Nietzsche Öldü! Bir Hipopotam Olarak Yeniden Doğdu...

7,6/10  (26 Oy) · 
70 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.142 gösterim
2010'un en çok satan kitaplarından "Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer..."in yazarlarından sizi mizah yoluyla felefesinin, teolojinin ve psikolojinin kıyılarında dolaştıran yeni bir kitap! Matrak filozoflarımız bu sefer yaşamı, ölümü ve ölümden sonrasını kurcalıyorlar. Kimler yok ki kitapta: Freud! Marx! Socrates! Buda! Woody Allen! Spinoza! Kierkegard! Schopenhauer! Camus! Nietzsche! Ve, tabi ki, Heidegger!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  212
 • ISBN:
  9786055691288
 • Çeviri:
  Algan Sezgintüredi
 • Yayınevi:
  Aylak Kitap
 • Kitabın Türü:
Deliler Cumhuriyeti 
19 Mar 21:49 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Felsefe okurken gulunmez diye düşünüyorsanız çok yaniliyorsunuz. Müthiş komik ve müthiş zekice bir eser. Özellikle felsefe ile yeni ilgilenmeye başlayanlar için kesinlikle tavsiye ederim.

esraaltunerrr 
24 Haz 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kierkegaar'a göre "ölüme dair düşüncelerimizi bastırma girişimlerimizin hepsi amaca zarar verir. Ebedi olanla temasa geçmenin tek yolu hiçlik kaygısını kendi içimize almamızdır. "

F.İ. 
15 Mar 01:07 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Serinin diğer kitapları kadar eğlenceli ve eğitici bir kitap. Felsefeyi bu üslupla, bu yolla anlatmak çok güzel bir fikir. Kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ederim.

Kitaptan 8 Alıntı

arden 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Dinlerin çekiciliğinin temelinde ölümle bir şekilde uzlaşmak yatmaz mı? İnananlarına ölümün son olduğunu ve bu durumun çok boktan olduğunu söyleyen bir dinin ömrü pek de uzun olmazdı herhalde.

Nietzsche Öldü! Bir Hipopotam Olarak Yeniden Doğdu..., Daniel KleinNietzsche Öldü! Bir Hipopotam Olarak Yeniden Doğdu..., Daniel Klein

Fıkraların hoş yanı da budur; yıkıcı bir noktayı vurgularken endişeyi dağıtırlar. Ölüm ve seks, ikisinden de felaket korkuyoruz. İşte tam da bu yüzden onlarla ilgili bu kadar çok fıkra var.

Nietzsche Öldü! Bir Hipopotam Olarak Yeniden Doğdu..., Daniel Klein (Sayfa 4 - Aylak Kitap _ 2013)Nietzsche Öldü! Bir Hipopotam Olarak Yeniden Doğdu..., Daniel Klein (Sayfa 4 - Aylak Kitap _ 2013)