Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır

7,6/10  (8 Oy) · 
22 okunma  · 
5 beğeni  · 
472 gösterim
Eğer Hayatınızın Sonunda keşke Demek istemiyorsanız Bu Kitabı Mutlaka Okumalısınız.

"Eğer bu yıl sadece bir kitap okuyacaksanız, lütfen bu kitap Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır kitabı olsun. Dr. Izzo daha mutlu ve anlamlı bir hayatı elde etmek için gerekli olan temel noktaların sentezini yaparak bize tarihi bir hizmette bulunmaktadır. Bu olağanüstü bilgece bir eserdir.
-Larry C. Spears

"Hayatınızın sonunda 'Keşke şimdi bildiğimi daha önce bilmiş olsaydım' demek yerine, şimdiden de bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu kitap gerçekten önemli bakış açılarına sahip insanların inanılmaz bilgeliklerini toplayan bir kitap."
-Marshall Goldsmith

"Hangi yaşta olursanız olun, bu kitabı gerçekten daha önceden okumuş olmayı dileyeceksiniz. Buradaki kişisel anekdot ve içten bilgelik yüreğinizi kuşatacaktır."
-Stephen Covey, Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı kitabının yazarı

"Gecelere kadar süren içten bir sohbet gibi, bu kitap hayatın anlam ve amacını arayan okuyucuları büyüleyecektir."
Richard J. Leider

Mutlu bir hayatı yaşamanın sırrını bilmek istiyorsanız, bunu mutlu olmayı başarabilmiş insanlardan öğrenin. Çoğunlukla yayınlanan televizyon programına dayanan bu kitap, kalıcı mutluluğu elde etmek için okuyucuyu içten ve samimi bir yolculuğa çıkarmaktadır. Bu kitap için, John Izzo 200'den fazla kişiyle röportaj yapmıştır. Röportaj yapılan bu kişiler 60 ile 106 yaşları arasında olan tanıdıkları tarafından hayatın anlamını ve mutluluğu bulmuş kişiler olarak gösterilen kişilerdir. Kasaba berberinden, Soykırım'dan kurtulanlara, kabile şeflerinden, CEO'lara kadar çeşitli meslek gruplarında olan bu kişilerin 18.000 yılın üzerinde bir hayat deneyimi bulunmaktadır. Izzo onlara şu tarz sorular sormuştur: Size en büyük mutluluğu getiren neydi? Daha önceden öğrenmiş olmayı dilediğiniz şey nedir? Sizin için tamamen önemli olan ve olmayan neydi? Burada Izzo birçok kişinin hayat hikayesini paylaşmaktadır. Bunların bazıları gülünç, canlı ve düşündürücüdür. Izzo beş sırrı bu insanları dinleyerek öğrenmiştir. Bu kitap ölmeden önce sizin için önemli olanı keşfetmenizde size yardımcı olacak, bazen güldürecek bazen de gözyaşlarınızın dökülmesine yol açacaktır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2008
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9786055943080
 • Çeviri:
  Özkan Özdem
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şah Şkr 
03 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kitabı bir kaç yıl önce okumuştum. Özellikle tanıtımında geçen iddalı ifadeler çekmişti beni kendine. Evet güzel bir kişisel gelişim kitabı. Size aslında sır vermiyor, size zaten bildiklerinizi ama yaşamın yoğun temposu içinde gözden kaçırdıklarınızı hatırlatıyor. Okumaya ve verilen 5 sırrı hayatta kullanmaya değer...

Kitaptan 11 Alıntı