Nil'de Ölüm - Malikanedeki Esrar

7,4/10  (16 Oy) · 
51 okunma  · 
10 beğeni  · 
629 gösterim
Yoğun bir ilgiyle karşılanan, Çizgi Roman Polisiye Klasikleri serisinin üçüncü kitabı iki Agatha Christie klasiğine yer veriyor: Nil'de Ölüm ve Malikânedeki Esrar.

Kitabın ilk dedektifi, aslında Mısır'a tatile giden, ama orada Nil'de Ölüm 'ü çözmek zorunda kalan Hercule Poirot. Christie'nin ilk romanı Styles'da okurla buluşan, daha sonraki 50 yıl boyunca "küçük gri hücre"leri sayesinde yaklaşık 100 farklı macerayı çözen Belçikalı dedektif Hercule Poirot.

İkinci hikâye Malikânedeki Esrar 'da ise Scotland Yard'da görevli olan Başmüfettiş Battle yer alıyor . Agatha Christie'nin okurlarına bu kitapla tanıttığı Battle, yazarın beş romanına konuk oluyor.

Agatha Christie'nin iki kitabı da dilimize polisiye edebiyatın ülkemizdeki en hatırı sayılır isimlerinden Sevin Okyay tarafından kazandırıldı. Yaptığı çalışmalarla, hem okurun yeni yazarlarla tanışmasına hem de türün edebiyat dünyasında daha saygın bir yer edinmesine vesile olan Okyay, NTV Radyo için dokuz yıldır Cinayet Masası'nı hazırlıyor.

Sahne, sinema, televizyon, radyo, sesli kitap ve bilgisayar oyunlarına yıllardır yapılan başarılı uyarlamaların ardından Agatha Christie'nin en meşhur romanları artık çizgi roman olarak da okurların karşısında. Böylece hem okumuş olanların yeniden keyifle okuyacağına hem de Christie'yi okumamış yeni kuşağın onun eserlerini tanıyacağına inanıyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2010
 • Sayfa Sayısı:
  104
 • ISBN:
  9786055813673
 • Çeviri:
  Sevin Okyay
 • Yayınevi:
  NTV Yayınları
 • Kitabın Türü:
Zeynep Gençelli 
16 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Agatha'nın hayal gücünün kesinlikle sınırı yok.İki kitap içinde geçerlidir ki bir an katilin ben olabileceğini bile düşündüm.Suçu kanıtlanana kadar herkes masumdur sözünü gözümüze gözümüze sokuyor Christie!Bu Arada Hercule'ün bıyıkları çok tatlı değil mi?

Serhat Tezer 
28 May 16:55 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yazarin okudugum ilk kitabi abim almıştı cok begenmistim hala o an aklimda,cunku bu yazarin kitaplarini okumaya baslamam benim zihnimin de cocukluktan ergenlige gecmesine yardim etti...Kim bilir kac kisiyi degistirdi bu kadin...

Kitaptan 2 Alıntı