Nil'de Ölüm - Malikanedeki Esrar

7,4/10  (23 Oy) · 
72 okunma  · 
16 beğeni  · 
744 gösterim
Yoğun bir ilgiyle karşılanan, Çizgi Roman Polisiye Klasikleri serisinin üçüncü kitabı iki Agatha Christie klasiğine yer veriyor: Nil'de Ölüm ve Malikânedeki Esrar.

Kitabın ilk dedektifi, aslında Mısır'a tatile giden, ama orada Nil'de Ölüm 'ü çözmek zorunda kalan Hercule Poirot. Christie'nin ilk romanı Styles'da okurla buluşan, daha sonraki 50 yıl boyunca "küçük gri hücre"leri sayesinde yaklaşık 100 farklı macerayı çözen Belçikalı dedektif Hercule Poirot.

İkinci hikâye Malikânedeki Esrar 'da ise Scotland Yard'da görevli olan Başmüfettiş Battle yer alıyor . Agatha Christie'nin okurlarına bu kitapla tanıttığı Battle, yazarın beş romanına konuk oluyor.

Agatha Christie'nin iki kitabı da dilimize polisiye edebiyatın ülkemizdeki en hatırı sayılır isimlerinden Sevin Okyay tarafından kazandırıldı. Yaptığı çalışmalarla, hem okurun yeni yazarlarla tanışmasına hem de türün edebiyat dünyasında daha saygın bir yer edinmesine vesile olan Okyay, NTV Radyo için dokuz yıldır Cinayet Masası'nı hazırlıyor.

Sahne, sinema, televizyon, radyo, sesli kitap ve bilgisayar oyunlarına yıllardır yapılan başarılı uyarlamaların ardından Agatha Christie'nin en meşhur romanları artık çizgi roman olarak da okurların karşısında. Böylece hem okumuş olanların yeniden keyifle okuyacağına hem de Christie'yi okumamış yeni kuşağın onun eserlerini tanıyacağına inanıyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2010
 • Sayfa Sayısı:
  104
 • ISBN:
  9786055813673
 • Çeviri:
  Sevin Okyay
 • Yayınevi:
  NTV Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gayenimsi 
21 Oca 18:47 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Agatha Christie farkı katil olarak başkasını gösterip asıl katili bomba gibi patlatması diyebilirim ... Olaylar Mısır'da geçiyor balayına çıkan yeni evli bir çift ve onların peşini bırakmayan eski sevgili... Peki sahiden bu evli çift gerçekten birbirlerine aşık mı ? Yoksa erkek sadece paradan dolayı mı evlendi yeni eşiyle ? Acaba aklı eski sevgilisinde kalmış olabilir mi ? Bütün bu soruların cevabını bu kitapta bulacaksınız iyi okumalar...