Adı:
Neptün Cinayetleri
Baskı tarihi:
Mayıs 2017
Sayfa sayısı:
448
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232913
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The One I Left Behind
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
"Neptün Cinayetleri bir seri katil hikâyesinin çok ötesinde."
-People

"Bu kitap gerilim türünün benzersiz bir örneği. Kurgusu, karakterleri ve anlatımıyla dört dörtlük bir yapıt."
- Publishers Weekly

"Bu kitap tüyler ürpertici, merak uyandırıcı ve sarsıcı."
-Kirkus Review


1985 yazında Reggie'nin hayatı, okulun dışlanmış öğrencilerinden Charlie ve Tara'yla karanlık bir sırra ortak olunca, derinden sarsılır.

Yine aynı yaz Neptün adıyla tanınan seri katil, kaçırdığı kadınların ellerini polis merkezinin basamaklarına koyup cesetlerini halka açık yerlere bırakmaya başlar.

Reggie'nin annesi, küçük kızın kendisine en çok ihtiyaç duyduğu esnada ortadan kaybolur ve kadından bir daha haber alınamaz.

Yaşadığı korkunç yazı ve doğduğu yeri ardında bırakıp meşhur bir mimar olarak hayatına devam eden Reggie, başına gelenler yüzünden kimseye güvenmemekte ve hiçbir şeye bağlanamamaktadır.

Ve bir gün kendisine gelen telefonla genç kadın, geçmişten gelen hayaletlerle yüzleşip Neptün'le hesaplaşmak zorunda kalır.

Jennifer McMahon yine okurlarını kendine has üslubuyla, rahatsız edici sırlarla örülü, ihanetin ve beklenmedik olayların yaşandığı karanlık bir yolculuğa çıkarıyor.
448 syf.
·28 günde·Beğendi·10/10
Muhteşem bir kitap, akıcı ve sürükleyici.. Olayların 1985 ve 2010 yıllarında yaşanması ve yazarın buna düzenli bir sıralama vermesi sanki bir dizinin diğer bölümlerini sabırsızca bekliyormuş hissi yaşattı. Kitabın 1. Bölümü her ne kadar karmakarışık olsa da bölümün yarısında olaylar tıkır tıkır işliyordu. Tabii çoğu son gibi bu kitabın sonu da güzel bitti. Kesinlikle tavsiye ediyorum ve yazarın diğer kitaplarını almak için sabırsızlanıyorum...
448 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Jennifer Mcmahon un kalemini çok sevdiğimi her kitabını okuduğumda yineliyorum....son kitabı Neptun Cinayetleri de sevmekte ne kadar haklı olduğumu bir kez daha kanıtladı....Karakter analizleri,betimlemeler,gizem unsuru ,olay örgüsü ve birçok ayrıntı ile birlikte mükemmeldi....Yazar iki farklı zaman çizgisini o kadar güzel işlemiş ki.....Her sayfada şaşırmamak mümkün değil....Yazar şahane bir konu bulup güzel bir iş çıkarmış....Neptün ismi verilen katilin kim olduğunu öğrenince eminim sizde benim gibi şaşıracaksınız.....Severek okudum.... Okuyun ,seveceksiniz .....
448 syf.
·Beğendi·8/10
Herkese merhaba. Size çok sevdiğim yazarımın kitabıyla geldim. Neptün cinayetleriyle geldim. Ne kadarda geriliyor demi insan biraz da olsa neptün cinayetlerini gördüğünde ya da ismini okuyunca. Şunu söylemem gerekirse jennıfercım her seferinde beni şasırtmayı seviyor. Yani demem o ki sonunu farklı bir şekilde tahmin ediyorum ve sonuç aha farklı çıkıyor. Sonunu tahmin edemiyorum. Herkesi suçlu gördüm ve kimseye güvenmedim açıkcası tabi sonlara doğru katili tahmin edebilirsiniz belki.. Jennifer Mcmahon okumayı çok seviyorum ve her seferinde beni gerilime ve korkuya sokuyor. Tahmim edilemez sonlarda kalıyorum. Bu kitabı harikamıydı pek değildi aslında beklentimi çok yüksek tuttum ama ne yazik ki birazcık altında kaldı. 400 küsür sayfa kitap ve bunun rahatlıkla 200 küsür ya da 300 küsürle bitebilirdi başlarında anlayamadım. Karakterleri anlayamadım. Kafam karıştı. Başları aşırı sıktı beni çünkü çok uzatmış ve gerek yoktu bu kadar uzatmaya diye dusundum. Tabi bazı yerler of of dedirtti. Yani gerildim birazcık diyebilirim. Sonlara doğru çok iyi gidiyor kitap ve bir an önce kitap bitsin diye uğraşıyorum. Çünkü okurken çıldırıyorum. Katili öğrenmem lazım.. Kitabın konusu kısaca Neptün adı verilen katilin işlediği bir dizi vahşi cinayet,ve birbirini kovalayan gizemler. Ne gizemler ama kafayı yiyordum çözdüm tabi sonlara doğru neptünü buldum. Kısaca söylemem gerekirse şans verebilirsiniz kitaba ve tabiki de jennifer okumakdan vazgeçmicem. Size tavsiyem eğer jennifer mcmahon kitabı okuyacaksanız, ilk olarak Şeytanın Elini şiddetle tavsiye ediyorum ve sonra Söylemeyeceğine Söz ver ve Neptün Cinayetlerini okuyabilirsiniz. Hala okumadığım 3 kitabı var ve sabırsızlıkla meraktan catlıyorum. Bir an önce hepsini okumak istiyorum diyebilirim. Sizlere tavsiye ediyorum. Kitabı okuyun ama benim gibi sıkılmayabilirsiniz başlarında sıkıldım sadece ve gereksiz uzatmalar. Tavsiye ediyorum.
448 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
1985 senesinde karakolun önünde süt poşetine bağlı kesik bir sağ el bulunur. Elin bulunmasından 5 gün sonra da cesedi bulurlar. Bu ve bundan sonraki tüm kurbanlarda kural aynıdır. Neptün lakaplı katil kurbanının elini muntazam olarak kesmekte, eli kestikten sonra kurbanına çok iyi bakmakta, 5. günün sonunda kurbanına ıstakoz yedirip öldürmektedir.
Son kurban Vera'nın elinin bulunmasından sonra günler geçer ama ceset bulunamaz. Bu Neptün'ün son kurbanıdır ta ki 2010 yılına kadar...
Kitapta bir 1985 yılındayız bir 2010. Her sayfayı merakla açtım. Tüylerimin diken diken olduğu, gerilimin damarlarımda oluk oluk aktığı, beklentimin üstünde bir romandı.
448 syf.
·5 günde·10/10
Jennifer Mcmahon 'un daha önce 29. oda kitabını okumuş ve kesinlikle çok beğenmiştim. Bu kitabı da yine aynı heyecan ve sürükleyici olay akışının da vermiş olduğu adrenalin eşliğinde keyifle okudum. Kitabı okurken , kitaptaki tüm karakterleri acaba katil bu mu diye bi kere mutlaka yaftalıyor, sonra yok bu değil de acaba şu mu diye resmen beyniniz dönüyor. Sonuç tabi ki de fazlasıyla şaşırtan bir final ile bitince oh nihayet öğrendim diye derin bir nefes alıyorsunuz. En azından okurken ben bunları yaşadım. Müthiş bir psikolojik polisiye gerilim kitabı. Kesinlikle tavsiye ediyorum. 13 yaşlarında arkadaş olan üç çocuk, biri Charles, Tara ve Reggie. Yaşadıkları bölgede kaybolan kadınlar, sonrasında bırakılan kesik sağ eller ve kayboluslarının beşinci günlerinde ortaya bırakılan cesetleri. Bu kaybolan kadınların beşincisi maalesef bu üç arkadaştan Reggie 'nin annesi olunca çocuklar kendi çapında dedektifliğe soyunuyor ve kitabımız böylece aksiyonu bol bir şekilde başlamış oluyor.
448 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Muhteşem, muhteşem, muhteşem. Yazar yine ustalığını konuşturmuş. Elimden birakamadim. Yazarin tüm kitaplarını okudum ve hiç bir zaman kendini tekrarlamiyor. Tüm hikayeler birbirinden farkli, son derece surukleyiciler.
448 syf.
·11 günde
Jennıfer McMahon un okuduğum ikinci romanı. Soylemiyecegine Söz Ver kitabını daha etkili buldum. Neptünün cinayetleri sonlara doğru daha çok gerilim yarattı.Neptünün tahmin etmediğim biri çıkması beni şaşırtmadı diyemem.
448 syf.
·7 günde·7/10
Bu eserde Jeniffer McMahon yine kendine has şablonun üzerinden gitmiş böylece geçmiş ve şimdi ile çocukluk ve yetişkinlik bölümleri arasında mekik dokuyor ama bu durum sırıtmıyor.
Romanı gerilim seviyesi olarak düşük bulsamda aile ilişkileri ve kişilerin duygusal betimlemeleri açısından zengin buldum.
Kitapların isimleri neden bu kadar farklı çevriliyor çok merak ediyorum doğrusu.Fakat bunun dışında kitabın basımı ve çevirisi oldukça iyiydi.Okunabilirliği yüksek bir kitap.Hafif bir şeyler okumak istediğinizde ,rahatça okuyup keyif alabilirsiniz iyi okumalar.
448 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Yazarın okuduğum ilk kitabı ve son olmayacak gibi duruyor. Kitap boyunca katil için birçok yorumda bulundum tahminler yürüttüm ama ciddi anlamda kitabın sonuna kadar aslında hiçbir şey bulamadığımı fark ettim. Yazar çok güzel bir ters köşe yaptı ve karanlık ortamda okunduğunda beni korkutmayı başaran bir eser çıkardı.. http://psikokur.com
448 syf.
·Beğendi·10/10
Aynı yazarın başka bir kitabını okumuştum ve hiç beğenmemiştim. Bu kitabı ise indirimde gördüm ve aldığı olumlu yorumlara bakarak 2. bir şans verdim yazara. Iyi ki vermişim. Kitap bir harika. Kitapta 2010 yılı ile 1985 yılları anlatılıyor. Mükemmeldi. Ben 250 ye falan gelince ilk sayfayı bir daha okudum ve tam anlamıyla ilk sayfayı anladım. Katili ise hiç tahmin edemedim. (Devamını bence okumayın) Katıl benim kitapta en sevdiğim karakter çıktı. Mükemmeldi.
448 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Jennifer McMahon yine harika bir kurgu çıkarmış. Yalnız diğer kitaplarından daha akıcı olduğu da gözden kaçmıyor. Ama diğerleri gibi yine mükemmel bir kitap okurken çok keyif aldım.
448 syf.
·7 günde·9/10
Jennifer Mcmahon Neptün Cinayetleri kitabını da okuyarak,Türkiye'de basılmış tüm kitaplarını okuma fırsatına eriştim.Kurgularını her zaman beğendiğim bir yazar oldu.Sürprizli finalleri seven ve okuyucu kitaba bağlayan bir yazar.Okurken bir çocuk gibi gelecek sayfalarda olacakları merak ediyordum.Kitabı bitirmeden bırakamadım ve beni oldukça tatmin etti.Diğer kitaplarına istinaden bir kaç soru işareti kitabı bitirdiğimde aklımda kaldı.Okuyan okuyucularımız buna dikkat ettilerse ve cevabı buldularsa paylaşmalarını isterim."Neden Vera Charles'ı gördüğünde çığlık attı?"Charles'ın babası neden gidip Vera'nın kaldığı bakım evindeki hemşireyle konuştu?"Jennifer Mcmahon kitabını küçük bir çerçeve de tutmuş.Karakterler azdı ama yine de son ana kadar Neptün'ün kim olduğu düşündürdü.Sevdiğim bir yazar bütün kitaplarını okumanızı tavsiye ederim ama hala en beğendiğim kitabı Şeytanın Eli.Bence çok önemli bir başyapıt.Keyifli okumalar.
Karşılaştığınızda dönüp tekrar bakmayacağınız biri... Muhtemelen yalnız yaşayan bir adam... Kendince metotları olan, sabırlı, zeki... Yine muhtemelen iyi görünümlü, hatta yakışıklı biri... Çünkü kadınları kaçırırken hiçbir zorlanma izine rastlanılmadı. Kadınlar katil olduğunu düşünmeden, onunla kendi istekleriyle gitmiş olmalılar.
“Bazen hepimiz başka insanların merhametine kalırız. Çok geç olana dek üzerimizdeki etkilerini fark etmeyiz bile.”
“Belki bazı bağlar diğerlerinden çok daha kuvvetliydi ve insanları hiç beklemedikleri anlarda, birbirlerinin hayatına yeniden sokuyordu.”

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Neptün Cinayetleri
Baskı tarihi:
Mayıs 2017
Sayfa sayısı:
448
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232913
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The One I Left Behind
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
"Neptün Cinayetleri bir seri katil hikâyesinin çok ötesinde."
-People

"Bu kitap gerilim türünün benzersiz bir örneği. Kurgusu, karakterleri ve anlatımıyla dört dörtlük bir yapıt."
- Publishers Weekly

"Bu kitap tüyler ürpertici, merak uyandırıcı ve sarsıcı."
-Kirkus Review


1985 yazında Reggie'nin hayatı, okulun dışlanmış öğrencilerinden Charlie ve Tara'yla karanlık bir sırra ortak olunca, derinden sarsılır.

Yine aynı yaz Neptün adıyla tanınan seri katil, kaçırdığı kadınların ellerini polis merkezinin basamaklarına koyup cesetlerini halka açık yerlere bırakmaya başlar.

Reggie'nin annesi, küçük kızın kendisine en çok ihtiyaç duyduğu esnada ortadan kaybolur ve kadından bir daha haber alınamaz.

Yaşadığı korkunç yazı ve doğduğu yeri ardında bırakıp meşhur bir mimar olarak hayatına devam eden Reggie, başına gelenler yüzünden kimseye güvenmemekte ve hiçbir şeye bağlanamamaktadır.

Ve bir gün kendisine gelen telefonla genç kadın, geçmişten gelen hayaletlerle yüzleşip Neptün'le hesaplaşmak zorunda kalır.

Jennifer McMahon yine okurlarını kendine has üslubuyla, rahatsız edici sırlarla örülü, ihanetin ve beklenmedik olayların yaşandığı karanlık bir yolculuğa çıkarıyor.

Kitabı okuyanlar 148 okur

  • sıla
  • Melek Güler
  • Şevval
  • Dilan Mağara
  • Tuğçe Ersoy
  • Mehmet KOÇ
  • Meryem Beyza Utkulu
  • Lydia Soysal
  • erva
  • Rümeysa Harman

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%8.3
14-17 Yaş
%16.7
18-24 Yaş
%16.7
25-34 Yaş
%12.5
35-44 Yaş
%37.5
45-54 Yaş
%8.3
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%90.7
Erkek
%9.3

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%28.2 (20)
9
%18.3 (13)
8
%23.9 (17)
7
%9.9 (7)
6
%12.7 (9)
5
%2.8 (2)
4
%1.4 (1)
3
%0
2
%1.4 (1)
1
%1.4 (1)