Nehirlerin Kadını The Cousins' War Serisi 3

8,1/10  (8 Oy) · 
31 okunma  · 
8 beğeni  · 
733 gösterim
Güller Savaşı sırasında, ateş hattında tehlikeli bir yolculuk yapan Bedford Düşesi Jacquetta'nın büyüleyici hikayesi eşliğinde, bir ülkenin kaderinin değişimine tanıklık edeceksiniz.

Nehir tanrıçası Melusina'nın soyundan gelen Jacquetta, doğumundan itibaren geleceği görme yeteneğine sahipti. Çocuk yaşta amcasının evine yaptığı bir ziyarette, kendi gücünün tıpatıp benzerini, büyücülükle suçlanan genç mahkum Jeanne d'Arc'ta gördü. Birlikte tarot falı baktıkları sırada, Felek Çarkı kartının büyük sırrına ortak oldular. Ne yazık ki Jeanne'ın kaderinde, korkunç bir ölümle karşı karşıya kalmak vardı. Jacquetta, düş görmeye cüret eden bir kadını bekleyen tehlikelerle işte o zaman tanıştı. Kendini, hazır olmadığı bir evlilik, zamansız ayrılıklar ve amansız ölümlerle dolu çalkantılı bir hayatın içinde buldu Jacquetta. Yolu, Kral VI. Henry'nin sarayına düştüğünde, yeni kraliçenin sadık ve yakın arkadaşı olacak ve bir krallığın entrikalarında kaybolacaktı. Her şeye rağmen, kralı, kraliçesi ve kızı Elizabeth için savaşmaktan vazgeçmedi. Felek Çarkı, İngiltere tahtına hiç kimsenin beklemediği birini geçirecekti ve bu kişiyi sadece Jacquetta biliyordu.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  615
 • ISBN:
  9786051420493
 • Orijinal Adı:
  The Lady of the Rivers
 • Çeviri:
  Demet Altınyeleklioğlu
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

madamS 
11 Eki 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bazen duyacaklarınızı ve göreceklerinizi engelleyemezsiniz. Size bu yeteneği bahşeden Tanrı, dayanma cesaretini de verecektir.

Nehirlerin Kadını, Philippa GregoryNehirlerin Kadını, Philippa Gregory
Lizge Tekin 
01 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Sıradan bir kadın gibi yaşamaya çalıştı, ama bazı kadınlar sıradan bir hayat yaşayamaz. Herkesin geçtiği yollarda yürümeye çalıştı, ama bazı kadınların ayakları yolda yürümeye müsait değildir. Erkeklerin dünyasında yaşıyoruz Jacquetta, fakat bazı kadınlar, erkeklerin çaldığı trampete ayak uyduramaz. Anlatabiliyor muyum ?"

Nehirlerin Kadını, Philippa GregoryNehirlerin Kadını, Philippa Gregory