Vahyin İniş Sürecinde Şahsiyet Eğitimi

Nebevi Eğitim Modeli Darü'l Erkam

Muhammed Emin Yıldırım

Nebevi Eğitim Modeli Darü'l Erkam Sözleri ve Alıntıları

Nebevi Eğitim Modeli Darü'l Erkam sözleri ve alıntılarını, Nebevi Eğitim Modeli Darü'l Erkam kitap alıntılarını, Nebevi Eğitim Modeli Darü'l Erkam en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Siz Nuh olup gemi yapın, suyu ise Allah'a bırakın.. Siz İbrahim olup ateşlere atlayın, atlarken de nasıl olsa son anda kurtulacağım diye değil, yandım diye atlayın, ateşin serin ve selamet olarak size yatak olabileceğini ise Allah'a bırakın. Siz İsmail olup bıçağın altına kurban olmak için uzanın. Teslimiyetinize zarar vermeyin, gerisini ise Allah'a bırakın.
Sayfa 174Kitabı okudu
Reklam
Üzülüyorsunuz kavminiz iman etmedi diye ama üzülmeyin Nuh'a bakın, yüzyıllar süren mücadelesine ve suyu, denizi olmayan bir dağda tahtalara çivi çakıp gemi yapmasına..
Sayfa 174Kitabı okudu
"Ama bu genç müminlerin namazlarından rahatsız olanlar vardı. Dünde vardı, bugün de var , yarın da olmaya devam edecek."
Sayfa 29 - siyerKitabı okudu
Sabır; eli kolu bağlayıp zillete mahkûm olmak değil, hak yolunda hakikat namına direnmektir.
Sayfa 194Kitabı okudu
Reklam
Kavramlar çok önemliydi; çünkü her bir kavram, kişinin olayları ve hayatı ölçebilmesi için birer ölçü birimi ve birer mihenk idi.
Sayfa 105 - Siyer Yayınları
"Kim olursa olsun zalime karşı, kim olursa olsun mazlumdan yana"
Sayfa 23 - siyer yayınlarıKitabı okudu
Reklam
“Dehre/zamana kötü söylemeyin. Zira dehr, Allah’tır.” Hadis-i Şerif
Sayfa 168Kitabı okudu
"Bu evin silahları; Kûr’ândır, ilimdir, İrfandır, hikmettir, kitaptır, kalemdir, seccadedir, gözyaşıdır, merhamettir, sevgidir, müsamahadır ve duâdır.Bu ev adı ve yapısı ne olursa olsun Dâru’l- Erkâm’dır.”
Sayfa 54
Ama müslümanlar uyanık olmalı ve feraset ile bu tarz oyunlara gelmemeliydiler.
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.