Neferet'in Laneti House of Night Novellas Serisi 3

8,0/10  (6 Oy) · 
24 okunma  · 
9 beğeni  · 
922 gösterim
Şikago, yıl 1893. Annesi ölen Emily Wheiler, gençlik ve güzelliğinin keyfini çıkaramadan Wheiler Malikânesi'nin hanımı haline gelir. Babası, gelişen şehrin önde gelen isimlerindendir ve Emily'den annesinin tüm görevlerini üstlenmesini beklemektedir. Emily ise âşık olmak ve kendine ait bir yaşam kurmak istemektedir. Babasının partilerinden birinde yakışıklı bir genç, Emily'yi fark edince genç kızın hayalleri gerçekleşecekmiş gibi görünür. Ta ki babası, Emily'nin herkesle görüşmesini yasaklayana ve hiddet dolu yanını ortaya çıkarana kadar. Böylece Emily en çok güvendiği adamdan intikam alma arzusuna kapılacak ve bu hisler karanlık günlerin başlangıcı olacaktır…

Zoey'nin en büyük düşmanının gizli geçmişini keşfedin…

Karanlık Her Zaman Yolunu Bulur.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9786053433040
 • Orijinal Adı:
  Neferet's Curse
 • Çeviri:
  Sevinç Seyla Tezcan
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Fatoş Çetiner 
03 Şub 10:05 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Gece evi serisinin yan kitaplarından biri olan bu kitabı seri bittiğinde okumaya başlamıştım. Ancak Neferet yaptığı kötülüklerle nefretimi o kadar kazanmıştı ki, kitabı okurken geçmişteki durumuna üzülebileceğimi fark eder etmez okumayı bırakmıştım. Üzerinden bayağı bir zaman geçtiği için bu sefer okurken Neferet olarak düşünerek okumadım. Neferet’in Neferet olmadan önceki halini okudum. İçinde hep kötülük tohumları olduğunu ama sadece başına gelenlerden ötürü giderek arttığını okudum. Zaman içerisinde güç ve mevki kazandıkça nasıl bir canavara dönüştüğünü gördüm. Geçmişteki hayatının bir dönüm noktası olarak geleceğine nasıl şekil verdiğini fark ettim. Belki okuduğum basit bir hikayeydi ama seçimlerimizin bizi nasıl şekillendirdiğini, tercihlerimizin bizi nerelere götürdüğünü anladım.

Neferet'e o kadar sinir olmuşuz ki seri boyunca yaşadığı kötülüklere üzülemedik bile.

Tabii ki diğer karakterler gibi onun da geçmişi koca bir soru işaretiydi ama sırf seriyi tamamlamak için okuduğum kitaplardandı. Lenobia ve Kalona'da böyle düşünmemiştim.