Ne Güzel Suçluyuz Biz Hepimiz!

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
10 gösterim
Sevgi Soysal, anlatımıyla kentleri, eviçlerini, yaşamı güzel kılan bir kalem; kimi okurun "âşık olduğu" kimi okurunsa "benim yazarım" diyecek kadar sahiplendiği, klasik olmayı fazlasıyla hak eden bir yazar. Bu yüzden onunla ilgili, onun edebiyatıyla ilgili her metin ve her iz kayıt altına alınacak birer belge niteliğinde. Seval Şahin'in derlediği bu kitap da, 2011 yılının son aylarında düzenlenen "Ne Güzel Suçluyuz Biz Hepimiz!" başlıklı sempozyumun katılımcılarının kaleme aldığı yazılarla birlikte "12 Mart'ın 40. Yılında Sevgi Soysal" panelinde sunulan iki yazıyı bir araya getiriyor. Bu kitaptaki yazılar Sevgi Soysal'ın metinlerinin yeni okumaları için bir kapı aralıyor.
Latife Tekin
1983
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  276
 • ISBN:
  9789750511332
 • Yayınevi:
  İletişim Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

NALAN KARAGÖZ 
10 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Sergi adabından sıkılan Ela, doğayı donduran, dinamikliğini silen natürmort resimlerin dünyasından da uzaklaşmak ister. Böyle bir şehir, bu şekilde bir sergi, böyle oluşturulmuş ölü-doğa resimleri, aynılığı sayısızca üreterek ''durmadan gelişen, oluşan güçlerden korunmak için gülünç bir sığınak'' işlevi görür ancak.

Ne Güzel Suçluyuz Biz Hepimiz!, Seval Şahin (Sayfa 176)Ne Güzel Suçluyuz Biz Hepimiz!, Seval Şahin (Sayfa 176)
NALAN KARAGÖZ 
10 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Eskici'de hummalı bir eşyalardan kurtulma faaliyeti ile karşı karşıyayız.Biriktirmeye, toplamaya dayalı bir dünya algısının özgürleştirmekten çok köleleştirmeye yol açtığının farkına varan kadının eşyalarını azaltarak özgürleşmeye çalışmasını anlatır. Kadın genişleyerek, doldurarak, sahip olarak kazanılan bir özgürlük anlayışından ''sığmayı, ufalmayı, sığışmayı becerebilmekle başlayan bir özgürlük anlayışına doğru yönelmektedir.

Ne Güzel Suçluyuz Biz Hepimiz!, Seval Şahin (Sayfa 178)Ne Güzel Suçluyuz Biz Hepimiz!, Seval Şahin (Sayfa 178)