1000Kitap Logosu
Ölüm Defteri 3
Ölüm Defteri 3
Ölüm Defteri 3

Ölüm Defteri 3

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.3
430 Kişi
1.404
Okunma
315
Beğeni
2.959
Gösterim
200 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 40 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Akılçelen Kitaplar · 2011 · Karton kapak · 9786055381042
Orijinal adı
Death Note 3
Japon çizgi romanlarına verilen isim olan Manga, dünyada bir çılgınlık halini almıştır. Death Note (Ölüm Defteri) yayınladığı bütün ülkelerde satış rekorları kıran ve geniş bir hayran kitlesine sahip en önemli manga serilerinden biridir. Bu deftere adı yazılanlar ölür… Ölüm Tanrısı Şinigami Ryuk’un insanoğlu dünyasına düşürdüğü defter: DEATH NOTE (ÖLÜM DEFTERİ). Bu doğaüstü defteri bulan ve dünyadaki cani suçluları ortadan kaldırmak için kullanmaya karar veren Light Yagami (nam-ı diğer Kira) ile kimsenin çözemediği olaylarda polise yardım eden L adlı gizemli detektif arasındaki muhteşem mücadele böyle başlar. Light, kendine engel olmaya kalkan herkesi teker teker öldürürken L de tahminlerine güvenerek Yagami Ailesi’nin evine gizli kameralar ve dinleme cihazları yerleştirir. Bunun farkına varan Light ve L arasında kameralar aracılığıyla sessiz bir savaş yaşanmaya başlar. Kuşkuları iyice artan L kameralar karşısında asla açık vermeyen Light’a karşı bir hamle yapar. O sırada bir televizyon kanalına “Kira” adıyla kaset mesajlar gelir ve mesajlarda öngörüldüğü şekilde birbiri ardına insanlar ölür. Fakat bu ölümlerin altında şok edici bir gerçek yatmaktadır!
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺14,7
9.3
10 üzerinden
430 Puan · 12 İnceleme
Umut Paksoy
Ölüm Defteri 3'i inceledi.
200 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Death Note 3 Kitap Yorumu
Kesinlikle bu seriyi okumalısınız. Öncelikle bu yazar okuduğum en zeki yazarlardan biri. Bu kitabın konusuna gelirsem; Light evindeki kameraları farkeder ve bunun üstesinden gelmeye çalışır. Bunun yanında Light, üniversite sınavına girer ve iki kişi bu sınavda çok iyi sonuç alır; Light ve L. Bu şekilde ikisi tanışır ve birbirleri hakkınd agizlice bilgi edinmeye çalışırlar. Bu arada da bir habere kira olduğunu söyleyerek birkaç kaset gönderen birisi vardır. L ve Light hem ayrı hem ayrı hem de birlikte bu mesajları çözmeye çalışır. Kitap serinin gelişme kitabıydı ve ilerde bir şeylerin patlayacağı çok belliydi ve bunu beklemek de insana zevk verdi. Bu kitabı okuyun.
Ölüm Defteri 3
9.3/10
· 1.404 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
12
Özge Kutlu
Ölüm Defteri 3'i inceledi.
200 syf.
·
3 günde
·
9/10 puan
Misa'nın da oyuna girmesiyle, Kira ve L arasındaki mücadele bir nebze şekil değiştirecek.. Seri ilerledikçe death note'un kurallarında devamlı eklemeler oluyor.. Tam bir zeka savaşı, bayılıyorum bu seriye 🥰;)
Ölüm Defteri 3
9.3/10
· 1.404 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
22
Oldpr
Ölüm Defteri 3'i inceledi.
200 syf.
·
1 günde
Ekibe alıştıkça iş daha bir heyecanlı boyuta varmıştı. Gerek Misa'nın girmesi gerek L'in Light ile aynı okula gitmesi, hikayeyi ergenleştirmişti ki daha sonra bu durum bu kadar göze batmadı.
Ölüm Defteri 3
9.3/10
· 1.404 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Pandasyum
Ölüm Defteri 3'i inceledi.
200 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Cilt 3 - Atak
Bu sefer işler iyice ilginçleşiyor diyebilirim. Animesini izlerken spoiler yediğim için yarım bıraktığım bir seriydi ama yine de manganın akış hızı yüzünden soluksuz okuyorum. Bu cilt 17 ve 25. bölümleri kapsıyor. L, çok cüretkar hamleler ile ilerlemeye başlıyor ve Light'ın karşısına çıkıp kendisinin L olduğunu söylüyor. Bu hamlesi ile Light gerçek anlamda köşeye sıkışmış olsa da geri adım atmıyor. Üstelik ikisinin de aynı üniversiteye onur öğrencisi olarak girmeleri ikilimizi daha sık bir araya getiriyor. Bu cilt adeta satranç oyununa dönmüş durumda. Bir cümle söylemeden önce üç cümle sonrasını düşünmek zorunda kalıyor karakterlerimiz. Tam her şeyi ne yapacağız konusunda düşünürken sürpriz bir durum daha ortaya çıkıyor. İkinci bir Kira vakası ve gerçek Kira'ya hayran. Hatta sırf Kira'nın dikkatini çekmek için masum insanları öldürmekten çekinmeyen ve ömrünün kalanının yarısını vererek shinigami gözlerine sahip birisi. Bu da savaşı üç yönlü yapıyor. Fakat bu savaş bir sonraki ciltte. Bu ciltte en son yeni Kira karakterini görüyoruz. İnternetten okuyabileceğim halde bir an önce gidip yeni cildini almak istememe sebep oldu bu cilt.
Ölüm Defteri 3
9.3/10
· 1.404 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
9