Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır

7,6/10  (8 Oy) · 
20 okunma  · 
5 beğeni  · 
449 gösterim
Eğer Hayatınızın Sonunda keşke Demek istemiyorsanız Bu Kitabı Mutlaka Okumalısınız.

"Eğer bu yıl sadece bir kitap okuyacaksanız, lütfen bu kitap Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır kitabı olsun. Dr. Izzo daha mutlu ve anlamlı bir hayatı elde etmek için gerekli olan temel noktaların sentezini yaparak bize tarihi bir hizmette bulunmaktadır. Bu olağanüstü bilgece bir eserdir.
-Larry C. Spears

"Hayatınızın sonunda 'Keşke şimdi bildiğimi daha önce bilmiş olsaydım' demek yerine, şimdiden de bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu kitap gerçekten önemli bakış açılarına sahip insanların inanılmaz bilgeliklerini toplayan bir kitap."
-Marshall Goldsmith

"Hangi yaşta olursanız olun, bu kitabı gerçekten daha önceden okumuş olmayı dileyeceksiniz. Buradaki kişisel anekdot ve içten bilgelik yüreğinizi kuşatacaktır."
-Stephen Covey, Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı kitabının yazarı

"Gecelere kadar süren içten bir sohbet gibi, bu kitap hayatın anlam ve amacını arayan okuyucuları büyüleyecektir."
Richard J. Leider

Mutlu bir hayatı yaşamanın sırrını bilmek istiyorsanız, bunu mutlu olmayı başarabilmiş insanlardan öğrenin. Çoğunlukla yayınlanan televizyon programına dayanan bu kitap, kalıcı mutluluğu elde etmek için okuyucuyu içten ve samimi bir yolculuğa çıkarmaktadır. Bu kitap için, John Izzo 200'den fazla kişiyle röportaj yapmıştır. Röportaj yapılan bu kişiler 60 ile 106 yaşları arasında olan tanıdıkları tarafından hayatın anlamını ve mutluluğu bulmuş kişiler olarak gösterilen kişilerdir. Kasaba berberinden, Soykırım'dan kurtulanlara, kabile şeflerinden, CEO'lara kadar çeşitli meslek gruplarında olan bu kişilerin 18.000 yılın üzerinde bir hayat deneyimi bulunmaktadır. Izzo onlara şu tarz sorular sormuştur: Size en büyük mutluluğu getiren neydi? Daha önceden öğrenmiş olmayı dilediğiniz şey nedir? Sizin için tamamen önemli olan ve olmayan neydi? Burada Izzo birçok kişinin hayat hikayesini paylaşmaktadır. Bunların bazıları gülünç, canlı ve düşündürücüdür. Izzo beş sırrı bu insanları dinleyerek öğrenmiştir. Bu kitap ölmeden önce sizin için önemli olanı keşfetmenizde size yardımcı olacak, bazen güldürecek bazen de gözyaşlarınızın dökülmesine yol açacaktır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2008
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9786055943080
 • Çeviri:
  Özkan Özdem
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
aLoNe 
28 Nis 09:16 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 10/10 puan

Psikolojik olarak insanı en iyi şekilde inceleyen ve bir çok insanın şahsi duygular ve görüşleri ile yazılan bir kitaptır. İçinde bulunduğumuz dönemin soruları ile aklımızdaki mantık fikirlerden kaynaklı duygularımızı kullanmamanın büyük etkisi üzerine yanlış davranışlardan doğan bir kişiliği ele alıp ince ve tek taraflı olarak tartışmaya açılmıştır. Bilinçli bir kişiliğin davranışlardan önce hakimiyet olamadığı mantık dışı fikirleri ile yön verilen duygular da psikoljimize oldukça olumsuz etkiler yaratmaktadır. İnsanın kendini gereğinden fazla küçük ya da büyük görmesi zamanını sağlıklı kullanamayan bir bilgeliğin söz konusu bile olamayacağını düşünüyorum. Bilgeliğin tek yolu mantık ve duygulardan ibaret olduğu gibi tek taraflı düşünülen bir felsefi görüşlere sahip olmadığıdır. Aklınızdaki düşüncelerden, kalbinizdeki duygulara kadar kendinizi yargılayıp dahası kendinizi tanımayı vesile eden bu kitabı okumanızı tavsiye eder huzurlu okumalar dilerim.

Şah Şkr 
03 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kitabı bir kaç yıl önce okumuştum. Özellikle tanıtımında geçen iddalı ifadeler çekmişti beni kendine. Evet güzel bir kişisel gelişim kitabı. Size aslında sır vermiyor, size zaten bildiklerinizi ama yaşamın yoğun temposu içinde gözden kaçırdıklarınızı hatırlatıyor. Okumaya ve verilen 5 sırrı hayatta kullanmaya değer...

Kitaptan 11 Alıntı

aLoNe 
 22 Mar 17:46 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bilgi gerçeklerin birikimidir, oysa bilgelik neyin önemli ve önemli olmadığını ayırt edebilme becerisidir.

Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır, John Izzo (Sayfa 27)Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır, John Izzo (Sayfa 27)
aLoNe 
 23 Mar 15:01 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Akıllı olmak için yaşlanana kadar beklememiz gerektiğine inanmıyorum, hayatın sırları etrafımızdadır, bu sırlar aradığımız şeyi bulan başkalarının hayatlarındadır.

Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır, John Izzo (Sayfa 31)Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır, John Izzo (Sayfa 31)
aLoNe 
23 Mar 15:29 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Konfüçyüs
Üç metodla bilgeliği öğrenebiliriz: İlk olarak, en soylusu olan düşünme ile; ikinci olarak, en acı olan deneyimle; ve üçüncü olarak da en kolay olan taklit ile.

Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır, John Izzo (Sayfa 33)Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır, John Izzo (Sayfa 33)
aLoNe 
23 Mar 15:10 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Anna Karenina' da Tolstoy
Mutlu ailelerin hepsi birbirine benzer; fakat mutsuz ailelerin kendilerine göre farklılıkları vardır.

Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır, John Izzo (Sayfa 32)Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır, John Izzo (Sayfa 32)
aLoNe 
 21 Mar 21:35 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Doğduğumuzda, elimizde bir kullanım kılavuzu olmaz ve saat dünyaya geldiğimiz andan itibaren çalışmaya başlar.

Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır, John Izzo (Sayfa 25)Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır, John Izzo (Sayfa 25)
aLoNe 
20 Nis 09:37 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Dışarı çıkıp doğada oynayabileceğimi ya da merdivenlerden yukarı çıkıp kitap okuyabileceğimi söylemişlerdi.

Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır, John Izzo (Sayfa 51)Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır, John Izzo (Sayfa 51)
aLoNe 
23 Mar 15:07 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sadece birkaç insan sanki bunlar doğruymuşcasına hayatını yaşar gibi görünmektedir. Sır, bunların yeni olması değildir. Başkaları mutluluğu ve hayatın anlamını bulduğunu söylerken aslında bunlar, farklı grup insanlar arasında evrensel olarak genel olan şeylerdir.

Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır, John IzzoÖlmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır, John Izzo
aLoNe 
 22 Mar 17:44 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ölüm ve zamanımızın sınırlı olması hayatımızdaki sırları keşfetmeyi önemli kılmaktadır ve bu bir gerçektir.

Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır, John Izzo (Sayfa 26)Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır, John Izzo (Sayfa 26)
2 /