Niçin Geç Kaldım

7,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
475 gösterim
(...) Füsun Erbulak; erkeğin kadına cinsel ilgisini küçük yaşta ve böylesine bayağı bir düzeyde tanıdıktan sonra, cinselliğini bir koz olarak ustaca kullanmayı beceren bir genç kızın serüvenini anlatıyor. Gündelik hesaplarla ölçülen içtensiz aşklar, sonu hep aldanma ve aldatmacayla biten ilişkiler... Yaşadığımız dünyada kadın ve erkeğin bir türlü aydınlığa çıkamayışı, birbirinin kurdu oluşu, saplantılarda bocalayış ve zedelenen kadın duyarlığı... Bütün bunların sonucu olarak da hayatın anlamını, ereğini kavrayışta gecikme.

...Daha önceki "bilinçsizlik" suçlamalarının yerini bu kez "yanlış bilinçlenme" suçlamaları alır. Genç kadının, hemen tüm küçük burjuvalara özgü tipik uyanış serüveninin sergilenmesi hoş karşılanmaz ve yazardan, "kitabını yayından çekmesi" istenir. Erbulak, TSİP merkezinin bu isteğini yerine getirir... On beş yıl sonra yeniden yayınlanırken, bu kez, "Niçin Geç Kaldım" sorusu, iki yüzü de kesen bir bıçak mıdır?...
(Arka Kapak)
ayşegül şahin 
09 Tem 2015 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Kitabı begenmedim, ama okudum . Başladığım için bitirdim yani. Sanat camiasında dönen entikaları ve küçük yaşta bu ortama giren ve ailesiyle ters düşen bir genç kızı konu almış. Bir türk filmi konusu gibi geldi bana. Ama emege saygı duymak gerek. Yazarın hayatından kesitler var.