Noel'de Cinayet

8,2/10  (27 Oy) · 
113 okunma  · 
19 beğeni  · 
798 gösterim
Kulakları sağır eden bir gürültü ve canhıraş bir çığlık, Lee Ailesi’nin Noel yemeğini berbat eder. Üst katta zalim Simeon Lee boğazı kesilerek öldürülmüştür. Köyde bir arkadaşının evinde Noel tatilini geçirmekte olan Hercule Poirot olaya el koyunca evde yas havası yerine kuşku rüzgarlarının estiğini fark eder. Herkesin yaşlı adamdan nefret etmesi için kendine göre bir nedeni vardır.
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  175
 • ISBN:
  9789754052718
 • Orijinal Adı:
  Hercule Poirot's Christmas
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
01 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · 9/10 puan

A. Christie'den bahsederken beğenmedim, diyen oluyor mu acaba? Tabiki çok beğendim ama söylemesi ayıp, ben katili direk bulmuştum. E o kadar polisiye okuduk, olsun garii :)

EZGİ AYKUT 
03 Şub 13:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

bir Agahta klasiği siz katili tahmin etmeye çalışırken katil unlu dedektifimiz sayesinde farklı bir kişilik olarak karsınıza çıkar.Mrs. Marple ya da Hercule Poirot her zamanki zekiliğini konuştururlar.

Serdar Poirot 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tek kelime ile mükemmel bir Hercule Poirot romanı. Simeon Lee zengin ve kötü kalpli bir adamdır. Noel'de serseri oğlu Harry'yi de çağırır ve bir parti düzenlemeye karar verir. Bu arada torunu Pilar ve Afrika'dan ortağının oğlu Stephen Farr da gelir. Ancak Noel akşamı öldürülür. İşin garibi oda kilitlidir ve katil içeride değildir. Olayı soruşturan komiser Sugden ve müdür Johnson, Hercule Poirot'tan yardım ister. Simeon'u öldürmek isteyecek pek çok insan vardır ancak katil hiç beklenmedik bir isimdir. Hercule Poirot müthiş zekası ile bu cinayeti de çözecektir. Mutlaka okunması gerekenlerden.

Emre Şeyda 
14 Şub 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Agatha Christie'nin romanları gerçekten de sürükleyici ve bir o kadar da cezbedici. Bu romanında da öncelikle çok iyi karakter tahlilleriyle başlıyoruz ve ardından oluşan cinayeti çözmeye çalışıyoruz. Her zamanki gibi ustaca bir kurguyla cinayeti işleyen kişiyi bulmamız çok zorlaşıyor. Noel üzerine yazılmış eserlerde cinayetlerin oldukça işlendiği göz önüne alındığında Agatha Christie'nin de bu günü es geçmesi normal olmayacaktı.

Şeyda 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Agatha gerçekten tam bir polisiye romanı yazarı. Çok iyi kurgulanmış bir olay ve sonrasındaki gelişmeler. Katili hiç tahmin edemezdim. Beklemediğimiz biri çıktı ve çok değişik bir öldürme taktiği düşünülmüştü. Kitabın ince olması okuyucuyu sıkmıyor. Çünkü genelde polisiye romanları kalın oluyor. Bu çok güzel ve zevkle okuduğum bir romandı. Mutlaka herkes bir Agatha nın kitabını okumalı diye düşünüyorum :) sevgiler..

Fadime YeŞİl 
03 Haz 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · Puan vermedi

Polisiye Romanlarını çok severim çok okurum. Fakat cinayeti çözümlediğim, katili bulduğum çok az kitap çıktı karşıma. Kitap yorumlarına baktığımda bir okur katili buldum demişti ben de bulurum diye düşündüm ama nafile.Şimdi kitapla birlikte kendimi sorgulamaya başladım acaba ben dikkatsiz bir okuyucu muyum, yoksa okuduğumu anlamıyorum muyum? Yani bu bazen diğer kitaplarda da başıma geliyor. Bir arkadaşımla ortak okuduğumuz bir kitap hakkında konuşurken onun anlattığı bölümleri hatırlamıyorum. Yada güç hatırlıyorum.Mevzuyu farklı yerlere çekmişim farkına varmadan yine şikayet alacağım sonra. Neyse olsun belki benim gibi olanlar varsa bir açıklama yada destek gelir bu hususta diye düşünüyorum. Evet güzel bir kitap tavsiye ediyorum. Sayılar iyi okumalar.....

Kitaptan 11 Alıntı

Suat 
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"İnsan fazla konuştuğu zaman, gerçeği saklayamaz."

Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 95 - Altın Kitaplar)Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 95 - Altın Kitaplar)
kitapları seven 
21 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"İnsanın içinde, kendisinin bile bilmediği birtakım istekler, arzular vardır,... birinin kurban etme isteği."

Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 113 - Altın kitaplar)Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 113 - Altın kitaplar)
kitapları seven 
21 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Emin olun, bu dünyada dürüstlük beş para etmez."

Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 76 - Altın kitaplar)Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 76 - Altın kitaplar)
kitapları seven 
21 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Bir insan, yaralandığı zaman çok acı çeker. Fena halde sarsılır."

Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 115)Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 115)
kitapları seven 
21 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"İnsanı en iyi odun ateşi ısıtır."

Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 57 - Altın kitaplar)Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 57 - Altın kitaplar)
kitapları seven 
20 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Kötülük sadece insanın kafasında değil! Dünyada yaşayan, var olan bir şey! Sen dünyadaki kötülüklerin farkında değilsin. Ama ben bunu hissediyorum!"

Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 16)Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 16)
Suat 
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Bu dünyada adaletin pençesine düşmemiş bir sürü katil olmalı. "

Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 129 - Altın Kitaplar)Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 129 - Altın Kitaplar)
kitapları seven 
21 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Bütün erkekler kötüdür. Rahibeler öyle söylüyor. İşte bu yüzden onlar için sık sık duâ etmek gerekir."

Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 38 - Altın kitaplar)Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 38 - Altın kitaplar)
Suat 
25 Eki 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Bazen,karşısındakinin mazlum mazlum boyun eğmesi bir erkeğin bütün kötü yanlarının ayaklanmasına neden olabilir, oysa aynı adam karışısında azimli, kuvvetli bir kadın gördüğü zaman tümüyle değişir."

Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 24 - Altın Kitaplar)Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 24 - Altın Kitaplar)
Suat 
25 Eki 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Kötülük sadece insanın kafasınında değil! Dünyada yaşayan, var olan bir şey!"

Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 16 - Altın Kitaplar)Noel'de Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 16 - Altın Kitaplar)
2 /

Kitapla ilgili 1 Haber