Nemrut'un Gazabı

8,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
408 gösterim
Jeoloji Doçenti Altan turistik amaçla gittiği Nemrut Dağında bir takım ürpertici bulgularla karşılaşır. Yörede sık sık hafif ölçekli depremler olmaktadır. Zirveye yaklaştıkça az da olsa bir takım gri küllerle karşılaşır. Bitki örtüsü değişmeye başlamıştır, bazı ağaçların kuruduğunu gözlemler. Zirveye yaklaştıkça yerlerde yanık kuş leşleri bulur ve çevrede belirgin asit kokusu duyar.

Bulguları genç bilim adamını dehşete sürükler.

Bu beş yüz senedir uykuda olan Nemrut'un yeniden faaliyete geçeceğinin göstergesidir.

İstanbul'a döndüğünde Üniversiteden istediği ileri araştırmalar teklifi reddedilir. Ama bu araştırmanın mutlaka yapılması gerekmektedir.

Sonunda şahsi gayretleri ile özel bir şirket istediği araştırmayı destekler.

Acaba Nemrut indifa edecek midir?

Genç doçentin akademik geleceği de, yaşamı da bu sorunun cevabına bağlıdır.

Her satırı gerilim romanlar ustası Osman Aysu'dan okurlarını heyecana boğduğu son romanı.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2010
 • Sayfa Sayısı:
  395
 • ISBN:
  9789755030883
 • Yayınevi:
  Evrim Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Doçent Altan Gürel yaptığı araştırmalarda Nemrut dağında anormal bir hareketlilik tespit etmişti. Bu durumun volkanik olma ihtimali vardır ve üniversiteden araştırma ekibi kurulmasını talep eder. Reddedilince istifa eder. Asistanı ve sevgilisi Belma, Lacte Cola sponsorluğunda bir ekip ayarlar. Ancak ekip üyeleri arasında huzursuzluk vardır. Çünkü işin içinde uyuşturucu kaçakçılığı da vardır. Altan herkesten şüphelenmektedir. Sema, medya müdürü İlyas, asistanlarından Mehmet hatta Belma. Ancak işin başındaki isim hiç beklenmedik biridir. Ve Nemrut'un gazabı ile karşılaşırlar. 550 yıl sonra dağ tekrardan lav püskürtmeye başlamıştır. Acaba Altan ve Belma bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Bir solukta okunan bir roman.