Öğren,Yaşa,Anlat

8,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
24 gösterim
u kitabın savunduğu anlayış, kendinizi yetiştirmenin hem en eski kuralı hem de en taze yöntemidir. Tarihin gördüğü bilge insanların tamamı, bu kitapta anlatılan süreci yaşamışlardır. Başarılı olmak için de, mutlu olmak için de, geride değerli bir iz bırakabilmek için de kullanılan en kısa ve özlü formül, bu kitabın adında ve konusunda saklıdır.
'Öğren-Yaşa-Anlat' anlayışı, sürekli gelişen insanın temel döngüsünü temsil eder. Öğrendikçe yaşam kalitenizin, kaliteli yaşadıkça anlatma etkinizin, bildiklerinizi anlattıkça öğrenmeye açlığınızın artacağını iddia eder. Bu, sürekli kendini besleyen, hiçbir zaman geriye dönmeyen bir döngüdür.
Öğrendikçe verimli yaşayacak, dolu dolu yaşadıkça etkili anlatabilecek, anlattıkça daha yüksek bir istekle öğreneceksiniz. En etkin öğrenme yöntemlerini, hayatınıza anlam katabilmenin haritasını, anlatma sanatının püf noktalarını bu kitapta bulacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2007
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789752693029
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hakan Can 
30 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Öğrenmek, yaşamak, anlatmak hepimizin hayatında var olan ve sürekli yenilenen durumlar.Ancak bu yenilenmeyi yaşarken farkında olmadığımız bilgiler ve prensipler, kendimizi bulmamızı her defasında sekteye uğratacaktır.Alpkent'in eserinin sıradan bir kişisel gelişim kitabı olmadığını düşünüyorum.Öğrenme, yaşama ve anlatmanın prensiplerini, hem kendi değerlerimiz hem de batının gelişim prensipleri üzerinden, mesela NLP'yide göz önünde bulundurarak anlattığı eserinde,mutlaka farkındalığını yaşıyacağınız bilgi ve prensipler bulacağınızı umuyorum.