Öğretmeni Başarıya Götüren Yol

5,0/10  (2 Oy) · 
6 okunma  · 
1 beğeni  · 
504 gösterim
Bir ülkenin kalkınma seviyesi, o ülkedeki eğitimin kalitesini gösterir. Ülkemizin kalkınmasını ve gelişmiş ülkelerle yarışmasını istiyorsak eğitime ve eğitimciye önem vermeliyiz.
Öğretmenlerimiz çalışkan, bilgili ve becerikli, mesleğini seven, öğrencilerini seven, insanları seven, insanları seven, idealist insanlar olmalı.
İnsanlara hizmet etmekten, onların aklını bilgi, yüreğini sevgi ile donatmaktan zevk almalı.
Nasıl bir baba, evladının kendisinden daha bilgili ve başarılı bir insan olmasını isterse, öğretmen de öğrencilerinin kendisini geçmesinden memnuniyet duymalı, onların başarısı ile övünebilmeli ve bunun için çalışmalı.
Her insanın cevherinde bir iş başarmak, bir eser ortaya koymak, iyilik yapmak gibi güzel hasletler vardır. Öğretmen, yüreklerdeki bu cevherleri bulup çıkarabilen kişidir.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  254
 • ISBN:
  9799758499792
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sehertan 
31 Oca 10:28 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Sevgili hocamiz mesleki bilgilerinin yanina keşke siyasi ve dini görüşlerinide buyuk bir itinayla kitabina yerlestirmeseymis. Egitimde adaleti sıkça vurgulayıp da tarafsizligini kendisinin kitabinda saglayamamasi da cok isabetliydi acikcasi. Bir daha Nesil yayincilik kitaplarini alir miyim kuşkulu. Bir eğitimci meslektaslarina gercekten yararli bir kitap yazmak istiyorsa,her gorusten kisiye hitap ederek yazmali,propaganda amacli degil.