Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
328 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
O kadar kitap okudum hem böylesine akıcı, hem de dibine kadar saçma sapan başka bir kitap görmedim, duymadım.😅 Ne diyeceğimi bilemiyorum. Aksiyon desen var, din desen var, tarih var, aşk var, paralel evren var, tanrının güçlerini devrettiği insanlar, kıyametler, savaşlar, bilmediği bir ülkede aniden karar verip en iyi korunan müzeyi soyup çıkmak, hiçbir sanat tarih eğitimi olmadan yüzyıllar önce yapılmış resimlerdeki gizleri bir bakışta çözmek, katedraldeki kimsenin göremediği gizli bölmeyi 2 saniyede farketmek, mükemmel casusluk becerileri, ışınlanma becerisi, kanatlanıp uçmalar, yanarak ölüp iki gün sonra morgda uyanma ve bundan bir yıl sonra mükemmel bir fiziğe, okula gitmeden diplomaya, hastaneden çıktığı gün kentsel dönüşümle 4 daireye, doktordan hediye mini Cooper'a sahip olmak... Daha aklıma gelmeyen yüzlerce tesadüf, onlarca kurgunun karması. Gel vatandaş gel. Tarih, aşk, din, felsefe, sanat, aksiyon, bilim kurgu, kuantum ne ararsanız bu kitapta..😒 Söyleyeceklerim bu kadar.
Öfke
ÖfkeCihan Erdem · Dokuz Yayınları · 201349 okunma
Reklam
328 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Öfke /Cihan Erdem
KİTAP .YORUMUM Öjenizm nedir? Nedenleri nelerdir? Nasıl uygulamaya geçilir? Kaçırılan binlerce bakire genç kız hamile kalana kadar tecavüze uğruyor. Nedenleri bu kitapta ayrıntıları ile bulacaksınız. Okuyucuya tüyo vermemek adına ayrıntılı anlatmayacağım burada. Yaradan size bir şans verse ve size dese ki dünyayı değiştirin sizler ne yapardınız? Sizce bir insan kaç kere dünyaya gelir? Ya eski hayatımızdan kişilerle tekrardan yollarımız çatışıyorsa? Yazar kitapta her ne olursa olsun doğruluğun, insanlığın kazandığını olaylar irdelenerek anlatmış. Yaradana olan inancımız bizi ayağa kaldırır. Acılar, sevincler, fakirlik, zenginlik kavramı hep gecicidir. Sürekli aynı hızla temponun düşmeyeceği sürükleyici bir roman. Bu kitapla birlikte hayatımızdaki kavramları sorgulamaya başlayacağız ve aslında ben nerdeyim sorusu size kendinizi yargılattıracak. Yaradan size ulaşsa ve mektup gönderip size bir görev verse ne hissederdiniz? Belki de hiçbirimiz sıradan değiliz ama bunun farkında da değiliz. Hayat zannettiğimiz gibi de olmayabilir. Hayata bakış açınızı değiştirecek bir roman duruyor karşınız da iddia ediyorum. Okurken sıra dışı olayların yaşandığı birçok olaya tanıklık yapacaksınız. Yaradan kaderimizi yaratmış ama bizlere irade özgürlük vermiş. Aslında bunları niye yaşıyorum sözleri sizde cevaplarını bulacak. Yazar CİHAN ERDEM’e bu değerli eseri benimle buluşturduğu teşekkür ediyorum. DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
Öfke
ÖfkeCihan Erdem · Dokuz Yayınları · 201349 okunma
328 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Kitaba İlk Başlarken Sürekli Sorguladığım, Okudukca Yazarımızın Hiç Kimsenin Anlatamayacağı Konuları Güzel Bir Akıcı Dille Konularla Peş Peşe Sıralaması Elimden Kitabı Hiç Bıraktırmadı. Ve Meryemin Bütün Bu Konulardaki Yaşam Müdalesi Ve Gerçeği Duygulandıran Bir Gerçektir... Tarihten günümüze birçok katliamın, faili meçhul cinayetlerin ve anlam verilemeyen savaşların, 4000 yıl öncesine dayanan gizli bir yapılanmanın eseri olduğu. Kaçırılan kız çocuklarının defalarca tecavüze uğraması ve bunu ayin şeklinde düzenleyen örgütün din liderleri tarafından kontrol edilmesi. Bu köklü ve acımasız örgütün temel felsefesi ilk olarak iyi niyetli bir filozof tarafından ortaya atıldı. Bu sır, tarihin karanlıklarında aydınlanmayı bekliyordu. Tarihin sıra dışı ve gizemli perdelerini bir bir aralarken, Meryem'in insanlık adına casuslarla verdiği amansız bir kovalamacanın nefes kesen hikayesi. Tanrı'nın öfkesiyle karşı karşıya kalan insan ırkının hazin sonu.
Öfke
ÖfkeCihan Erdem · Dokuz Yayınları · 201349 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.