Olimpos Kahramanları : Melez Günlükleri Olimpos Kahramanları

8,7/10  (31 Oy) · 
107 okunma  · 
22 beğeni  · 
943 gösterim
Evden kaçmış iki melez, Luke ve Thalia, Melez Kampı’na ilk defa giderken yolda neler yaşadılar?

Percy ve Annabeth, pek de sevimli olmayan, ateş üfleyen bir giganttan, Hermes’e ait çok önemli bir eşyayı nasıl alacak?

Leo, Piper ve Jason kaçak bir masanın peşine düşünce karşılaştıkları çılgın yaratıklardan nasıl kurtulacak? Hem de 9. Depo havaya uçmadan önce!
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2012
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9786050910964
 • Orijinal Adı:
  Demigod Diaries
 • Çeviri:
  Belgin Selen Haktanır
 • Yayınevi:
  Doğan Egmont Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ambrosia// 
05 Tem 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitap, Percy Jackson ve Olimposlular serisinin ek kitabı. Karakterler hakkında daha önce okumadığımız hikayeleri içeriyor. Luke ve Thalia'nın kampa gitmeden önce yaşadıkları, Hermes'in Percy ve Annabeth'e verdiği görev, Leo; Jason ve Piper'in 9. Depo'yu kurtarma macerası gibi hikayeler var.

Kitap, tıpkı serinin diğer kitapları gibi sade ve espritüel bir dille yazılmış. Aşırılıktan uzak, dili kolay bir kitap. Rick Riordan'ın beğendiğim yönlerinden biri de bu. 16 yaşındaki bir ergenin dilinden konuşabiliyor. Piyasadaki sıkıcı mitoloji kitapları gibi değil. Yunan mitolojisini sevdirmeyi başarıyor.

Kitabın diğer bir değişik özelliği ise bazı bölümlerinde bulmacalar olması. Yunan tanrılarını öğrenmek için güzel bir yol. Tamam, bazılarını çözmeye üşendim ama genel olarak bu özellik hoşuma gitti.

Çerezlik bir kitap. Roman okumaktan sıkılınca elinize alıp okuyabileceğiniz bir kitap. İnsanı yormuyor, tam deniz kenarında okumalık. Ancak asıl seriyi okumadan kitabı asla okumayın. Zaten serinin yan kitabı.

Şule ALTAN 
05 Şub 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Rick Riordan'ın diğer kitaplarının yanında basit kalan kitap.Farklı karakterlerin bilmediğimiz hikayeleri işlenmiş.Sıradan bir kitaptı.Oysa yazardan beklentim çok çok yüksek!

Kitaptan 6 Alıntı

Şevval Türkmen 
02 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Büyü,hiçlikten bir şey yaratmaz,ancak var olanı kullanılabilir.

Olimpos Kahramanları : Melez Günlükleri, Rick Riordan (Sayfa 233)Olimpos Kahramanları : Melez Günlükleri, Rick Riordan (Sayfa 233)
Şevval Türkmen 
02 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bana bilmediğim Yunan isimleri söylendiğinde aptal aptal bakma yeteneğim yıllar içinde epey gelişti.

Olimpos Kahramanları : Melez Günlükleri, Rick Riordan (Sayfa 79)Olimpos Kahramanları : Melez Günlükleri, Rick Riordan (Sayfa 79)
Şevval Türkmen 
02 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gayzer şiddetini kaybetti ve hemen ardından tünelden aşağı akan suyun korkunç sesi geldi.Sanki Olimpos'ta birisi ilahi bir sifon çekmişti.

Olimpos Kahramanları : Melez Günlükleri, Rick Riordan (Sayfa 102)Olimpos Kahramanları : Melez Günlükleri, Rick Riordan (Sayfa 102)
Şevval Türkmen 
02 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gigantın canının ne kadar yandığını tahmin ettiğim için kendi popom da onunkiyle birlikte sızladı.

Olimpos Kahramanları : Melez Günlükleri, Rick Riordan (Sayfa 99)Olimpos Kahramanları : Melez Günlükleri, Rick Riordan (Sayfa 99)