Adı:
Ölene Dek Beraberiz
Baskı tarihi:
Mayıs 2018
Sayfa sayısı:
380
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050952803
Kitabın türü:
Çeviri:
Asena Çakmak Özdemir
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dex Yayınları
“Bana o gelinliği giydirip, gözümü bağlayarak dışarı çıkardığında biliyordum… Buraya kadardı işte. Ölecektim… Ağladı, Cole. Dışarıda yanımda yürürken ağlıyordu. Hıçkırıyordu… Ben de… Ona yalvardım, yakardım… Öleceğimi biliyordum ve ölmek istemiyordum.”

Damat lakaplı seri katilin elinden kurtulabilen tek kadın olan Sasha, on yıl önce kaçarcasına terk ettiği küçük kasabasına geri dönmeye karar verir. Ancak eski hayatını yeniden kurmak düşündüğü kadar kolay olmayacaktır. Annesinin işlettiği otele adımını attığı andan itibaren kâbus yeniden başlar. Kasabada ardı ardına kadınlar kaçırılıp öldürülür. Üstelik tüm cinayetler Sasha ile bağlantılıdır. Onun elindeyse yalnızca, yıllar önce ardında bıraktığı aşkı Cole vardır.
380 syf.
Raflarda yeterki yeni bir kitabını göreyim, o kitabın konusu ne olursa olsun almama engel değil. Çünkü biliyorum akıcı bir dil, güzel bir romanla yine karşımızda olduğunu, en sevdiğim yazarlardan biridir kendisi, eğer hâlâ bu yazarı tanımayıp kitaplarını okumayan varsa çok şey kaybediyordur. Pişman olmaz ve severek okursunuz, tavsiyemdir ;)
380 syf.
·7/10 puan
Eveeet, bir kitap daha bitti. Uzun zamandır kitap okumaya ara verdim, bunun sebebi de cidden kötü bir kitap seçmiş olmamdi. Kitaplığında baktım ve neden sen olmayasın dedim ve Ölene Dek Beraberiz kitabını aliverdim.
400 sayfaya yakın bir kitap umarım hızlı bir şekilde bitirebilirim diye düşündüm, yazarın okudugum ilk kitabi. Oyle ne cok harika bir anlatımı ne de cok kötü bir anlatımı var. Orta kıvamda, Seri katil , kurban ve fbi, aşk, cok az travma barındıran bir kitaptı. Normalde hep soyledigim gibi aslında polisiye gerilim kitaplarında katil ya da sapık tahmin etme yeteneğim cok ileri düzeyde olmamasına rağmen bu kitapta resmen ortalardayken şüphesiz buldum seri katilimizi. Buldum bulmasına ama açıkçası içimdeki merak kim olduğundan daha çok neden yaptigiydi. Birazcık olsun ruh halini, neyi neden yapısını, yani kitapta aranan kişi olduğu icin ona dair daha fazla bölüm görme okuma ihtiyacım karşılanmadı. Son otuz sayfada bilgindik bir şekilde ortaya çıkıverdi seri katil , ve beklenmedik şekilde son buldu.
Kötü demiyorum ama aklıma kazınacak kadar etkili bir kitap değildi. Sanirim yazarın daha once yazdığı turun dışına çıktığı ilk kitap olduğu icin bana kolay tahmin edilebilir ve sıradan bir roman gibi hissettirdi.
Kötü değildi,en azından beni uzun zamandan sonra bir kitabi 2 fun icinde bitirmeye teşvik etti. Bunalmadan az da olsa merak ile okudum.
380 syf.
·Beğendi
Yıllar önce Damat lakaplı seri katil tarafından kaçırılan Sasha, tam öldürülmek üzereyken Damat'ın elinden kaçar. Ve tek kurtulabilen kurban Sasha'dır. Bu olay üzerine kasabayı terk eder ve bir daha geri dönmez. On sene boyunca bu olayı geride bırakmak için uğraşır. ⁣
Yıllar önce hayalini kurduğu ailesinin otelini işletmek ve annesine yardım etmek için on yıl sonra kasabaya döner ve sanki bir şeyler onun geri dönmesini beklermiş gibi resmen patlak verir. ⁣
Arka arkaya kadınlar kaçırılıp, öldürülmeye başlar. Sasha gelir gelmez arabasının camları kırılır, annesinin kamyonetine ölü hayvanlar bırakılır. Tüm bu olanların bir tesadüf olmasını istese de içten içe biliyordur ki her şey kendisi ile alakalıdır ve ortada büyük bir sorun vardır. ⁣
Yıllar önce öldü denilen Damat ölmedi mi? ⁣
Yoksa ona özenip, onu taklit eden bir çakma seri katilimiz daha mı var? ⁣
Tam her şey bitti yeni bir hayat kuracağım derken tekrar aynı kabusun içine düşen Sasha'nın bu sefer en büyük şansı gençlik aşkı Cole ⁣
Zaten bu seferde bu adamı geri çevirsen kafani kırardım Sasha. ⁣
Bu arada Cole FBI da çalışıyor ve ultra yakışıklı ⁣
•⁣
Yazarın kalemini çok sevdiğim için büyük bir merakla almıştım kitabı. Ilk defa bir polisiye kitabını okuyorum ve beni hayal kırıklığına uğratmadı çok sevdim. Bir süre sonra katili tahmin etmiş olsam da yine de olayların gidişatını çözemediğim için keyifli bir okuma oldu benim için. Hele katilin cinayetlerini işlediği yeri öğrenince yok artık bu ne rahatlık dedim. Türü seviyorsanız tavsiye edeceğim bir kitap. Keyifle okuyacağınıza eminim.⁣
Kitapla kalın.⁣
380 syf.
·4 günde·6/10 puan
JLA nerdeyse tüm fantazyalarını okuduğum çoğunu beğendiğim bir yazar. Hatta adet olarak en cok kitabını okuduğum yazar sanırım. Ilk kez polisiye-gerilim türündeki kitabını okudum. Sürekli polisiye okuduğum için artık bu türde çıtam çok yükseldi. Tess Gerritsenlerin, Grangeların arasında tabi ki kaybolur konu giriş sonuç bölümüyle. Mesela katili önceden tahmin ettim. Daha kitabin ortasinda. O yüzden kitaba sanırım vasat diyeceğim. Sık sık polisiye okumuyorsanız hoşunuza gidebilir.
380 syf.
·2 günde·Beğendi·6/10 puan
Jennifer L. Armentrout'un klasikleşmiş genç-aşk romanlarından sonra gizem ve cinayet konulu yeni kitabı değişik bir deneyim oldu. Tabii ki yazarımız, bu gizemli olay döngüsünün arasına, kitaplarının olmassa olmazı uzun boylu, renkli gözlü ve koyu renk saçlı yakışıklı erkek karakterimizle (Cole) , kitabın ana karakteri kısa boylu kahverengi gözlü, kıvrımlı kızımızı (Sasha) ve güzel bir aşk hikayesini araya sıkıştırmayı unutmamış. (Çıkardığı tüm serilerinde ana karakterlerin birbirine fiziksel olarak gösterdiği benzerlikler belki bazılarını sıksa da, her kitapta bu uzun boylu yakışıklı dalyanlarla karşılaşmak benim için hiiiç sorun değil :) ^^
Kitap yazarın her kitabında olduğu gibi hızlı ilerleyen, akıcı bir dille yazılmış, karakterler arasında geçen konuşmalarla zaman zaman yüzünüzde bir sırıtmaya sebep olan bir hikaye. (Bu arada ardarda Armentrout'un farklı zamanlarda yazılmış kitaplarını okuyunca yazarın bazı cümleleri farklı serilerlerinde birebir kullanmış olduğunu gördüm (bkz. Ölene Dek Beraberiz'deki "Dance Moms" göndermesi, yazarın Lanetli serisinden "Paramparça" kitabında birebir aynı cümle kullanılarak yazılmış.. Tembellik etmeyip yeni cümleler mi yazsan acaba Jennifer?? DEX Plus yayınlarından çıkan bu kitap yayınevinin daha önceden birkaç kitabını okuduysanız kocaman PLUS yazısından anlayacağınız şekilde erotik kısımlar içeriyor. Bu bir problem mi? Hayırr..... Gelgelim, bu kitap çok çok sevdiğim yazarın, şu ana kadar okuduğum en sevmediğim kitabı oldu. 400 sayfalık kitabın ilk 100 sayfasında birazcık nöronunuz varsa Damat'ın kim olduğunu anlayabiliyorsunuz, sizi merakta bırakan şey Damat'ın kim olduğu değil, "neden-nasıl" bunları yaptığı. Benim gibi özellikle böyle okuduğu cinayet-gizem kitaplarının kendisini merakta bırakmasını isteyen okurlar için kitabın kurgusu çok zayıf ve öngörülebilirdi. Diğer kitaplarına göre ise ana karakterlerimizin arasındaki aşk bana çok çok yapay geldi *spoiler* (10 yıl geçtikten sonra, ilk günkü gibi aynı şeyleri hissetmek mümkün müdür?) Gerçi uzun yıllar boyunca fantastik aşk romanları yazan bir yazarı ilk cinayet kurgusu için eleştirmek çok adil değil sanırım. Sizi çok etkilemeyecek ve aklınızda yer etmeyecek bir kitap olsa da, zaman kaybı olarak görmeyin ve eğer ilk kez bu yazarı okuyorsanız, Jennifer L. Armentrout'u bu kitapla yargılamayıp diğer serilerini okumaya koşun! E hadi!
380 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10 puan
ÖLENE DEK BERABERİZ / JENNİFER L. ARMENTROUT
Sasha on yıl önce “Damat” lakaplı bir seri katilin elinden kurtulabilen tek kadındır.Yaşadığı sarsıcı dönemden kurtulmak adına her şeyi geride bırakıp terk ettiği kasabaya tekrar geri döner.Ancak evine geri dönmek düşündüğü kadar kolay olmayacaktır.Geldiği ilk günden itibaren başı sürekli derde girer.Oysa tek amacı hayallerindeki gibi ailesine ait olan oteli işletmekti.Ama kasabaya ayak bastığı anda felaketide peşinde sürüklemiştir.Kabus geri dönmüştür.Yeniden kadınlar kaçırılıp öldürülmeye başlanmıştır.Ve ne büyük tesadüftür ki bu kadınlar bir şekilde Sasha ile bağlantılıdır.Genç kadın için iyi olan tek şey, giderken geride bıraktığı adamın hâlâ onu seviyor olmasıdır.Ve daha da iyi olan ise bu adamın FBI dan olmasıdır.
••••
Kurgusunu ve karakterlerin diyaloglarını aralarındaki bağları çok sevdim.Dili akıcı ve sadeydi.Bir günde bitecek denli sürükleyiciydi de.Kendi adıma tek sorun çok fazla ipucu verilmiş olasıydı.Buda sanırım fazla polisiye okumaktan kaynaklı detayları daha fazla irdeliyor olmamla ilgili olabilir.Ama bana göre olaylar çok üst üste geldi.Öyle ki Sasha için “e ama yeter geleli kaç gün oldu her günü olaylı bir nefes alsaydı bari” demekten alamadım kendimi.Tabi durum böyle olunca fazla ipucu çıkıyor ortaya ve katili bulmak kolaylaşıyor.Birde FBI adamımızın daha ön planda olmasını beklerdim.Olayları ilk çözen daha çok Sasha idi ama ben polis olarak sezgileri ve tecrübesi bakımından Cole karakterinin daha atik, hızlı düşünen ve öyle davranan açılarını okumak isterdim.Bu detaylar dışında kitabı çok sevdim.Sadece bu kısımlar beni tatmin etmedi.
380 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10 puan
Dex yayınlarının en iyi polisiye kitaplarından biri olarak seçiyorum. Zaten Jennifer L. Armentrout tüm kitaplarını sevmişimdir. Yazarın akıcı dilini çok sevdim. Oyalamadan ve sıkmadan zincirleme bir şekilde konuyu çok güzel aktarmış. Bu kitabı okumayı uzun zamandır istiyordum. Damat lakaplı seri katilimizin elinden kurtulan tek kız Sasha idi. On yıl önce kaçarcasına uzaklaştığı kasabasına geri dönüyor ve olaylar tekrar başlıyor. Bir kaç kadın kaçılıyor ve hepsi Sasha ile bağlantılı. Hepsi Sasha'ya benziyor. Karşımıza çıkan seri katilimiz oldukça zeki bir karakter. Okuyunca tüyler ürperiyor ama polisiyenin de amacı bu :) Karakterlere gelince Cole aşırı seksi ve çok cesur. Sasha'yı bir kere kaybetti bir daha kaybetmek istemiyor. Onun bu hallerine bayıldım. O kadar sahipleniyor ki(Neden gerçekte yok!) Sasha esas kızımız. Oldukça güçlü olgun bir kadın. O kadar şey yaşamış ki; ''Ben olsam asla kaldıramazdım.'' diye düşünmeden edemedim. Anne Keeton'u çok sevdim. Yakın arkadaş Miranda'yı daha çok sevdim. Herkes Sasha'yı terkederken onun daha fazla sarılması... Yan karakterlerin sevilmeyecek hiç bir tarafı yok. Kesinlikle şans verin derim.
380 syf.
·7/10 puan
Yazarı sevdiğimi daha önce söylemiştim. Okuduğum fantastik ve romantik kitaplarından sonra gerilim romanı da oldukça başarılıydı. Sadece sonu azıcık daha heyecanlı bir şekilde bağlanabilirdi. Katili asla tahmin edemeyeceksiniz.

Huzurlu, sakin ve sessiz bir kasaba. Damat lakaplı seri katil teker teker kızları kaçırıp öldürene kadar... Sasha on yıl önce bu katil tarafından kaçırılmış fakat kaçmayı ve katili yakalatmayı başarmıştır. Bu onun ilk aşkı Cole'e, alıştığı kasabayı terk etmek zorunda kalmasına ve kendini hiçbir yerde güvende hissedememesine mal olmuştur. On yıl sonra ailesinden kalan oteli işletmek için geri dönmeye karar vermesiyle bir kadın daha kaçırılıp öldürülür katil yine iş başındadır ve bu sefer açık bir şekilde Sasha'ya göz dağı vermek için etrafındaki kadınları kaçırmaktadır. On yıl önce ardında bıraktığı aşkı Cole ise geçmişte yaptığı hataları tekrarlamamaya kararlıdır. Bu sefer ne pahasına olursa olsun Sasha'yı koruyacaktır.

"Bu öpücük sana acıyormuşum gibi geldi mi?"
"Hayır," dedim fısıldayarak gözlerim kapalıydı.
"Güzel." Sesi hırıltılı çıkmıştı. "Çünkü şu an aklımdan geçen son şey bu olur."
380 syf.
·8/10 puan
Kitap güzel mi güzeldi fakat ben bu yazara hayranım L.Jennefer Armentond daha da ilginç yazmasını bekliyordum kitap güzel fakat diğer kitaplarına göre daha vasat geldi okuyanlar pişman olmaz
380 syf.
·2 günde·8/10 puan
Yazarın bu kitabını oldukça uzun bir süredir alıp okumak istiyordum ama hem almakta geç kaldım hem de okumakta. Ama sonuca bakarsak okudum ve memnunum. Beğendim. Yazarın daha önce hiç normal tür de bir kitabını okumamıştım; demek istediğim türü fantastik olmayan bir kitabını, yoksa tam olarak normal bir konusu yoktu. Yazarın bu türdeki dilini de sevdim ama konu itibariyle biraz daha gerilmek isterdim. Açıkçası bu konuda bayağı bi' açlık çekiyorum, deli miyim neyim. Bir kez daha sevdiğim yazarın kitaplarına ağırlık vermem gerektiğini hatırladım, bazen arayı fazla açıyor ve böyle hoşuma gidecek kitapları kaçırıyorum.

Sasha, kadınları kaçırıp işkenceler eden ve sonunda öldüren Damat, adlı seri katilden kurtulan tek kişidir. On yıldır kendini iyileştirmeye çalışırken, artık evine, annesinin yanına dönmeye karar vermiştir. Gel gelelim döndüğü ilk günden bir şeyler ters gitmeye başlar, devamında da arkası gelir. Ve kendini geçmişi tekrar yaşıyor olarak bulur. Bir taraftan güçlü kalmaya çalışırken, diğer taraftan da eski aşkı Cole ile yeni şeyler baş gösterir.

Sasha'ya çok üzüldüm; güçlü kalmaya çalışmak zorundayken iyi idare ettiğini düşünüyorum. Ve tabii Cole, ah bu adamı aşırı sevdim. İkisinin arasındaki yarım kalmışlık sebebiyle bir şeyler hızlı gelişti, bunu hissettim ama çok da abes bulmadım. En sonunda ortaya çıkan kişiyi de bir nevi tahmin etmiştim. Aslında ortaya çıkan son teori aklıma gelmemişti, oldukça mantıklıydı ama sonundaki kişiyi de tahmin etmek beni tatmin etti.
Ölüm kalım savaşı söz konusu olduğunda, beklenmeyen her şey yaşınılırdır.
Güzel bir kitaptı, tavsiye ederim.
380 syf.
·11 günde·7/10 puan
Havalardan midir nedir kitap elimde bayağı bir süründü :/ Ölene Dek Beraberiz, yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Dili akıcı, olaylar çok uzatilmadan anlatılmıştı. Sasha,on yıl önce Damat lakaplı bir seri katilin elinden şansının da yaver gitmesiyle kurtuluyor ve ardından yaşadığı şehri terk ediyor. On sene sonra geri döndüğündeyse geçmişi bir anda hortlayiveriyor, cinayetler yeniden işlenmeye başlıyor. Kitabın sonuna kadar açıkçası bir iki kişi tahminim oldu. Yazarın asıl katili belli etmemesi güzeldi. Ama karakterler arasında ki duygu yoğunluğu için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. On sene önce kaçırılıp, işkence gördükten sonra kasabayı terk eden kızımızın o zaman ki sevgilisi olan Cole'e dair hislerinin hiç değişmemiş olması ve başına gelenleri bu kadar ne bileyim oluruna birak şekilde işlemesi bana hiç inandırıcı gelmedi. Tüm bunların haricinde kitap iyiydi. Limetime'da ki I survived programını seviyorsanız bu kitabı da sevebilirsiniz.
380 syf.
·8/10 puan
Spoi içerir
Sasha adındaki kadın on yıl önce damat lakaplı bir seri katilin elinden kurtuluyo ve kasabayı terk ediyor. Sonra 10 yıl sonra kasabaya geri geliyor ve cinayetler tekrar başlıyor ki katil 10 yıl önce ölmüş şuanki cinayetleri kim işliyor falan derken katil iki kişi mi diye düşünüyorlar ve evet ikinci katil en yakın arkadaşların dan biri çıkıyor ki şahsen ben bekliyordum yakın arkadaşı çıkınca şaşırmadım sevindim desem yeridir tahmin dogru çıktı diye. Tekrar dan Sasha'yı öldürmeye çalışıyor bu katil Sasha' nın 10 yıl önce sevdi çoçuk ki halen sevdi kişi olan yakışıklı Cole yetişiyor ve kadını kurtarıyor ve herşey sonuca kavuşunca evleniyor ikili .
Ben beğendim güzeldi hikaye.
"Şu hayatta bir halta değen, eğlenceli, mutlu ne varsa her zaman karışık olmuştur diye düşünürüm. Kolay olsaydı muhtemelen değmezdi zaten."
Bunu öylesine kendinden emin söylemişti ki ona inanacak gibi oldum. Tek mesele şuydu ki hayat kendine ne kadar güvendiğini ya da bir şeylere ne kadar çok inanmak istediğini umursamıyordu.
Jennifer L. Armentrout
Sayfa 292 - Dex Plus Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ölene Dek Beraberiz
Baskı tarihi:
Mayıs 2018
Sayfa sayısı:
380
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050952803
Kitabın türü:
Çeviri:
Asena Çakmak Özdemir
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dex Yayınları
“Bana o gelinliği giydirip, gözümü bağlayarak dışarı çıkardığında biliyordum… Buraya kadardı işte. Ölecektim… Ağladı, Cole. Dışarıda yanımda yürürken ağlıyordu. Hıçkırıyordu… Ben de… Ona yalvardım, yakardım… Öleceğimi biliyordum ve ölmek istemiyordum.”

Damat lakaplı seri katilin elinden kurtulabilen tek kadın olan Sasha, on yıl önce kaçarcasına terk ettiği küçük kasabasına geri dönmeye karar verir. Ancak eski hayatını yeniden kurmak düşündüğü kadar kolay olmayacaktır. Annesinin işlettiği otele adımını attığı andan itibaren kâbus yeniden başlar. Kasabada ardı ardına kadınlar kaçırılıp öldürülür. Üstelik tüm cinayetler Sasha ile bağlantılıdır. Onun elindeyse yalnızca, yıllar önce ardında bıraktığı aşkı Cole vardır.

Kitabı okuyanlar 68 okur

  • Empyrium
  • Furkan duran
  • arzu şam
  • Regina
  • Lazkizi
  • Mehtap saroğlu
  • LULU
  • Gülfidan
  • S.T.
  • Erdi YAĞCI

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%18.9 (7)
9
%10.8 (4)
8
%24.3 (9)
7
%32.4 (12)
6
%10.8 (4)
5
%2.7 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0