Negatif Limanlardan Pozitif Sulara 2012Oğuz Saygın

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.694
Gösterim
Adı:
Negatif Limanlardan Pozitif Sulara 2012
Baskı tarihi:
Ocak 2013
Sayfa sayısı:
160
ISBN:
9786054044818
Yayınevi:
Karma Kitaplar
Herşeyi yapabilirsiniz!

Evet! "Yapabileceğinize inandığınız her şeyi yapabilirsiniz." Bu mesajı yaşanmış olaylara vermeye çalıştım sizlere.

Çünkü amacım kurallar anlatmak değil, kişilerin pozitif yaşamlarını sağlayabilecek bir rota belirleyebilmelerine yardımcı olmaktı.

Bu nedenle kitabımın ismiyle bile kişilere olumluyu yansıtmısını ve olumluyu çağrıştırmasını istedim...

Unutmayın!...

Geminin rotasını kaptan belirler. Hayatınızın rotasını düşünceleriniz... Düşüncelerinizin rotasını ise yalnız ve yalnızca siz...
(Arka Kapak)
Kitap İnceleme Yazısı

Kitap Adı : Negatif Limanlardan Pozitif Sulara

Yazarı : Oğuz Saygın

Yayınevi : Karma Kitaplar

Baskı : 96. Baskı /Ocak 2017 /162 Sayfa


Bazılarına bilim, sanat, teknoloji, sosyal bilimler, edebiyat alanlarında kitap okuyup, uygulamanın, üretmenin, paylaşmanın önemini vurguladığımda; bu alanları önemsediğini fakat vaktinin olmadığını, vaktinin olmadığını ispatlamak için de neredeyse 100 sayfalık kitabi savunma yapmaya niyetlendiğini görürsünüz.

Kimsenin tercihine, önceliğine elbette karışamayız. Güzel bulduğumuz, önemsediğimiz değerleri paylaşmakla mükellefiz.

“Yılda 1 (bir) adet kitabı ancak okuyabilirim” düşünce ve niyetinde olanlar varsa ilk yıl bu kitabı okumalarını öneririm. 96 baskı yapmış, 2 günde okunabilecek olan kitap, bu övgüyü fazlasıyla hak ediyor. Zaten okuduğunuzda, yılda 1 kitapla yetinmeyecek, ayda 1 kitabı hedefleyeceksiniz önce.


Kişisel gelişim tanımına açıklık getirelim. Bu kitap; kişisel gelişim, eğitim ve değişim kavramlarını NLP yöntemi ile yorumlamış harika bir yaşam/başarı/mutluluk reçetesi.

Kişisel gelişim bir ana bilim dalı değil, fakat birçok bilim ile dolaylı dolaysız irtibatlı bir alan.

Kişisel gelişimi kavramını dar bir alana hapsedemeyiz.

Bireyin gelişim ve değişimine olumlu katkı sağlayan her öğeyi, öğretiyi bu alana dahil edebiliriz.


Bazıları, anlamadığından veya anlamak istemediğinden, kendi beklentisini boşa çıkaracağından; ilgi ve değerini düşüreceğinden,

“kişisel gelişim kitaplarına karşıyım” diye tutarsız, dayanaksız bir görüş ortaya atarlar.

Neye karşı değilsiniz o zaman, kişi gelişmemeli mi ya da gelişmek için ne yapmalı?

Alternatif de sunamazlar. Bazı bağnaz anlayışı temsil eden birey veya oluşumlar, bu slogan ile yürümekten yanadırlar. Neden? Çünkü sadece kendi önerdikleri yaşam tarzını benimseyip, sadece önerdikleri kitapların okunmasını ve dışına çıkamamasını arzu ederler.

Çıkılırsa, taraftar, mürit ve itaat eden bireyi kaybedecekleri zehabına kapılırlar.


Günlük yaşamda pozitif bir bakış açısı geliştiremedikten sonra; sayısı diploma, unvan, mülk sahibi olsanız ne değişecek ki? Tek kişilik dev kadro ile, kendi maddi değerlerinizi bir odaya veya adaya hapsetmiş olursunuz. Daha edebi vurgu beklentisinde olanları, “kendini düşünen kendi kadardır” adlı halk şiirimi okumalarını öneririm.


Sayın Oğuz Saygın’dan okuduğum bu ikinci kitap. Vakit buldukça diğerlerini de okuyacağım.

Anlatımlarını kendimden bir parça gibi hissettim.

Sizler de pozitif sulara yelken açmakta geç kaldıysanız veya bu yolculuğunuzu daha kalıcı, verimli, sağlıklı hale getirmek istiyorsanız, işte size güzel bir kılavuz kaptan.

Devamını kitaba havale ediyorum, iyi okumalar.


10.02.2018

Ali Rıza Malkoç

#armozdeyis
anlatım tarzı biraz farklı bir kitaptır. madde made sıralamak yerine çoğu davranışa şahane örneklerle desteklemiş ve insanın üzerinde etki kurulmaya çalışılmıştır.. Bir yaşam koçunun size en iyi öğretebileceği ve uygulanması en kolay bilgilerin bulunduğu kişisel gelişim amaçlı bir kitaptır.. eğer ki bir sınav arefesinde iseniz mutlaka okuyun destekleyici videolarda vardır onlarıda izlerseniz kendinize olan güveni çok iyi bir şekilde aşılamış olmakla yeni başarılara imza attırabilecek bir yönlendirici kitaptır.

Benzer kitaplar

Okuduğum ilk kişisel gelişim kitabıydı. Üniversite yıllarımda finallerde zorlandığım, mutsuz olduğum bir dönemdi ve kitabı okuduğumda bende çok olumlu etkiler yapmıştı, çok etkilenmiştim. Bu kitap ile "negatif limanlardan pozitif sulara" yelken açmıştım...
Okuduğum ilk kişisel gelişim kitabı sanırım. Hayallerimi,hedeflerimi kağıda dökmeyi ögretmişti bu kitap.Yapabileceğini düşündüğün,hayalini kurduğun ne varsa yazmakla başla."Kalem aklın dilidir"
İnanmak başarmanın yarısıdır. Bir işe kalkışırken inanarak yapmamız o işi nihayete erdireceğimizin teminatıdır. Her şey kafada biter, yeter ki bu yapabileceğimizi beynimize telkin edebilelim. Böylelikle negatif limanlardan pozitif sulara çıkabiliriz. Allahın izniyle
Okudugum ilk kisisel gelisim kitabidir. kitapla tanismam turkce ogretmenimiz Emine Avci Duman dir. sene 1999 ortaokul yillari vayy be! Tavsiyedir ozellikle lise cagi genclere ve tabiki okumayanlara daha once...
Geminin rotasını kaptan belirler. Hayatınızın rotasını düşünceleriz,düşüncelerinizin rotasını ise yalnız ve yalnızca siz..."
.
.
.
(Naçizane)
Arka kapak notu bu şekildeydi NLP ile ilgili başlangıç kitabı okumak isterseniz tavsiye edebilirim.
İçerisinde bu konuya ömür adayan,düşüncelerindeki olumsuzluğu olumlularıyla değiştirerek hayatını değiştiren insanların hayat hikayeleri var.
Hikâye denmesine bakmamamak gerek, hepimizin hayatı bir hikâye değil mi ?
Hayâllerimizin hepsine önce yüzme öğretmeli, sonra sulara açılmalıyız.Suya düştüklerinde de asla üzülmemeli, onları gemiye alıp yeniden yola çıkmalıyız.
Geminin rotasını kaptan belirler. Hayatınızın rotasını düşünceleriniz... Ve düşüncelerinizin rotasını ise yalnız ve yalnız siz belirlersiniz.
Geminin rotasını kaptan belirler. Hayatınızın rotasını düşünceleriniz.. Düşüncelerinizin rotasını ise yalnız ve yalnızca siz..!
Beyinden çok mideye yatırım yapanların kazandığı ülkemizde son yıllarda büyük bir savaş yaşanıyor: Lahmacun ile Hamburger arasındaki bu savaşta siz kimi tutuyorsunuz bilmiyorum ama ben lahmacunu tutuyorum.
- Başarılı insanlar başarısızlıkla karşılaştıklarında, “bu bir sonuçtur derler ve bu sonuçtan ben ne öğrenebilirim?” diye kendilerine sorarlar.
Eğer yapmak istediğiniz şey sizi yakıp kavurmuyorsa bir tek kişinin “bu işi başaramazsın” demesiyle derhal o işi bırakırsınız. Ancak içinizdeki o ateş büyüdüyse ve başarmak istediğiniz iş sizi alev alev yakıyorsa, artık birilerinin “başaramazsın” demesi sizi sadece körükler. Artık on beş milyar beyin hücreniz sizin için çalışmaya başlamıştır bile. Düşünebiliyor musunuz on beş milyar taraftar sizi destekliyor, alkışlıyor ve size konfetiler atıyor. On beş milyar taraftarı olan bir takım tüm maçlarını kazanır.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Negatif Limanlardan Pozitif Sulara 2012
Baskı tarihi:
Ocak 2013
Sayfa sayısı:
160
ISBN:
9786054044818
Yayınevi:
Karma Kitaplar
Herşeyi yapabilirsiniz!

Evet! "Yapabileceğinize inandığınız her şeyi yapabilirsiniz." Bu mesajı yaşanmış olaylara vermeye çalıştım sizlere.

Çünkü amacım kurallar anlatmak değil, kişilerin pozitif yaşamlarını sağlayabilecek bir rota belirleyebilmelerine yardımcı olmaktı.

Bu nedenle kitabımın ismiyle bile kişilere olumluyu yansıtmısını ve olumluyu çağrıştırmasını istedim...

Unutmayın!...

Geminin rotasını kaptan belirler. Hayatınızın rotasını düşünceleriniz... Düşüncelerinizin rotasını ise yalnız ve yalnızca siz...
(Arka Kapak)

Kitabı okuyanlar 282 okur

  • Burak Ülke
  • Tuğba AYDOĞAN
  • Sinan Kerem Aslan
  • Okuyucu2521
  • Şeyda Omrg
  • Muhammed Yildiz
  • Artık ben ne şairim ne de fıkra muharriri
  • Zeynep Yaren
  • Pinhan Duru
  • Özer Özdemir

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%0.8
14-17 Yaş
%2.5
18-24 Yaş
%18.6
25-34 Yaş
%33.1
35-44 Yaş
%39
45-54 Yaş
%3.4
55-64 Yaş
%2.5
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%74.4
Erkek
%25.6

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%20.4 (11)
9
%13 (7)
8
%27.8 (15)
7
%16.7 (9)
6
%3.7 (2)
5
%5.6 (3)
4
%7.4 (4)
3
%1.9 (1)
2
%1.9 (1)
1
%1.9 (1)