Ölü Serçe Dönemeci

9,6/10  (5 Oy) · 
10 okunma  · 
4 beğeni  · 
399 gösterim
İşkencede ölen annesinin intikamı için yıllarca bekleyen ve beklerken tarihte zulüm görmüş, işkence görmüş, zalimlerin elinde can vermiş ve her biri birer ölü serçe olan kadın direnişçilerin hikâyeleriyle öfkesini bileyleyen Şüheda'nın; kısasla, merhametle ve aşkla imtihanı. Ölü Serçe Dönemeci, insanın boğazını tırmalayan, nefes düzenini bozan bir roman. İnsanın içi ve dışı hakkında sayfalarca yazı yazılabilir. Benim içim ve dışım hakkında ise söyleyecek tek sözüm var. Testinin içindeki neyse dışındaki o değildir: testinin içi akışkandır, dışı da bu akışkanlığı zapt etmek için taş kesilmek zorundadır.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  197
 • ISBN:
  9786054494798
 • Yayınevi:
  Okur Kitaplığı
 • Kitabın Türü:
N. E. A. 
13 May 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Evet burada Ayşegül Genç'in kitabından bahsediyoruz.
Kafanızdan vurulmuşa dönmek için okuyabilirsiniz. Kitap bir roman.
Birini öldürmeyi düşünen herkes tarafından melek olarak görülen naif bir kız. Birbirinden ilginç karakterler. Karakterlerin iç sesleri, konuşmaları, dokundurtmaları.

"Ölü serçe dönemeci, insanın boğazını tırmalayan, nefes düzenini bozan bir roman."

Kitaptan; "İnsanın içi ve dışı hakkında sayfalarca yazı yazılabilir. Benim içim ve dışım hakkında söyleyecek tek sözüm var. Testinin içindeki neyse dışındaki o değildir: testinin içi akışkandır, dışı da bu akışkanlığı zabt etmek için taş kesilmek zorundadır."