NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu

7,9/10  (12 Oy) · 
60 okunma  · 
11 beğeni  · 
1.195 gösterim
NLP denilen büyülü yöntemi öğrenmeniz ve uygulamanız yaşamınızı şans ve tesadüflere bırakmak yerine, kendi istediğiniz biçimde yaratmanız anlamına gelir.

NLP hem bilinci hem bilinçaltını etkin bir duyarlıkla kullanmaya yönelik, zihinsel sürecin işleyişini yeniden yapılandırma tekniğidir.

NLP ile çok hızlı sonuç alabilirsiniz; aylar yıllar süren bir süreci, (örneğin bir fobiden kurtulmayı) birkaç saat, hatta birkaç dakikaya bile indirebilirsiniz.

NLP ile:
Sizi engelleyen fobilerinizi yenebilirsiniz.
Size zarar veren alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz.
Kendinizi motive etme tekniklerini öğrenebilirsiniz.
NLP'nin özünü kavradığınızda onu yaşamınızın her alanında kullanabilirsiniz. Çünkü başarının ve mutluluğun spesifik bir düşünce paterni ve yapısı vardır. Bu ise herkes tarafından öğrenilebilir.
Zihninizi sizin için çalıştırmayı öğrenin. Zihin-beden sisteminizin kontrolünu elinize alın.
 • Baskı Tarihi:
  2001
 • Sayfa Sayısı:
  223
 • ISBN:
  9789752750241
 • Yayınevi:
  Kuraldışı Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
İrem Tetik 
17 Eki 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bu kitap için neden bu kadar az alıntı var bilmiyorum diyeceğim ama galiba biliyorum. NLP bir zihni kullanma becerisi diye ufak ve yakın bir tanım yapacağım öncelikle. Bir çoğumuzun kitaplığı farklılıklar gösterir bilim kurgu, polisiye, psikoloji gibi değişik türlere ilgi duyanların kitaplıkları farklı farklıdır fakat bu ne olursa olsun herkesin kitaplığında olması gereken bir kitap. Kitabı okuyup sıkılabilen az insan olacaktır eminim çünkü kitap sizi muhakkak bağlıyor karşınızdakini bir kaç kelimesiyle tanımak ve ona göre bir iletişim yolu belirlemek sizcede çok zevkli değil mi ? Hayatınızın her anını daha keyifli ve daha kolay kılabilecek şeyler öğrenmek ilginizi çekmez mi? Bu kitap kendinizi ve karşınıza çıkan herkesi size daha iyi tanıcak. Başarı sizin zihin gücünüz aslında ve sizde hissedeceksiniz okuduktan sonra ne kadar güçlü olabileceğinizi. Umarım bu incelemeyi gören herkes kitaplığına bu kitabı ekler ve altını çize çize zevk alarak öğrenerek okur. İyi okumalar.

Vatan Şenol 
27 Kas 2017 · Kitabı okumadı · Beğendi · 8/10 puan

Ergenlik dönemimde böyle bir kitaba çok ihtiyacım vardı gerçekten ve nerdeyse benim ergenlikten çıkmama yardım eden el oldu diyebilirim .Her şey kötü giderken , mutsuz iken , bana bir şeyleri yanlış yaptığını,mantığına yatacak şekilde anlatan , ve degismemi sağlayan , bir ara tekrar okumayı düşündüğüm kitap.

Zeynelabiddin BAYRAKDAR 
 02 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Aşağı yukarı onbeş yaş ve üzeri her bireyin okuması gereken bir kitap olduğunu ve verdiği bilgilerle aslında insana bir yol gösterici olduğunu açıklıyor ve bir kere okunmakla anlaşılabilecek bir kitap olmadığını düşünüyorum ancak ben görsel biri olduğum ve toplumun yüzde altmışının görsel olduğunu varsayarsak bu dilimdeki herkesin kitabı birkaç defa okuyup özümsemesi gerektiğini düşünüyorum. Bu kitap size ve çevrenizdekilere çok fazla şey katacak. Bir aşktan bir işten ve bir kitaptan daha fazlasını...

Kitap okumak 
28 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kitapta NLP’nin ne olduğunu, hayatınızda nasıl kullanacağınızı ve size nasıl yardımcı olacağını okuyacaksınız. Kendi zihin haritanızı tanımak üzere egzersizler bulacaksınız. Hayatımızda değişim ve dönüşümün önündeki engellerin sebeplerini nasıl yarattığımızı görebilirsiniz. Bahsedilen teknikleri kullanarak hayatınızda farklılıkları daha kolay ve sağlıklı ortaya çıkarabilirsiniz.

Tacettin Cubuk 
09 Oca 22:38 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Nesneler veya eşyalar zihnimizde hangi özellikleriyle yerlesmis ve acaba doğru mu ? Sizin icin sarı bir gül ayrılığı çağrıştiriyorsa başkası için bu düşünce farklıysa sağlikli bir iletisim nasil kurabileceğiz ? Daha önemlisi zihnimizin bu algilamalarinin farkinda miyiz ? Gencler icin okunmasi gereken hoş bir kitap öğrenilmiş çaresizliklerine iyi gelir :))

Kitaptan 8 Alıntı

Kitap okumak 
28 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Hiç kimse diğerinin duygularından sorumlu değildir. Başkalarının duygularının sorumlusu olduğumuza inanmak bize gereksiz bir yük taşıtır. Bizi ”kurtarıcı” kimliğine mahkum eder. Başkalarının mutluluğundan sorumlu olmak, onun duyguları incinmesin diye gösterilen aşırı hassasiyet zor ve yorucudur. Kişi, başkalarını mutlu edeceğim çabası içinde kendi duygularını yaşayamaz, kendi ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelebilir. Duygularımızın sorumluluğunu başkalarına verdiğimiz zaman da ”kurban” rolünü oynarız.

NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu, Nil Gün (Sayfa 127 - Kuraldışı)NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu, Nil Gün (Sayfa 127 - Kuraldışı)
Kitap okumak 
28 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

”Ben zekiyim” diyorsam, tek bir zekice seçim yapmadığımda kendimi kötü hissederim. Ama ben ”zeki olan” bir insansam, bazen aptalca davranışlarda bulunma hakkına sahibim. Böyle durumlarda bilinçaltı ara sıra ”yanlışlar” yapmama göz yumar.

NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu, Nil Gün (Sayfa 136 - Kuraldışı)NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu, Nil Gün (Sayfa 136 - Kuraldışı)

Değişim çağında 'öğrenenler' dünyayı ele geçirecek. 'Herşeyi bilenler' ise artık var olmayan bir dünyaya ait bilgileriyle baş başa kalacaklar.

NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu, Nil Gün (Sayfa 24)NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu, Nil Gün (Sayfa 24)
Kitap okumak 
28 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Kuraldışı
Terapi denilen şey aslında kişinin yaşantısıyla derin ilişki kurabilmeyi öğrenme becerisidir.

NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu, Nil Gün (Sayfa 17)NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu, Nil Gün (Sayfa 17)
Kitap okumak 
28 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Esneklik, yaptığınız işe yaramıyorsa, farklı şeyler denemeyi göze alabilme yeteneğidir. Hep aynı şeyi yapıp bu kez farklı sonuçlar beklemek ise Einstein’ın delilik tanımıdır.

NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu, Nil Gün (Sayfa 41 - Kuraldışı)NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu, Nil Gün (Sayfa 41 - Kuraldışı)
Kitap okumak 
28 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Hayatta mutlu olmak kolay. Hayatı zorlaştıran olumsuz bakış açımızdır. Mutluluk iç dünyamızla dış dünyamız arasında uyum kurabilmektir.

NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu, Nil Gün (Sayfa 179 - Kuraldışı)NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu, Nil Gün (Sayfa 179 - Kuraldışı)
Kitap okumak 
28 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Hayatlarını, kendi istekleri yerine başkalarınınkini karşılamaya odaklanmış insanların sıkça depresyon yaşaması bundandır. Depresyon, düşük enerji ile yaşamda var olma halini tanımlar. Amaçsızlık da kişinin enerjisini azaltır. Kişi amaçsızca birtakım ”eğlencelerle” kendini geçici olarak oyalasa da gittikçe tükendiğini hisseder. Bir süre sonra hayattan zevk alamaz hale gelir.

NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu, Nil Gün (Sayfa 201 - Kuraldışı)NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu, Nil Gün (Sayfa 201 - Kuraldışı)
Kitap okumak 
28 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Duyarlı insan duygularının yönetimini sağlıklı bir şekilde yapabilen, başkalarının duygularına da aynı özeni gösterebilen kişidir. Duygusal kişi ise sadece kendi duygularını önemser ama onları sağlıklı bir şekilde ifade edemez.

NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu, Nil Gün (Sayfa 58 - Kuraldışı)NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu, Nil Gün (Sayfa 58 - Kuraldışı)