NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.544
Gösterim
Adı:
NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu
Yazar:
Baskı tarihi:
2001
Sayfa sayısı:
223
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789752750241
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kuraldışı Yayıncılık
NLP denilen büyülü yöntemi öğrenmeniz ve uygulamanız yaşamınızı şans ve tesadüflere bırakmak yerine, kendi istediğiniz biçimde yaratmanız anlamına gelir.

NLP hem bilinci hem bilinçaltını etkin bir duyarlıkla kullanmaya yönelik, zihinsel sürecin işleyişini yeniden yapılandırma tekniğidir.

NLP ile çok hızlı sonuç alabilirsiniz; aylar yıllar süren bir süreci, (örneğin bir fobiden kurtulmayı) birkaç saat, hatta birkaç dakikaya bile indirebilirsiniz.

NLP ile:
Sizi engelleyen fobilerinizi yenebilirsiniz.
Size zarar veren alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz.
Kendinizi motive etme tekniklerini öğrenebilirsiniz.
NLP'nin özünü kavradığınızda onu yaşamınızın her alanında kullanabilirsiniz. Çünkü başarının ve mutluluğun spesifik bir düşünce paterni ve yapısı vardır. Bu ise herkes tarafından öğrenilebilir.
Zihninizi sizin için çalıştırmayı öğrenin. Zihin-beden sisteminizin kontrolünu elinize alın.
Bana normal (kendi tabirleri) bir insanın yaşam standartlarını örnek vererek beni değiştirmeye çalışanların bir tekinin bile mutlu olduğuna şahit olmadım.
Olması gereken bu dedikleri hayat düzenini bir halt sanıp herkesin kendileri gibi mutsuz olmasını istiyorlar.
Aslında o kadar bunalmışlar ki ama itiraf etmekten ya da sorunlarla yüzleşmekten ödleri kopuyor.
Hem mutsuz hem korkak hem de çok yorgunlar..
Ara sıra depresyona girip; Keşke hayatta da bir kaç gün devamsızlık hakkım olsa mesela benim bugün hiç yaşayasım yok dediğim günler oluyor ama;
Kişisel gelişim kurallarını takmadığım için çok mutluyum
Hayatımda neyin düzeni var ki sanki uykumun da olmalı değil mi?Canımın istediği saatte uyuyabiliyorum. (kalkma zorunluluğumu değiştirme lüksüm olmasa da)
Gece düşünüp planladığım şeyler sabah çok saçma geliyor. Her gün, yeni baştan ve tutamayacağım kararlar almaktansa oluruna bırakıyorum.
Bir keyif sigarası yakıp ister müzik dinliyor, ister film izliyor istersem kitap okuyorum.
Birilerine şirin ve güzel gözükmek için makyaj ve kıyafet maskesine sığınmıyor, kullanmam zaruri olan kıyafetleri satın alarak ruhumun ve beynimin güzelliğinin fark edilmesini umursuyorum. Ne ait olma ne de sahiplik köleliğine teslim olmuyorum. Biliyorum ki gün geliyor her zaman yanında olacağım diyen insanlar, arkasına bile bakmadan gidiyor. Canım istediği anda takıp çantamı omzuma gezebiliyorum. Saçma ve sahte hayat yaşayıp mutluluk pozları atanlardan uzak duruyorum.

"Her fedakarlık bir beklentiyi içerir. Ve hiçbir fedakarlık kişiye beklentisi doğrultusunda kâr getirmez. Getirdiği şey eninde sonunda kullanılmışlık duygusu, bezginlik, öfke ve ziyan olan zamanın ardından yakılan ağıttır. Birisi sizin için bir fedakarlıkta bulunuyorsa dikkatli olun. O kişinin beklentilerini karşılamaya gücünüz yetmeyebilir." (Sayfa 48)
Bu sebeptendir işte:)))
Yalnız kalıyorum, aykırı geliyorum insanlara ama olsun çok mutluyum. https://www.youtube.com/...io=1&t=0&t=0
Boşvermek isteyenler için keyifli okumalar.
Bu kitap için neden bu kadar az alıntı var bilmiyorum diyeceğim ama galiba biliyorum. NLP bir zihni kullanma becerisi diye ufak ve yakın bir tanım yapacağım öncelikle. Bir çoğumuzun kitaplığı farklılıklar gösterir bilim kurgu, polisiye, psikoloji gibi değişik türlere ilgi duyanların kitaplıkları farklı farklıdır fakat bu ne olursa olsun herkesin kitaplığında olması gereken bir kitap. Kitabı okuyup sıkılabilen az insan olacaktır eminim çünkü kitap sizi muhakkak bağlıyor karşınızdakini bir kaç kelimesiyle tanımak ve ona göre bir iletişim yolu belirlemek sizcede çok zevkli değil mi ? Hayatınızın her anını daha keyifli ve daha kolay kılabilecek şeyler öğrenmek ilginizi çekmez mi? Bu kitap kendinizi ve karşınıza çıkan herkesi size daha iyi tanıcak. Başarı sizin zihin gücünüz aslında ve sizde hissedeceksiniz okuduktan sonra ne kadar güçlü olabileceğinizi. Umarım bu incelemeyi gören herkes kitaplığına bu kitabı ekler ve altını çize çize zevk alarak öğrenerek okur. İyi okumalar.
Okuduğum kişisel gelişim kitaplarından en iyilerinden biri. Kitabın ismini hep gördüğümde çok bilimsel bilgi içeren, terimlerle dolu, yoğun bir kitap sanmıştım. Ancak okuyunca farkettim ki her kesimden insanın sıkılmadan bilgilendirilmesi için yazılmış. Günümüzde yazılan birçok kişisel gelişim kitabına göre daha iyidir :)

Keyifli okumalar :)
Ergenlik dönemimde böyle bir kitaba çok ihtiyacım vardı gerçekten ve nerdeyse benim ergenlikten çıkmama yardım eden el oldu diyebilirim .Her şey kötü giderken , mutsuz iken , bana bir şeyleri yanlış yaptığını,mantığına yatacak şekilde anlatan , ve degismemi sağlayan , bir ara tekrar okumayı düşündüğüm kitap.
Kitap İnceleme Yazısı

Kitap Adı : NLP Zihninizi Kullanma Kılavuzu

Yazarı : Nil Gün
Yayınevi : Kuraldışı Yayıncılık
Baskı : 45. Baskı / Mart 2017 / 212 Sayfa


Kişisel, düşünsel ve kurumsal gelişim; köklü bir değişime öncülük edecekse elbette anlamlıdır. Kişisel gelişim bir bilim dalı değil fakat kişinin gelişmesine destek olan birçok bilim ve sanat alanıyla yakından ilgilidir. Bir öğreti, yöntem ve eğitime destek arayışıdır.Onu dar bir alana hapsetmek, sanırım bir cehalet ya da kötü niyet örneği olsa gerek.Bazı yazar veya yayın organları; popülist yaklaşımla, ve daha çok kazanma hırsıyla, önümüze gereksiz, tekrara düşen ürünler sunabiliyorsa, bunu bütüne genellemek yanlış olur.

Benim de okuyup elediğim, yarıda bıraktığım kitaplar var elbette bu konuda. Ama ortalama bir fikir yürütürsek; bu alanda olağanüstü çaba gösterenler; insanlığa mutluluk, huzur, başarı, umut ve pozitif yaşam enerjisi sunmak için uğraşıyorlar. Bunu yaparken de, bir dayatmaları yok, şu dine inanın, bu görüşe inanmayın diye bir ön kabul ile de yola çıkmıyorlar. "Hep aynı frekanstan yayın yapmayın, aynı yoldan gitmeyin, aynı kaynaklardan beslenmeyin, bir de şunları deneyin, yıllardır göremediğiniz, tamamlayamadığınız açıkların kapandığını hissedecek ve kavga, çatışma alanını daraltacaksınız" formunda, gönülden ifade sanatları geliştirmekteler.

Gelişim ve değişime karşıysanız öneriniz nedir o zaman, insanları uyuşturup, dondurup,

zaman tüneline mı tıkalım? Hangi kişisel gelişim kitabını, kim okumuş, kim delirmiş, kim sapıtmış, kim yalancılığı meslek edinmiş, kim kin tüccarı olmuş? Böyle bir çekincesi olan, belirgin bir örnekle, bir dayanağa bağlayamıyorlarsa, bunun ardında başka bir niyet aranır.

Değişimi ve gelişimi yakalayanlar, iradeleri ve sağduyuları daha ölçülü olacağından, belki ve zorla giydirilmek istenen gömleğe karşı çıkacağını öngörüyorlardır.

Bu bakış açısı ile, tutarsız yaklaşım sergileyenler, ölçü, yol, duygu ve düşüncelerini yeniden gözden geçirmelerinde fayda vardır.


Doğumla başlayıp, ölümle maddi anlamda noktalanan insan yaşamı; tüm gelişme, değişme ve nice farklılıkları bünyesinde barındırmaktadır.

Sizin beklentiniz, özleminiz ve yaşam algınıza çok ters olan bir durum, bir başkası için kurtarıcı can simidi olabilmektedir.

Bu nedenle, yaşanabilir sevgi dolu ve dayanışma ruhlu bir dünya için, ortak bir yaşam kültürü geliştirmek zorundayız.

NLP eşittir kişisel gelişim düşüncesi yanlış ve noksan bir bilgiden kaynaklanmaktadır.

200 çeşit psikoterapi yöntemi varsa, bu da onlardan biridir. 300 değişik kalite ve başarı yöntemi varsa, NLP de onlardan biridir.

Harika bir yöntemdir, öğrenilmeli ve uygulanmalıdır.

Kitabın yazarı konuya vakıf, akıcı ve anlaşılır bir dille, yaşanmış örneklerle bizi başarı, huzur, uyum, kalite ve mutluluğa davet etmektir.

Bu pozitif enerji istasyonuna tedirgin yaklaşmanın geçerli bir mantığı olamaz.

Böyle düşünenleri; toplumları uyuşukluğa, tembelliğe, hurafelere, tarafgirliğe, gereksiz rekabete sevk eden unsurlarla mücadele etmeye davet ediyorum.

Bu eser, NLP için iyi bir başlangıç kitabıdır. Ama diğer yöntemleri de ihmal etmeyiniz derim.

İyi okumalar.

22.02.2018

Ali Rıza Malkoç

#armozdeyis

http://www.arm.web.tr
Aşağı yukarı onbeş yaş ve üzeri her bireyin okuması gereken bir kitap olduğunu ve verdiği bilgilerle aslında insana bir yol gösterici olduğunu açıklıyor ve bir kere okunmakla anlaşılabilecek bir kitap olmadığını düşünüyorum ancak ben görsel biri olduğum ve toplumun yüzde altmışının görsel olduğunu varsayarsak bu dilimdeki herkesin kitabı birkaç defa okuyup özümsemesi gerektiğini düşünüyorum. Bu kitap size ve çevrenizdekilere çok fazla şey katacak. Bir aşktan bir işten ve bir kitaptan daha fazlasını...
Kitapta NLP’nin ne olduğunu, hayatınızda nasıl kullanacağınızı ve size nasıl yardımcı olacağını okuyacaksınız. Kendi zihin haritanızı tanımak üzere egzersizler bulacaksınız. Hayatımızda değişim ve dönüşümün önündeki engellerin sebeplerini nasıl yarattığımızı görebilirsiniz. Bahsedilen teknikleri kullanarak hayatınızda farklılıkları daha kolay ve sağlıklı ortaya çıkarabilirsiniz.
Öğretmenin ders olarak vermesinden dolayı acayip önyargılı başladığım ama okurken çok zevk aldığım ve hayatımda birçok şeyin değişmesine sebep olan bir kitap. Düşüncelerim bile olumlu yönde değişti. Kişisel gelişim okumayı düşünenlere ve okumayı sevenlere tavsiyemdir :)
Nesneler veya eşyalar zihnimizde hangi özellikleriyle yerlesmis ve acaba doğru mu ? Sizin icin sarı bir gül ayrılığı çağrıştiriyorsa başkası için bu düşünce farklıysa sağlikli bir iletisim nasil kurabileceğiz ? Daha önemlisi zihnimizin bu algilamalarinin farkinda miyiz ? Gencler icin okunmasi gereken hoş bir kitap öğrenilmiş çaresizliklerine iyi gelir :))
Etrafınızdaki kişileri anlamanıza, insanlara yüklemiş olduğunuz anlamların doğruluğunu size sorgulatan dönüp dolaşıp ön yargılarınızı daha ötesi korkularınızı fobilerinizi hobilerinizi değiştirebilen zor geleni nasıl kolaylaştıracağınızı gösteren bir kitap
Yaptığınız şey, gerçekten istediğiniz şeydir.

Yapmıyorsanız, gerçekten istediğiniz şeyi yapıyorsunuz: YAPMAMAYI.
Depresyondaki kişilerin omuzları çöküktür ve yere bakarak yürürler.kendimizi olumsuz duygular içinde hissettiğiniz Bir zamanda omuzlarınızı bilinçli olarak dikleştirerek ve yukarıya yada ileriye bakarak yürümeye başlayın. kendinizi iyi hissettiginizi göreceksiniz.
Günümüzde, bedeninin ve duygularının dilini unutan batı insanı, ikisinin de mesajlarını ilaçla susturmaya, içkiyle avutmaya, para ile uyutmaya, sevgi içermeyen cinsellikle oyalamaya, mantıkla bastırmaya çalışıyor.
Nil Gün
Sayfa 81 - Kuraldışı yayıncılık
Bitmiş ilişkiniz sizde olumsuz anılar bırakmışsa o ilişkiye ait sembolleri derhal evinizden atın

Kitabın basım bilgileri

Adı:
NLP - Zihninizi Kullanma Kılavuzu
Yazar:
Baskı tarihi:
2001
Sayfa sayısı:
223
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789752750241
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kuraldışı Yayıncılık
NLP denilen büyülü yöntemi öğrenmeniz ve uygulamanız yaşamınızı şans ve tesadüflere bırakmak yerine, kendi istediğiniz biçimde yaratmanız anlamına gelir.

NLP hem bilinci hem bilinçaltını etkin bir duyarlıkla kullanmaya yönelik, zihinsel sürecin işleyişini yeniden yapılandırma tekniğidir.

NLP ile çok hızlı sonuç alabilirsiniz; aylar yıllar süren bir süreci, (örneğin bir fobiden kurtulmayı) birkaç saat, hatta birkaç dakikaya bile indirebilirsiniz.

NLP ile:
Sizi engelleyen fobilerinizi yenebilirsiniz.
Size zarar veren alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz.
Kendinizi motive etme tekniklerini öğrenebilirsiniz.
NLP'nin özünü kavradığınızda onu yaşamınızın her alanında kullanabilirsiniz. Çünkü başarının ve mutluluğun spesifik bir düşünce paterni ve yapısı vardır. Bu ise herkes tarafından öğrenilebilir.
Zihninizi sizin için çalıştırmayı öğrenin. Zihin-beden sisteminizin kontrolünu elinize alın.

Kitabı okuyanlar 92 okur

  • Vatan Senol
  • Gülşen Gül
  • kutay çetin
  • bilgen taş
  • İlknur Uzun
  • Hilalin Gölgesindeki Adam
  • Habibe Trcmn
  • Bilge Okur Akbaş
  • Ferah
  • Gülhan Özdemir

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.8
14-17 Yaş
%2.8
18-24 Yaş
%13.9
25-34 Yaş
%16.7
35-44 Yaş
%50
45-54 Yaş
%13.9
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%71
Erkek
%29

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%20.8 (5)
9
%16.7 (4)
8
%33.3 (8)
7
%25 (6)
6
%0
5
%4.2 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0