Not: Seni Hala Seviyorum (To All the Boys I've Loved Before Serisi 2)Jenny Han

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.565
Gösterim
Adı:
Not: Seni Hala Seviyorum
Yazar:
Alt başlık:
To All the Boys I've Loved Before Serisi 2
Baskı tarihi:
Eylül 2017
Sayfa sayısı:
352
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052992920
Kitabın türü:
Orijinal adı:
P.S. I Still Love You
Çeviri:
Gizem Yeşildal
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Baskılar:
Not: Seni Hala Seviyorum
P.S. I Still Love You
İlişki oyunları bir gün gerçek olunca işler zorlaşmaya başlar, internette yayılan ve bütün okulun izlediği öpüşme videolarıyla da iyice karmaşık bir hal alır. Üstüne üstlük Peter eski sevgilisiyle daha çok vakit geçirmeye başlar. Yoksa onu hâlâ unutamamış mıdır? Bu sırada, geçmişinde önemli bir yere sahip olan John yeniden ortaya çıkınca Lara Jean ondan hâlâ çok hoşlandığını fark eder. Peki aynı anda iki kişiden hoşlanmak mümkün mü? Lara Jean bu sıkıntılı ve kafa karışıklığıyla dolu süreci atlatmayı başarabilecek mi?

“Samimi diyaloglar, kalpleri ısıtacak kardeşlik bağı ve gerçekçi anlatımıyla kitaplığınızda kesinlikle bulunması gereken bir kitap.”

School Library Journal
26 yaşımdayım daha, hala bu tarz kitapları sabahlara kadar okuyabilirim bence :D Hiç kimse annesinin karnından Tolstoy okuyarak çıkmıyor, gerçi oradan çıkalı 26 sene olmuş ama bence gayet az bir süre :D

Kızın yaşadıklarını okudukça kendimi düşündüm o yaşlarda. Aşka aşık, ayran gönüllü, dibine kadar romantik, aynı zamanda bir o kadar acımasız... O YILLARA DÖNEBİLİYOR MUYUZ?
Her serinin ikinci kitabını okumaya başlamadan önce biraz duraksarım. Acaba ilki kadar güzel olacak mı diye düşünürüm. Genellikle ilk kitapları güzel olan serilerin ikinci kitapları hep bir düşüş yaşar. Bu kitap gerçekten çok iyiydi ama ilk kitap daha iyiydi.( En azından benim için öyleydi :) )

Kitaptan bahsedelim biraz. İlk kitabı dün bitirdim ve bayıldım. Ara vemeden ikinci kitabı da aradan çıkarmalıyım dedim ve hazır elimdeyken onu da bugün okuyup bitirdim.

İçerik gerçekten güzel işlenmişti. Duygu geçişleri başarılı bir şekilde verilmişti. Lara jean efsane bir karakter. Ama bu kitapta ki kararsız duruşu beni biraz sinir etmedi desem yalan olur. Aynı zamanda Peter'ın eski sevgilisiyle olan arkadaşlığını devam ettirme çabası da can sıkan başka bir durumdu. Her şeye rağmen kitabın sonunu beğendim.Çünkü istediğim gibi bitti.(Biraz bencilce mi oldu ne :D Her neyse)

Gençlik kitaplarını sevenler okumalı bence :)
İlişki oyunları bir gün gerçek olunca işler zorlaşmaya başlar, internette yayılan ve bütün okulun izlediği öpüşme videolarıyla da iyice karmaşık bir hal alır. Üstüne üstlük Peter eski sevgilisiyle daha çok vakit geçirmeye başlar. Yoksa onu hâlâ unutamamış mıdır? Bu sırada, geçmişinde önemli bir yere sahip olan John yeniden ortaya çıkınca Lara Jean ondan hâlâ çok hoşlandığını fark eder. Peki aynı anda iki kişiden hoşlanmak mümkün mü? Lara Jean bu sıkıntılı ve kafa karışıklığıyla dolu süreci atlatmayı başarabilecek mi?

“Samimi diyaloglar, kalpleri ısıtacak kardeşlik bağı ve gerçekçi anlatımıyla kitaplığınızda kesinlikle bulunması gereken bir kitap.”
Remember I Told You

Ben, Sevdiğim Tüm Erkeklere'yi çok sevmiştim, ikinci kitabın ilk kitabı unutturacağını düşünüyordum. Öyle olmadı, okurken ilk kitabı özlediğimi hissettim. İlk kitaptaki ilişkiler ve diyaloglar bu kitapta yoktu. Bu kitabın havası başkaydı, olaylar daha gerçekçiydi. Böyle düşünmemin nedeni Lara Jean'in yaşadıklarını tahmin edebilmem, iki erkeğin arasında kalma olayını anlayışla karşıladım çoğu kişiye karşı. Yaşadığı çok normal bir şeydi ve beni en sinir eden konulardan biri de bu, ilk sevdiğin kişi kimdiyse ona gitmeliydin Lara Jean.

Peter'ı sevmiştim, sevmemin nedeni Lara Jean'di sanırım. Bu kitapta Peter'ın olduğu sahnelere dayanamıyordum. Sevgililer günü hediyesi konusunda, Genevieve'le ilişkisini bir türlü kesemeyişi konusunda.. Sürekli olarak gözüme battı. Bu hikayeyi ben yazsaydım, Peter'la olanlardan sonra asla o sonu yazmazdım. Hikayeyi ben yazmadığım için, Jenny Han'ın bildiği bir şey vardır diyorum. Bu şekilde sakin kalabiliyorum.

Ben alacağım dersi aldım, kitaplar sağolsun. Yazarlar sağolsun.

Beğenmediğim kısımlar silindi gitti diyebilirim, diğer kitabı her zaman olduğu gibi merakla bekliyorum. Filmini de heyecanla bekliyorum.

İlk kitabı okurken karakterler benim kafamdaydı, kitabın film olacağını öğrendikten sonra, karakterleri hangi oyuncuların canlandıracağını gördükten, tanıdıktan sonra ikinci kitap biraz farklı bir deneyim oldu. Şikayetçi değilim, Peter'ı her şekilde sevmiyorum.

Aslında bu kitabı anlatmak için sadece şu cümleyi kullanmak isterdim. "Peter'ı sevmiyorum, kimse de sevmeme neden olamaz bu saatten sonra.."

Stormy olmasaydı bu kitapta güleceğim bir diyalog olmayacaktı, ilk kitapta bayağı gülmüştüm. Okurken ter basıyordu. Stormy'nin çöpçatanlık yapması falan çok hoştu yani, onun sayesinde biraz güldüm.

John Ambrose McClaren demek istiyorum son olarak, böyle olgun karakterler görmek gözlerimi yaşartıyor. Jenny Han işini biliyor, bundan sonra neler olacak şaşkınlık içinde bekliyor olacağım.
Jenny Han'ın Türkçeye çevrilmiş serilerinden birinin daha bekleme zamanına gelmiş bulunmaktayız...

John Amberson McClaren, sen mükemmel bir karaktersin. Sen tek başına ana karakter olabilecekken neden yardımcı karakter oldun? Mükemmel; hem zeki, hem çalışkan, hem yakışıklı.

Peter'ı çok seviyorum. Ama bu kitapta fazlasıyla garip davrandı ki bence bunlar sempatik hareketler değildi... Peter yüzünden kitaba sinir oldum ve LaraJohn desteklemeye başlamıştım. Sonunda biraz anlayış gösterdim ama eski kız arkadaşıyla bu kadar samimi olması çok garipti, Lara Jean'ın tepkisi...

Chris bu kitapta çok daha samimiydi. Stormy... Stormy felaketti. Kitaplardaki öyle yaşlı karakterleri okumaya bayılıyorum.

Serinin ilk kitabı bu kitaba göre çok daha iyiydi. Bu kitapta çok duyguya giremedim. Diğer kitabı bekliyorum. Ah, Jenny Han kitaplarının sonunu nasıl bağlayacağını biliyorsun...
Sevdiğim Tüm Erkeklere kitabını okuyup sevmiştim. İkinci kitabının da beni hayal kırıklığına uğratmayacağını biliyordum. Fakat Peter karakterinin kararsız tutumuna fazlasıyla sinirlendiğim zamanlar oldu. Kimi zaman Peter'a da, onun Genevieve ile yakın olmasına da sinir olmama rağmen Lara Jean'le var olan ilişkisinin sona ermesini hiç istemeyişimin nedenini gerçekten bilmiyorum. Bu nedenle kitabın sonunun bu şekilde bitmesine neredeyse hiç üzülmedim.
Bunun dışında, umarım John Ambrose McClaren boşuna durmuyordur. Uzun zamandır okuduğum en iyi karakterlerden biri:)
Genel olarak güzel bir devam kitabıydı.
İlk kitap nerede bittiyse ikinci kitap da orada başlıyor. Olaylar tam anlamıyla kaldığı yerden devam ediyor Yalnız bu sefer Lara Jean'i biraz daha zor zamanlar bekliyor. Kitapta değişmeyen tek şey Song kızlarıydı Ben bu üçlüye bayılıyorum Özellikle de Kitty'e

Peter seni çok severim ve daima da Team Peter olacağım ama bu kitapta beni gerçekten çok sinir etti. Yer yer kafasını duvara sürtüp kıvılcım çıkarmak istedim Eski sevgiliyle o kadar samimi olunduğu nerde görüşmüş Allah aşkına... Lara Jean ise tam olarak yaşından bekleneceği üzere aslında kimi sevdiğini çözmeye çalışıyordu. Kitap sonuna kadar büyük gel-gitler yaşadı

Fakaat bu kitabın yıldızı kesinlikle Stormy idi Her kelimesi yaptığı her şey beni benden aldı Keşke böyle bir arkadaşım olsa dedim ️ Son olarak üçüncü kitabı ve çıkacak olan filmi büyük bir merakla bekliyorum Çok beklemem umarım
Bu, serinin ikinci kitabı ve ilki kadar sevemediğimi belirtmeliyim. İlkinin daha tatmin edici bir sonla bitmesini ve hikayenin sona ermesini tercih ederdim. Tadında bırakılmış olurdu. Ama seri üçlemeymiş. Goodreadste son kitabın diğerlerinden daha yüksek puan alması ve hakkındaki güzel yorumlar devamını merak ettiriyor.
-----
Lara Jean'in hikayesi kaldığı yerden devam ediyor. İşin içine büyük ölçüde Peter'ın eski sevgilisi, LJ'in de eski en iyi arkadaşı Gen dahil oluyor. Nasıl gıcık bir karakter yahu! Anlatılmaz okunur. Bir de Lara Jean'in mektuplarından biri ona gitmesine rağmen ilk kitapta pek üzerinde durulmayan John cephesi var. Sanırım ben #teamJohn olabilirim. Sevilesi bir karakter.
Yalnız bu kitapta Lara Jean gözüme çok ayran gönüllü bir karakter gibi görünmeye başladı. Bu anlamda duygu geçişleri çok keskindi yani kimi sevdiğini okurken az çok anlayabilirsiniz değil mi? Ama LJ'e bir bakıyorsunuz A'yı seviyor gibi, bir bakıyorsunuz soluğu B'nin yanında alıyor.. Pat diye ayrılıyorlar hoop barışıyorlar, biraz da bu yüzden 2. kitaptan soğudum. Bir ara "Yeteer! Biraz büyüyün artık!" diye isyanlardaydım. İlk kitapta geniş yer tutmasına rağmen ikinci kitapta bozuk para gibi harcanan Josh'a da 1 dk saygı duruşu lütfen.
Ama yazarın o sürükleyici ve eğlenceli anlatım tarzı yine iş başında. Kitabı bir oturuşta bitirdim.
Her şeye rağmen sevdim bu seriyi. 3.kitap da denildiği gibi güzelse aklımda güzel kalacak bir seri olacak
İlk kitaptan daha çok sevdim. Sanki LJ'de kendimi gördüm. Bu şekilde büyüdüğüm hissettim ve bu benim için çok özel bir andı. Seni çok sevdim LJ. Ve sana daha fazla aşık oldum Peter Kevinsky
Gençlik aşkı anlatılmaz yaşanır ve lara jean yaşamadan asıl aşkının kim olduğunu anlayamazdı. Bence bir önceki kitaptada bu kitapta da lara jean o yaşına kadar aşık olduğu tüm erkeklerin aşk mektubunu okuması vesilesiyle aşkı yaşadı ve sonunda doğru kişiyi buldu. Sonuna kadar kimi seçeceği konusunda karar verememiştim çünkü lara jean aşık olduğu her erkek bir şekilde mükemmeldi oyüzden en iyisi diye biri yoktu. Kitap bana göre çok güzeldi ve ben kitabın her kısmına bayılmıştım. Lara jean aşka aşık olması, huzur evindeki yardımsever davranışları, stormy karakteri, john mcclaren beyfendiliği, chrisin çılgınlığı ve tabiki 9 yaşında olupta ablasına saç makyaj, moda ve aşk hakkında bilgiçlik taslayan o kıza kitty bayıldım. Her bir karakter çok güzeldi.
Kitabı çok beğenmedim ama idare ederdi okumanız için sıkıntı yok ama okumasanızda olur diyebilirim ama siz yinede okuyun güzeldi ama çok güzel değildi
İlk kitaptaki tadı kesinlikle bu kitapta bulamadım ve bitirdiğimde dediğim tek şey "keşke yazar tek kitapta olayları bitirseydi" oldu. Olayların gereksiz uzatıldığını düşünüyorum. Üçüncü kitapta daha ne olabilir diye düşünmüyor değilim....
"...Kaybettiğin biri için acı çekiyorsan, o zaman sevginin gerçek olduğunu anlarsın."
Jenny Han
Sayfa 318 - Pegasus Yayınları
" Söylediği şey teselli ediciydi ama doğru olduğuna emin değildim. Zaman gençler için farklı işlerdi. Dakikalar daha uzun, daha güçlü, daha canlı olabilirdi ama tek bildiğim, onsuz geçen her dakika sonsuzluk gibi geliyordu. Sanki bana geri dönmesini bekliyordum. Geri dönmeyeceğini bilsem de kalbim ilişkimizin bittiğini anlamıyordu sanki."
Belki iyi şeyler gerçekten uzun sürmüyordu. Belki de onları özel kılan buydu; geçici olmaları.
Jenny Han
Sayfa 270 - Pegasus Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Not: Seni Hala Seviyorum
Yazar:
Alt başlık:
To All the Boys I've Loved Before Serisi 2
Baskı tarihi:
Eylül 2017
Sayfa sayısı:
352
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052992920
Kitabın türü:
Orijinal adı:
P.S. I Still Love You
Çeviri:
Gizem Yeşildal
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Baskılar:
Not: Seni Hala Seviyorum
P.S. I Still Love You
İlişki oyunları bir gün gerçek olunca işler zorlaşmaya başlar, internette yayılan ve bütün okulun izlediği öpüşme videolarıyla da iyice karmaşık bir hal alır. Üstüne üstlük Peter eski sevgilisiyle daha çok vakit geçirmeye başlar. Yoksa onu hâlâ unutamamış mıdır? Bu sırada, geçmişinde önemli bir yere sahip olan John yeniden ortaya çıkınca Lara Jean ondan hâlâ çok hoşlandığını fark eder. Peki aynı anda iki kişiden hoşlanmak mümkün mü? Lara Jean bu sıkıntılı ve kafa karışıklığıyla dolu süreci atlatmayı başarabilecek mi?

“Samimi diyaloglar, kalpleri ısıtacak kardeşlik bağı ve gerçekçi anlatımıyla kitaplığınızda kesinlikle bulunması gereken bir kitap.”

School Library Journal

Kitabı okuyanlar 78 okur

  • Merve K.
  • sevmek
  • Nazlı
  • Hacer Rahime Tarla
  • tugce yesilbursa
  • Ş. Şirin YILDIZ
  • Sıla Özdemir
  • Nefise Şahin
  • İrem Uçar
  • Zehra

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%8.3 (3)
9
%25 (9)
8
%33.3 (12)
7
%11.1 (4)
6
%13.9 (5)
5
%0
4
%2.8 (1)
3
%0
2
%0
1
%2.8 (1)