Ne Haliniz Varsa Gülün

6,9/10  (9 Oy) · 
38 okunma  · 
4 beğeni  · 
881 gösterim
Elinde bir kitapla, gözyaşları içinde kahkahalar atan ve bir yandan da Tamburizade Tırlettin Efendi'den rehavet makamında uzun hava eserler söyleyen birini gördüğünüzde bilin ki o kişi o anda bu kitabı okuyordur.

Ailenizin yazarı Mine Sota tarafından yazılan bu kitapta neler yok ki…

Karpuz çekirdeğinin içine sığdırılmış karpuzun, bir türlü kırağı çalmayan acı patlıcanların, her zaman söyleyecek bir çift lafı olanların, değirmenlerini taşıdıkları suyla döndürenlerin, attığı çığlıkları kimseye duyuramayanların hikâyeleriyle dolu bu kitap…

Saman saklarken, zamanı saman edenlere, "Kayınçomun arabası var, benim niye yok?" diye içi içini yiyenlere, "Kaynanam al dedi, git dedi, al kendini git dedi" diyenlere, hayrını görmek için çocuğunun okuldan mezun olup iş bulmasını bekleyenlere, "Ağzı olan değil parası olan konuşur kardeşim, oof off" diye ay sonunu gözleyenlere "Ammaaan her şey olacağına varır. Haydi, eller havaya oh ohh!" dedirten bu kitap, moral bozukluğunuza da feleğini şaşırtır.

Üstelik canlıdır. Korkmayın elinizi ısırmaz ama sizi parmak izinizden tanır. "Ben senin kitabınım. Başkasına yar olmam" der, ellerinizden öper ve sizi hiç bırakmaz. Oldu da kendisini alıp eve götürmediniz, arkanızdan ağlar. Gene de bırakıp giderseniz siz geri dönene kadar sizi özler... Sizin her hâlinizi beğenir.

"Aa en çok hangi hâlimi beğeniyor acaba?" diye merak ediyorsanız, onu okuyun ve ne hâliniz varsa görün. Pardon, ne hâliniz varsa gülün.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2011
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9789756107843
 • Yayınevi:
  Carpe Diem Kitapları
 • Kitabın Türü:
Pandomimin sesi 
 16 Ara 2016 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Açıkçası yazarın emeğine saygısızlık etmek istemem fakat gerçekten beğenemedim.Yarım bırakıp kalanını da zorla okudum.Acınası gerçekleri bir mizah kitabına çevirmeye çalışmış.Bunu örneklerle anlatmış.Fakat anlattığı örnekleri günlük dille yazmış." ayol,yapcaaakk,giycem..." tarzında yazmış.Bazı yerlerde güldüm.Ama çok nadirdi işte.

Zynp Tftk 
25 Kas 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hemen cam ayakkabıları tuzla buz ettim ve bir temizlik şirketi kurdum.üvey kardeşlerim de yanımda çalışıyor.:)Teşekkürler Mine Sota . Sindirella

hale tsn 
01 Oca 01:34 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

bu kitapta diğerleri gibi sadece sizi güldüren okuduktan sonra normal bir etki bırakan güldürme dışında pek etkisi olmayan bir kitap ama okunmaya değer

Kitaptan 1 Alıntı

Nida 
17 Haz 18:23 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sözüm ona,para biriktirip kenara altın koyarak tasarruf etmek maksadıyla tertip edilmiş bu günlerde,pasta böreğe,alınan yeni kıyafetlere,hatta yeni alınan mobilyalara harcanan parayla,tek başına Karun'un hazineleri bile biriktirilebilir,dış borç rahatlıkla ödenebilir.

Ne Haliniz Varsa Gülün, Mine Sota (Sayfa 111)Ne Haliniz Varsa Gülün, Mine Sota (Sayfa 111)