla tersyüz oldu...

"Yıllardır okuduğum en iyi, en sürükleyici kitap. Geiger, işinde ustalığını konuşturuyor. Mark Allen Smith de öyle."
-Nelson DeMille-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786054629428
 • Çeviri:
  Ender Nail
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
22 Nis 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Ne Düşündüğünü Biliyorum kitabını; eğer macerayı seviyorsanız ve gizemli insanlardan hoşlanıyorsanız kesinlikle tavsiye edeceğim bir kitaptır. Sürükleyici gerçek yaşam gibi düşündüren bir yapıt..

AYNUR 
18 Haz 2015 · Kitabı okudu

Ne düşündüğünü biliyorum, konu gerçekten harika ama ilerletilememiş. "Hemen okuyupta kurtulayım" dediğimbir kitap. Konuya göre kurgusu daha iyi olabilirdi.

DERYA 
26 Mar 22:23 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Ortalama bir kitap...konu güzel ama karakterler ve kurgu zayıf...gizem var ama lezzet veren cinsten değil...bana yavan geldi kitap...keşke içeriğide adı gibi vurucu cinsten olsaydı...

Raziye Alaköse 
01 Nis 12:05 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Geiger'in çeşitli BE yöntemleri ve geçmişinden kalıntılar...Acıyı zihninde yaşadığına inanan ve fiziksel acıyı reddedebilen bir insan olan Geiger ve Ezra'nın okunabilirliği tartışmalı olan bir kitabı. Okuduğunuzda mutlu olacağınız bir kitap.

Göknur Şahin Sarı 
20 Kas 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitapta cevap bulamadığım bir kaç soru oldu ama gördüm ki 2. Bir kitap daha var. Sorularımın cevabının orda olacağını ümit ediyorum. Genel olarak kitap sürükleyici ve baş karakter oldukça başarılı çizilmiş ve gizem duygusunu sonuna kadar yaşatıyor. Yalnızca bazı bölümlerin biraz daha ayrıntılı işlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Onun haricinde oldukça başarılı, merak uyandırıcı bir kitap. Arada karakterin dinlediği müziği de bir yandan açıp onun psikolojisine yaklaşmakta bana ayrı keyif verdi siz de deneyebilirsiniz. İyi okumalar...

Hatice Sultan 
21 Nis 2016 · Kitabı okudu · 25 günde · 5/10 puan

Kitabın konusuda ismi gibi gayet ilgi çekiciydi. Bir hevesle başlayıp zorla bitirdiğim kitaplar listesine eklediğim kitaplardan malesef.ilgi çekici başlayıp vasat ilerleyen okuyucuyu fazla içine çakamayan bir kitap.Bundan bir hafta sonra kitabın konusunu sorsalar hatırlamakta zorlanırım sanırm.

Fatma Dağ 
21 Oca 23:37 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çok güzel bir kitap ve çok sürükleyici . Bu tür kitapları hep sevmişimdir zaten. Yazarın da dediği gibi ''Dibe vurduğunda ve daha da kötüsü aslında oraya ait olduğunu hissettiğinde insanın ne düşündüğünü bilirsin.''

aylar önce okuduğum bi kitap...8 vermek canımı yakıyor vicdan azabı çektiriyor ama yine de 8 puanı veriyorum bu kitaba...olayları tam olarak hatırlayamıyorum ama bu kitaba 9 üstü vermek istememin sebebi bittikten sonra hemen en iyi 3 kitap listemi oluşturmaya çalışmamdı 1.sıraya bu kitaptan hemen önce okuduğum travma kitabını 2. sıraya bunu koydum sonra 3. sırayı boş bırakarak 4 e geçtim ve liste boş bi 3. sırayla devam etti ....boş bırakmamın sebebi 1 ve 2den sonra oraya ekliyecek bir başka kitap bulamadıktan sonra haksızlık olmasın diyeydi...keşke 9.5 olsada verebilsem hatta 9.7 aslında 9.8 de olabilir....

Ama uzun sure önce okuduğum kitaplara yorum yapıp puan verirken belki bir şeyler gozumden kaçmıştır diye aklıma ilk gelen puanın bir tık altına inerek veriyorum..

İrfan M. 
30 Haz 23:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Orijinal adı Engizisyoncu/İmtiyazlı İşkenceci olan Ne Düşündüğünü Biliyorum macera, gerilim tarzında yazılmış güzel bir kitap. Yazar giriş bölümünde karakterleri tanıtıyor, bazı okurların sıkılabileceği türden uzun bir bölüm. Daha sonra olaylar hızlanıyor ve romanın sonuna kadar kovalamaca sürüyor. Ben Geiger kadar Bay Memz karakterini de ilgi çekici buldum. Kitabın baskısı da dahil olmak üzere kapak ve sayfa tasarımı da güzel hazırlanmış.

Neslihan Doğusoylu 
03 Ağu 17:44 · Kitabı okudu · Puan vermedi

ilgi çekici gibi başlayıp artık bitirsem dedirtti ........................................................................................................................

2 /

Kitaptan 13 Alıntı

Göknur Şahin Sarı 
19 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Doğruluk ne güzel şeydir! İnsanlığın tek kusursuz icadı. Ve ben ilk işittiğim anda bunu anlarım. Çok zeki olduğum ya da sezgilerim çok güçlü olduğu için değil haddinden fazla yalan duyduğum için gerçeği daha ilk anda anlarım.

Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 11 - Koridor)Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 11 - Koridor)
Göknur Şahin Sarı 
19 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

... dünyayı kurtarmaktan bahsederken aslında sineklerin kanatlarını koparmakla meşgul olduklarını anlamıştı.

Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 25 - Koridor)Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 25 - Koridor)
Göknur Şahin Sarı 
20 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

İhtiyacımız olduğunu düşündüğümüz şeyler canımızı yakar. Ve acı bizi güçsüzleştirir.

Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 283 - Koridor)Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 283 - Koridor)
ilknur Gümülü 
28 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Eğer İnsan kendini suçlu hissetmiyorsa o zaman büyük bir ihtimalle kusurunun bu olduğunu düşünüyordur.

Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 312)Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 312)
fazi 
 31 Mar 16:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Mark Allen Smith - Ne düşündüğünü Biliyorum
"Korkunun özü pişmanlıkla ilgiliydi. Eğer hayattan ne istediğini bilir, verdiğin kararları sonuna dek uygularsan hayatında pişmanlığa yer olmaz. Pişmanlık duymayan bir adam da hiçbir şeyden korkmaz."

Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 55 - Koridor Yayınları)Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 55 - Koridor Yayınları)
Selen Bulgen 
05 Haz 23:50 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

--Ne biliyoruz evlat?
-İhtiyacımız olduğunu düşündüğümüz şeyler canımızı yakar. Ve acı bizi güçsüzleştirir.
--Peki ne yapmalıyız evlat?
-Acıya sarılmalıyız. Her gün biraz daha. Ancak böyle kuvvetleniriz.

Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 283)Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 283)
H. Deniz Çelik 
14 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ve sonunda korku hakkında bir teori geliştirmişti. Korkunun özü pişmanlıkla alakalıydı. Eğer hayattan ne istediğini bilir, verdiğin kararları sonuna dek uygularsan hayatında pişmanlığa yer olmaz. Pişmanlık duymayan bir adam da hiçbir şeyden korkmaz.

Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 55 - Koridor yayıncılık)Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 55 - Koridor yayıncılık)
H. Deniz Çelik 
02 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnşa ettiğimiz tüm duvarlar... Zihin kendini korumak için nasıl da güçlü engeller oluşturup... İçimizde, yüreğimizde taşıdığımız yük... Bu yüklerin herbiri sırtımızda taşıyabileceklerimizden öylesine ağır ki...

Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 330 - Koridor yayınevi)Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 330 - Koridor yayınevi)

Kaybetmek onun en yakın dostuydu. Hep yanı başında ya da birkaç adım arkasında salına salına dolaşmaktan bi an bile vazgeçmeyen yakın bir dostu..

Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 67)Ne Düşündüğünü Biliyorum, Mark Allen Smith (Sayfa 67)
2 /