Neden Olmasın?

8,0/10  (5 Oy) · 
12 okunma  · 
3 beğeni  · 
514 gösterim
Sunuculukla başladığı iş hayatında zekâsı ve çalışkanlığıyla kariyer basamaklarını hızla tırmanan Blaise, iki kez evlilik yapmış ama ikisinde de mutluluğu yakalayamamıştır. Yoluna bekâr bir kadın olarak devam etmeye karar veren Blaise için artık önemli olan iki şey vardır: işi ve diyabet hastalığından dolayı küçük yaşta kör olan kızı Salima.

Salima, yıllardır görme engellilere eğitim veren yatılı bir okulda okumaktadır. Menenjit salgını ihtimaline karşı okulu geçici olarak kapatılıp da annesinin yanına taşınmak zorunda kaldığında ikisinin de hayatı değişir. Bunun en büyük nedeni ise, beklemedikleri bir anda Salima'nın bakıcısı olarak yaşamlarına giren yetenekli, zeki ve farklı bir duruşa sahip Simon'dır. Genç adam bir yanda Blaise ile Salima'yı hayatın ta kendisiyle yüzleştirirken, diğer yanda kendi gerçekleriyle de mücadele etmek zorunda kalır.

Danielle Steel'den, bizi biz yapan insanların değerini anlamamıza dair, duygu yüklü bir roman.

"Usta yazar Danielle Steel'den unutulmaz bir roman daha. Hayatta hiçbir şeyin imkânsız olmadığını anlatan etkileyici bir hikâye."
-Publishers Weekly-

"Mükemmeliğin yalnızca kendimiz olduğumuzda ortaya çıktığını anlatan, dokunaklı bir kitap."
-The New York Times-

"Bazı insanlar hayatımızı değiştirir. Bu roman tam da bunu anlatıyor."
-Kirkus Reviews-
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2016
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786051860336
 • Orijinal Adı:
  A Perfect Life
 • Çeviri:
  Esra Yüksel
 • Yayınevi:
  Novella Yayınları
 • Kitabın Türü:
Neşeliyorumlar 
28 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Bakınca okuması kolay bir yazar ve kitap. Nedeni ise sanırım yazarın tarzı. Bu kitaptan evvel Şahane Serseri kitabını okumuştum ve bu kitaptaki gibi yaşını başını almış karakterler, mutsuz evlilikler sonucu yaşanan boşanmalar, boşandıktan sonra akılların başa gelmesi ya yeniden evlilik ya da yeni bir aşk ve mutluluğu bulma ile sonuçlanan kitaplar dizisi.

Bir de ben bol entrikalı karşılıklı diyaloglu sonracığıma karakter bakış açısıyla kendi düşüncelerini duymaya alıştığımdan kitap bir yerden sonra sizde ara verme isteği uyandırıyor çünkü kitapta zorunlu olmadıkça karakterler birbiri ile konuşmuyor bunun yerine yazar size her şeyi anlatıyor

Yazar analizimden sonra kitaba gelirsem... Aslında konusu çok güzel işlenmesi de iyiydi fakat dediğim gibi entrika ve karşılıklı diyaloglar eksikti. Onun dışında yine güzeldi diyebilirim.

Hatice Biçer 
12 Mar 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Puan vermedi

" L'amour n'a pas d'âge " yani diyor ki " aşkın yaşı yok "

***Kitap, 47 yaşındaki, bir çocuk annesi Blaise ile, 32 yaşındaki Simon'un aşkını anlatıyor. En ufak bir gizem, beyni yoran yanı bulunmayan kitap haddinden fazla pozitif:) Gerçek hayatta her şey bu kadar yolunda gitmiyor ne yazık ki. Kafa dağıtmak ve kendinizi iyi hissetmek istediğiniz zamanlarda okunması gereken soft bir kitap olmuş.

ilknur insaf turan 
10 Eki 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · 9/10 puan

Danielle Steel favori yazarlarımdan biridir. Hikayelerini hep beğenmişimdir. Bu romanın hikayeside oldukça güzeldi. Görme engellileri kaleme almış egitiminden sosyal yaşamına kadar değinmiş. Duygusal, romantik aynı zamanda keyifli bir romandı. Ben çok beğendim. Okunabilir güzel bir hikaye.

Kitaptan 2 Alıntı

Duygu 
 07 May 2017 · Kitabı okudu

Dedikleri gibi, kişinin kendine ettiğini kimse edemezdi.

Neden Olmasın?, Danielle Steel (Sayfa 288 - Novella Yayınları)Neden Olmasın?, Danielle Steel (Sayfa 288 - Novella Yayınları)
Duygu 
 07 May 2017 · Kitabı okudu

Yetişkin olmanın bir parçası, anne ve babamızı oldukları gibi kabul etmektir.

Neden Olmasın?, Danielle Steel (Sayfa 221 - Novella Yayınları)Neden Olmasın?, Danielle Steel (Sayfa 221 - Novella Yayınları)