Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Neksus

Gerçekten içim­ de öyle bir his vardı ki, sanki yalnız kalpten müteşekkil idim. Bundan böyle kırılmasına, yaralanmasına imkan olmayan bir kalp. Böylece dünyaya doğru yürüdüm. Tamamen hasara uğra­mış panik halindeki dünyaya bütün gücümle haykırdım: «Kal­b nizi alınız kardeşlerim! Kalbinizi alınız ! »
O öldürürse, öldürmek suç olamaz, adaleti yeri­ne getirmek olurdu. Saf ve temiz olmayan birşeyi yapamazdı. Kalpli bir adamdı, baştan aşağı kalpti gerçekten.
hiçbir şey ol­mamak ona harikulade yakışıyordu. Hiçkimse ve herkesdi. İs­patlanacak hiçbir şeyi, ulaşacağı hiçbir şeyi yoktu. Tüm olarak başarmışlı, bir kaya gibi.
Alacakaranlık, mazotlu sular beni rahatla­tırdı. Hızla akan çaya, altüst olmuş düşüncelerimi ve duvguları­ mı boşaltırdım.
Sadece pek az insan kendi kendileri­ne- «Yaşadım.» diyebilir. Bunun için kitaplar var - herkes baş­kasının yerine yaşayabilsin diye.»
23425
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.