Neden Olmasın?

7,8/10  (6 Oy) · 
13 okunma  · 
3 beğeni  · 
524 gösterim
Sunuculukla başladığı iş hayatında zekâsı ve çalışkanlığıyla kariyer basamaklarını hızla tırmanan Blaise, iki kez evlilik yapmış ama ikisinde de mutluluğu yakalayamamıştır. Yoluna bekâr bir kadın olarak devam etmeye karar veren Blaise için artık önemli olan iki şey vardır: işi ve diyabet hastalığından dolayı küçük yaşta kör olan kızı Salima.

Salima, yıllardır görme engellilere eğitim veren yatılı bir okulda okumaktadır. Menenjit salgını ihtimaline karşı okulu geçici olarak kapatılıp da annesinin yanına taşınmak zorunda kaldığında ikisinin de hayatı değişir. Bunun en büyük nedeni ise, beklemedikleri bir anda Salima'nın bakıcısı olarak yaşamlarına giren yetenekli, zeki ve farklı bir duruşa sahip Simon'dır. Genç adam bir yanda Blaise ile Salima'yı hayatın ta kendisiyle yüzleştirirken, diğer yanda kendi gerçekleriyle de mücadele etmek zorunda kalır.

Danielle Steel'den, bizi biz yapan insanların değerini anlamamıza dair, duygu yüklü bir roman.

"Usta yazar Danielle Steel'den unutulmaz bir roman daha. Hayatta hiçbir şeyin imkânsız olmadığını anlatan etkileyici bir hikâye."
-Publishers Weekly-

"Mükemmeliğin yalnızca kendimiz olduğumuzda ortaya çıktığını anlatan, dokunaklı bir kitap."
-The New York Times-

"Bazı insanlar hayatımızı değiştirir. Bu roman tam da bunu anlatıyor."
-Kirkus Reviews-
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2016
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786051860336
 • Orijinal Adı:
  A Perfect Life
 • Çeviri:
  Esra Yüksel
 • Yayınevi:
  Novella Yayınları
 • Kitabın Türü:
**Kitap Kahve** 
15 Nis 07:05 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Kocasından ayrılmış ve,görme özürlü bir kızı var.Kendini işine,kariyerine vermiş başarılı bir iş kadını.Kızının bakıcısı ölür,Bayan bakıcı bulamadığından mecbur kalıp kızına genç ve yakışıklı bir bakıcı bulur.İlk zamanlar evde bir erkek olmasından rahatsız olur.Fakat zamanla alışır.Sonrasını da okuyanlar öğrenecek.