Normal Değilim Normal'den Daha İyiyim

6,7/10  (3 Oy) · 
5 okunma  · 
3 beğeni  · 
500 gösterim
Başladığınız hiçbir işi bitirmeden, bir aktiviteden diğerine mi koşuyorsunuz?
Mükemmeliyetçiliğinizi hayatınıza katkıda bulunan bir özelliğe dönüştürmeyi başaramadınız mı? Bu özelliğinizin bıkkınlık yaratan bir saplantı olduğunu mu düşünüyorsunuz?
Ruh haliniz sürekli değişiyor, bazen kontrolünüzü mü kaybediyorsunuz?
Ya endişeleriniz? Korkularınız sizi harekete mi geçiriyor, yoksa donup kalmanıza mı yol açıyor?

Tanınmış psikiyatr ve popüler televizyon kişiliği Dr. Dale Archer, "akıl sağlığı" kavramını yeniden tanımlayan bu güçlü çalışmasında aslında hepimizin genetik ve bireysel deneyimlerimizle şekillenen özgün birer kişiliğe sahip olduğumuzu gözler önüne seriyor. Elinizdeki bu kitap sayesinde psikoloji geleneğinin "sorun" olarak algıladığı sekiz kişilik özelliğiyle ilgili testleri yapıp kendinizde hangilerinin ağır bastığını tespit edebilir ve sizi diğerlerinden ayıran o özelliğin aynı zamanda ne kadar olağanüstü kıldığını da hayretle keşfedebilirsiniz.

Sürükleyici anekdotlar ve pratik önerilerle dolu olan Normal Değilim Normal'den Daha İyiyim hayata yeni bir bakış açısıyla bakmanızı sağlayacak. Unutmayın, eğer normal olarak adlandırılan çerçeveyle kendinizi sınırlar, özelliklerinizi inkâr eder veya ilaçlar aracılığıyla silmeye kalkışırsanız sizi özgün kılan yanlarınızı kaybedersiniz.
Artık kendinizle barışmanın zamanı geldi.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789752116252
 • Orijinal Adı:
  Better Than Normal
 • Çeviri:
  Zeynep Heyzen Ateş
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Ahmet Kurgun 
12 Tem 21:22 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Hepimiz kişisel özelliklerimiz nedeniyle eleştiriliyor ve öz eleştiri yapıyoruz.Genelde yıkıcı bir deneyim oluyor.Topluma ve cevremize uyum saglamak icin kendi kisiligimizi bastiriyor ve soluğu pisikolojik tedavilerde arıyoruz.Kitap uç noktalarda olmamak koşuluyla farkliliklarimizin bir akıl sağlığı bozukluğu degil bir lütuf olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Memmedaga Memmedov 
05 May 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Sahip olduğunuz kimi zaman kendinizce sorun ettiğiniz özellikleri olumlu yönde kullanarak, farklı bakış açolarıyla yaklaşmanızı sağlıyor tabi bahsedilen 8 durum icin de uç noktalarda olmanız gerekiyor, kitabın sonundaki testle başlıyorsunuz zaten.

Kitaptan 1 Alıntı

Memmedaga Memmedov 
05 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Televizyon reklamları, kitaplar ve filmler bir sevgiliniz yoksa başarısız olduğunuzu söylerler. Ne kadar büyük bir yalan! Yalnız kalmaktan zevk alma becerisi takdir edilmesi gereken bir özelliktir.

Normal Değilim Normal'den Daha İyiyim, Dale Archer (Sayfa 85)Normal Değilim Normal'den Daha İyiyim, Dale Archer (Sayfa 85)