Ölüm Çığlığı

8,0/10  (13 Oy) · 
64 okunma  · 
10 beğeni  · 
824 gösterim
Albay Protheroe'nun öldürülmesi St. Mary Mead halkını şaşırtmış ama pek de üzmemişti. Albayı öldürmekle katilin dünyaya büyük bir iyilik yaptığını söyleyen köyün papazı, Protheroe'nun genç ve fingirdek karısını da kocasını öldürmekle suçlamıştı. Peki sadakatsiz Bayan Protheroe ve genç ressam sevgilisi bu konuda ne düşünüyorlardı?

Entrikalarla bezeli gerilimi yine kurnaz Jane Marple çözüyor.

Bu romanda okurla Miss Jane Marple ile ilk kez tanışıyor.
 • Baskı Tarihi:
  1992
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9789754053036
 • Orijinal Adı:
  Murder At The Vicarage
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir Jane Marple romanı. Rahip Clement bir gün yemekte arasının bozuk olduğu Albay Prothero için inşallah biri onu öldürür şeklinde bir temennide bulunur. Ve kısa bir süre sonra Albay, rahibin evinde öldürülmüş olarak bulunur. Albayın karısı Ann ile ressam Lawrence arasında bir ilişki vardır ve bunu rahip bilmektedir. Cinayetten sonra ikisi de albayı vurduğunu itiraf eder ancak zamanlama uymamaktadır. Bu sebeple serbest kalırlar. Komiser Slack, Albay Melchett ve rahip katili bulmak için çabalamaktadır. Ama Miss Marple faktörünü unutmuşlardır. Soluksuz okunan bir roman.

İsmail Altun 
02 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Polisiye yazmak en zor iştir bir labirente yolunu bulmak gibi bir de üstüne üstlük güçlü karakterler bulmak daha zordur ama polisiyenin Taçsız Kraliçesi Agatha Christie Poirot ve Marple gibi sağlam dedektif kadrosu oluşturarak bizleri kalbimizden fethetmiştir Bir çok yazarı gölgesinde bırakarak umutlarımıza hayallerimize konuk olmuş yegane insandır biz kitap severler olarak saygıyla ve sevgiyle anıyor ve onu canı gönülden kutluyoruz kalbimizin Taçsız Kraliçesi Agatha Christie sen çok yaşa Keyifle mutlulukla okumalar Türkiye ...

Burak Koçoğlu 
20 Tem 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

kitap güzeldi ama hikayeyi rahip kendi ağzından anlatmasaydı daha iyi olurdu.Polisiye bakımından oldukça mantıklı yani Agatha Christie sonuçta :))

Kitaptan 1 Alıntı

Aristokrat 
29 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Miss Marple güldü. "Büyükannem ne derdi biliyor musunuz? 'Gençler yaşlıların aptal olduğunu düşünürler, yaşlılar ise gençlerin aptal olduğunu bilirler' "

Ölüm Çığlığı, Agatha ChristieÖlüm Çığlığı, Agatha Christie