Öğretmenin Not Defteri 3

8,7/10  (11 Oy) · 
55 okunma  · 
9 beğeni  · 
697 gösterim
Yıllar önce başladığım ve bir türlü bırakamadığım mesleğimin bir hatırasıdır bu notlar. Her notta, hatırasını unutmama imkan olmayan sevgili öğrencilerimin tertemiz yüzleri parıldamaktadır.
İstedim ki, onlarla satırlarda ve sayfalarda da konuşayım. Onları sayfalarda da dinleyeyim, hep sorsunlar ve ben hep söyleyeyim. Çünkü onlar dinlemek ve anlamak istiyorlar.
Onların yetişmelerine katkıda bir adımcık olabilirse bu kitap, benim gönlüm yine sevinçlerle kanatlanacak. İlk öğrencimden son öğrencime kadar, bütün Ahmet'lere, Mehmet'lere, Ayşe'lere, Fatma'lara, hepinize hasretle ve en içten sevgilerimle...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  198
 • ISBN:
  9789757486831
 • Yayınevi:
  Cihan Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sait çelik 
09 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Günümüzün en tartışmalı sorunlarından birisidir; çocuklarımıza doğru dini eğitimin nasıl verileceği...Ya da hangi yaşta hangi bilgiler veril meli?...Bu bilgiler ezberci bir metotla mı? Yoksa merak uyandırarak, çocuğun kendi iradesi ve isteği doğrultusunda mı olmalı? Anne - babalar ya da öğretmenler bu kitapları okuduktan sonra daha isabetli kararlar alıp uygulayacaklardır...

Bir din öğretmeninin ağzından yazılmıştır bu kitap. Din konusunda çocukların soru işaretlerini ortadan kaldırmada yardımcı olabilicek biçimde yazılmıştır. Sorular çoğunluk olarak küçük yaşlara hitap etsede. Bir ebeveyninde okuması gerektiğini düşünüyorum. Çocuğunu dini anlamda eğitirken kitaptan yardım alırsa ebeveyinler, kendi yanlışlarınında olduklarını anlayacaklardır. Kısacası her yaşa tavsiye ettiğim bi kitap. 1ini ve 2 sinide okudum. Hepsi beklentimi ve sorularımı cevapladı.

Nurettin D 
27 Oca 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Serinin ilk kitapları gibi ilgiyle okuduğum bir eser