Ölüm Defteri 10

9,0/10  (27 Oy) · 
111 okunma  · 
21 beğeni  · 
621 gösterim
Japon çizgi romanlarına verilen isim olan Manga, dünyada bir çılgınlık halini almıştır. Death Note (Ölüm Defteri) yayınladığı bütün ülkelerde satış rekorları kıran ve geniş bir hayran kitlesine sahip en önemli manga serilerinden biridir.

Bu deftere adı yazılanlar ölür… Ölüm Tanrısı Şinigami Ryuk'un insanoğlu dünyasına düşürdüğü defter: Death Note (Ölüm Defterİ). Bu doğaüstü defteri bulan ve dünyadaki cani suçluları ortadan kaldırmak için kullanmaya karar veren Light Yagami (nam-ı diğer Kira) ile kimsenin çözemediği olaylarda polise yardım eden L adlı gizemli detektif arasındaki muhteşem mücadele böyle başlar.

SPK merkezinde Kira müritleri tarafından kuşatılan Near şaşırtıcı bir yöntemle sıkıntıyı aşar!? Near yeni L'in, yani Light'ın Kira olabileceğinden şüphelenir. Şüphesini operasyon ekibiyle de paylaşarak onların da Light'tan şüphelenmesini sağlamaya çalışır. Diğer yandan Light üzerindeki baskıyı azaltmak için Death Note'u yine bir başkasına vermek zorunda kalır. Fakat bu kez Kira ona kalpten inanan insanlar arasından bir çömez seçer. Seçtiği kişiyle doğrudan iletişim kurma olanağı olmayan Light Kira'nın hedefine gönülden bağlı olan bu çömeze tamamen bel bağlamak zorundadır. Bu yeni hamle Light'ı ideal dünyaya yakınlaştırabilecek mi?
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9786055381226
 • Orijinal Adı:
  Death Note 10
 • Çeviri:
  Hüseyin Can Erkin
 • Yayınevi:
  Akılçelen Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
02 Kas 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 7/10 puan

Ölüm Defteri eski tadını kaybetti sanki, Light'ın olağanüstü etkileyicilik becerileri ve Near'ın müthiş tahmin gücü iyice sınırları zorluyor. Bir an önce seriyi bitirmek istiyorum, eskisi kadar tadı kalmadı.

NigRa 
23 Nis 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bitişe son iki kitap kala heyecan hala dorukta, oyuna dahil olan çok fazla kişi var şuanda ve kedi fare kovalamacası tam gaz devam etmekte. Light'a hastayım bu arada hikayedeki kötü olan olsa da o kazansın istiyorum.

ŞUAYİP 
21 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Konusu kurgusu ve bir çok manga da gözükmeyen 2 başrol karakteri ile her zaman ilk olarak kalacak kısa sürmesine rağmen yüksek okur kitlesine ulaşan mükemmel bir seri bu eser için emek veren herkese minnet duyulmalı.