Ölüm Çığlığı

8,3/10  (30 Oy) · 
94 okunma  · 
25 beğeni  · 
928 gösterim
Albay Protheroe'nun öldürülmesi St. Mary Mead halkını şaşırtmış ama pek de üzmemişti. Albayı öldürmekle katilin dünyaya büyük bir iyilik yaptığını söyleyen köyün papazı, Protheroe'nun genç ve fingirdek karısını da kocasını öldürmekle suçlamıştı. Peki sadakatsiz Bayan Protheroe ve genç ressam sevgilisi bu konuda ne düşünüyorlardı?

Entrikalarla bezeli gerilimi yine kurnaz Jane Marple çözüyor.

Bu romanda okurla Miss Jane Marple ile ilk kez tanışıyor.
 • Baskı Tarihi:
  1992
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9789754053036
 • Orijinal Adı:
  Murder At The Vicarage
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
02 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Polisiye yazmak en zor iştir bir labirente yolunu bulmak gibi bir de üstüne üstlük güçlü karakterler bulmak daha zordur ama polisiyenin Taçsız Kraliçesi Agatha Christie Poirot ve Marple gibi sağlam dedektif kadrosu oluşturarak bizleri kalbimizden fethetmiştir Bir çok yazarı gölgesinde bırakarak umutlarımıza hayallerimize konuk olmuş yegane insandır biz kitap severler olarak saygıyla ve sevgiyle anıyor ve onu canı gönülden kutluyoruz kalbimizin Taçsız Kraliçesi Agatha Christie sen çok yaşa Keyifle mutlulukla okumalar Türkiye ...

Sadık Kocak 
30 Nis 21:41 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Agatha Christie gerçekten de çok başka bir boyutta. Bu romanında da katili tahmin edip sonra başka birini suçlayacak ve finale kadar katilin kim olduğu hakkında bir dedektif gibi siz de araştırmalara dahil olacaksınız..

Mevlüt Ceylan 
09 Eyl 18:45 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Miss Marple serisinin ilk hikayesi olma özelliğini taşıyan bu eser tipik bir Agatha Christie romanıdır.
Miss Marple serisini okumak isteyenler ilk olarak bunu kitabı okumalılar.

Serdar Poirot 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir Jane Marple romanı. Rahip Clement bir gün yemekte arasının bozuk olduğu Albay Prothero için inşallah biri onu öldürür şeklinde bir temennide bulunur. Ve kısa bir süre sonra Albay, rahibin evinde öldürülmüş olarak bulunur. Albayın karısı Ann ile ressam Lawrence arasında bir ilişki vardır ve bunu rahip bilmektedir. Cinayetten sonra ikisi de albayı vurduğunu itiraf eder ancak zamanlama uymamaktadır. Bu sebeple serbest kalırlar. Komiser Slack, Albay Melchett ve rahip katili bulmak için çabalamaktadır. Ama Miss Marple faktörünü unutmuşlardır. Soluksuz okunan bir roman.

Burak Koçoğlu 
20 Tem 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

kitap güzeldi ama hikayeyi rahip kendi ağzından anlatmasaydı daha iyi olurdu.Polisiye bakımından oldukça mantıklı yani Agatha Christie sonuçta :))

Kitaptan 2 Alıntı

Aristokrat 
29 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Miss Marple güldü. "Büyükannem ne derdi biliyor musunuz? 'Gençler yaşlıların aptal olduğunu düşünürler, yaşlılar ise gençlerin aptal olduğunu bilirler' "

Ölüm Çığlığı, Agatha ChristieÖlüm Çığlığı, Agatha Christie
Sadık Kocak 
30 Nis 16:42 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

<<Rahip olduğum için bir tek şeye diğer duygulardan daha fazla önem verdiğimi unutuyorsunuz,>> dedim. <<Merhamet, benim için her şeyden daha değerlidir.>>
<<Ben adil bir adamım. Bunu kimse inkar edemez.>>
Sesimi çıkarmadım.
...
Biraz bekledikten sonra konuşmaya karar verdim. <<Hesap günü geldiğinde tek nedenimin adillik olması beni üzerdi. O zaman da bana yalnızca adaletli davranırlardı.>>

Ölüm Çığlığı, Agatha Christie (Sayfa 33)Ölüm Çığlığı, Agatha Christie (Sayfa 33)